Yazılım | Programlama Php admin paneli

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
al9Eqg.png

bir tane admin paneli yapıyorum fakat bunun panele yönlendiricek ve çalışmasını
sağlıcak php koda ihtiyacım var örnek olursa ben uyarlarım

13 May 2019
187
84
1 Yeni Mesaj
Merhaba admin panel kodlama hemen olacak bir şey değildir. Bunun için PHP ve PDO öğrenmeniz lazım,örneğin kullanıcı düzenlerken pdo ile update,yada veri çekerken select yapacaksınız.

Mesela admin panelimiz veritabanımız da ki üyeleri çeksin dersek;

$kayitlar = $database -> prepare("SELECT * from uyeler"); şeklinde select işlemi yapıyoruz tabi kodun devamı var execute tanımlayıp PDO fetch assoc yapısını kullanmak,while döngüsü içinde verileri çekmek gibi.

PHP Öğrenmenizi tavsiye ederim :)

boole

12 Nis 2019
735
201
.Net Core
Merhaba admin panel kodlama hemen olacak bir şey değildir. Bunun için PHP ve PDO öğrenmeniz lazım,örneğin kullanıcı düzenlerken pdo ile update,yada veri çekerken select yapacaksınız.

Mesela admin panelimiz veritabanımız da ki üyeleri çeksin dersek;

$kayitlar = $database -> prepare("SELECT * from uyeler"); şeklinde select işlemi yapıyoruz tabi kodun devamı var execute tanımlayıp PDO fetch assoc yapısını kullanmak,while döngüsü içinde verileri çekmek gibi.

PHP Öğrenmenizi tavsiye ederim :)

ödevim var 3 gün içinde yetişmez yapmam lazım yoksa kalıcam aynı zamanda ıkı tane daha ödevim var :agla :agla :agla

13 May 2019
187
84
1 Yeni Mesaj

İnternetten hazır admin panelli bir script bularak CSS kodları üzerinde oynama yapabilirsiniz. Hocanıza yakalanmamak için :)

Merakımı mazur görün,internetten alınan hazır admin paneli kendi sitesine kod bilmeden nasıl entegre edecek?

-

Senin sorununa gelirsek kardeşim,internet üzerinden PHP&PDO ile admin paneli yapma videoları var. Dikkatlice izleye izleye yaparsan yetiştirebilirsin belki.

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,647
1,003
Örnek olursa ben uyarlarım demişsin. Google da milyon tane örnek varken burada örnek beklemen, birisinin senin istediğini birebir yapmasını istemen gibi oluyor. Ya inan basit bir google aramasıyla istediğine ulaşmak 5 dakikanı bile almaz. Sana soracağım ilk soru, bilgileri veritabanında mı tutuyorsun yani girilen değerler veritabanında varsa mı panele yönlenecek, yoksa default olarak kod içerisinde tanımladığın bilgileri kontrol edip panele mi yönlenecek? tabii burada session da tanımlaman gerekecek. Her iki durum içinde, sadece araman gereken anahtar kelimeler: php kullanıcı giriş kontrolü, php login sayfası, php admin girişi... gibi aramalar. Bu aramaları yapıp sonuca çok rahat ulaşacaksın.

boole

12 Nis 2019
735
201
.Net Core

Cümlemi bir daha okursan sevinirim. Admin paneli bul demedim. Admin panelli bir script bul dedim :)

hocam keşke baştan banada diyeydin ben hazir template sandım bu iş çok hoşuma gitti çok teşekkürler

Örnek olursa ben uyarlarım demişsin. Google da milyon tane örnek varken burada örnek beklemen, birisinin senin istediğini birebir yapmasını istemen gibi oluyor. Ya inan basit bir google aramasıyla istediğine ulaşmak 5 dakikanı bile almaz. Sana soracağım ilk soru, bilgileri veritabanında mı tutuyorsun yani girilen değerler veritabanında varsa mı panele yönlenecek, yoksa default olarak kod içerisinde tanımladığın bilgileri kontrol edip panele mi yönlenecek? tabii burada session da tanımlaman gerekecek. Her iki durum içinde, sadece araman gereken anahtar kelimeler: php kullanıcı giriş kontrolü, php login sayfası, php admin girişi... gibi aramalar. Bu aramaları yapıp sonuca çok rahat ulaşacaksın.

google de her soru için bir yanıt mevcut zatten fakat arama şekli önemli biraz once nasıl sonuca ulasıcagım söylendı

Moderatör tarafında düzenlendi:

oxcakmak

Uzman üye
1 Ara 2018
1,457
2
24
Kocaeli
https://github.com/oxcakmak/PHP-PDO-Secured-Login

İşte hocam, malesef hazıra konan ve bekleyen çok arkadaş var.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.