php ile json verisi çekme

Mocean

Katılımcı Üye
29 Tem 2016
992
0
Sarmatia
[COLOR="DarkOrange [URL="https://tik.lat/b4Bim"] https://pastebin.com/wzA4gJtX[/URL] veri bu benim verilerim. ben bunları döngü ile çekebileceğimi düşündüm ama php ve json ile pek içli dışlı olmadığımdan denemedim. {"node": içindeki kullanıcı adını alıp ekrana yazdıracağım. her " {"node": " içinde farklı bilgiler var. nasıl çekebilirim ? her an gibi bir dil ile yapabileceğini bilenlerde cevap verirse sevinirim. Python(çünkü bilmiyorum :D) olmazsa sevinirim arkadaşlar :) [/COLOR]​

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Attığın linke giremiyorum, verilerini göremedim.

Fakat php de json_decode json_encode fonksiyonları ile verini php objesine convert edip iterate ettirerek elde edebilirsin istediğini.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Sadece "node": sonrasını alacaksan, json okuman gereksiz CPU yükü demektir.

İstediğin regex şu;
Kod:
\s*"node"\s*\:\s*{\s*"id"\:\s*"([^"]+)"\s*,\s*"username"\s*\:\s*"([^"]+)"\s*,\s*"full_name"\s*\:\s*"([^"]+)"\s*,\s*"profile_pic_url"\s*:\s*"([^"]+)"\s*,\s*"is_verified"\s*\:\s*(true|false)\s*,\s*"followed_by_viewer"\s*\:\s*(true|false)\s*,\s*"requested_by_viewer"\s*\:\s*(true|false)

N'olur n'olmaz her yana 0 veya fazla boşluk için match koydum, belki hedef sistem boşluk miktarlarını değiştirir, başıma geldi zamanında. Bundan sonra yapman gereken tek şey php fonksiyonu preg_match ile hepsini çekmek, her veri çekişinde preg match için offset'i bir önceki bulunan match+1'e ayarlamak.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.