Php öğreniyorum

yağız292

Üye
18 Eyl 2022
126
26
php öğreniyorum fakat birsürü kişi işte php bitti falan diyor ama birsürü php developer iş ilanı var ve siber güvenliğe de faydalı olluyor sizce devam etmelimiyim php ye

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,263
localhost/admin.php
Php tarafinda aktif olarak çalışıyorum. Her yıl aynı muhabbeti duyuyorum. Zaten siber guvenlige devam edeceksen php ogrenmen gerekir. Isin asli php ile her turlu web sitesi yapiliyor. Node js te bu tarafi kapatir veya django bunlar phpye gore daha modern ancak sektörde de duz php kullanilmaz laravel codeigniter gibi php frameworkleri kullanilir. Yani php dili her zaman yenilikleride yakalamayi bildi. Yakinda masaustu uygulama ile karsimiza cikarsa sasirmam.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,384
2,577
Evet, PHP öğrenmeye devam etmek, özellikle web geliştirme kariyeri hedeflediğinizde oldukça faydalıdır. PHP hâlâ çok sayıda web uygulaması ve web sitesinde kullanılıyor. Bu nedenle PHP bilgi ve becerileri, web geliştirme projelerinde çalışmak için geniş bir iş olanakları yelpazesi sunacaktır. Ayrıca, PHP de birçok güncelleme ve geliştirme geçirdi ve modern PHP 7 ile daha hızlı ve güvenli hâle geldi. PHP öğrenimi siber güvenlik konusuna da faydalı olabilir çünkü siber saldırılarla mücadele etmek için web uygulamalarının güvenliğinin anlaşılması ve korunması önemlidir. Bu nedenle, PHP öğrenmeye devam etmek size fayda sağlayacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.