PHP/PDO Mysql Veritabanı Bağlantısı Nasıl Yapılır?

TrQures

Uzman üye
31 Tem 2017
1,852
1
Cehenem
Merhaba,

Bu yazımızda günümüzde milyonlarca web sitesinin kullandığı yazılım alt yapısı olan PHP'nin ve PDO'nun mysql veritabanı bağlantısının nasıl yapılacağını anlatacağım.

Bu kod ile tamamen sağlıklı ve güvenilir şekilde mysql veritabanı bağlantısı işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle 1 adet php uzantılı dosya oluşturuyoruz ve içine aşağıdaki kodları yazıyoruz.

Kod:
<?php
$mysqlsunucu = "localhost";
$mysqlkullanici = ""; // MySQL Kullanıcı Adı
$mysqlsifre = ""; // MySQL Şifre
try {
    $conn = new PDO("mysql:host=$mysqlsunucu;dbname=db;charset=utf8", $mysqlkullanici, $mysqlsifre);
    $conn->setAttribute(PDO::ATTR_ERRMODE, PDO::ERRMODE_EXCEPTION);

}
catch(PDOException $e)
    {
    echo '';
    }

?>

Mysql kullanıcı adınızı, şifrenizi ve veritabanı bilgilerinizi yukarıdaki koda ekleyerek sağlıklı ve güvenilir şekilde kodu kullanabilirsiniz.

Bir hata veya sorun yaşadığınız da çekinmeden konu altından veya özel mesaj olarak bana ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla, TrQures

txTK6KleaCdu93IFqEAbc1YIKEhKDdHAfdstRxj4.jpeg

Son düzenleme:

Mamilost

Katılımcı Üye
19 May 2018
539
7
TrQures Ellerinize sağlık hocam.. bu arada bir sorum vardı da benim
örnek olarak elimizde bir script var lisanslamam gerekiyor bunu nasıl yapabilirim bilginiz var mıdır ?(hazır script önerirseniz geneli çalışmıyor)

TrQures

Uzman üye
31 Tem 2017
1,852
1
Cehenem
TrQures Ellerinize sağlık hocam.. bu arada bir sorum vardı da benim
örnek olarak elimizde bir script var lisanslamam gerekiyor bunu nasıl yapabilirim bilginiz var mıdır ?(hazır script önerirseniz geneli çalışmıyor)

Merhaba, Lisanslama scriptleri lazım, Neden lazım diye sorarsanız lisans kodları üretiyor ve bu kodlar sayesinde lisansı uzaktan yönetebiliyorsunuz, Themaforest de sunulan warez scriptler var piyasada çoğu çalışıyor, Lisans kodunu girdikten sonra ioncube ile şifrelemelisin, İoncube çok zor kırılan bir şifreleme aracıdır, Ne yazık ki ioncube dosya şifreleme ücretlidir.

Mamilost

Katılımcı Üye
19 May 2018
539
7
Hocam ioncube şifrelemeyi bi arkadaş aracılığıyla hallettim sayılır sadece adam akıllı çalışan lisans scripti kaldı. Buldugum scriptleri denedim hiçbiri çalışmıyor. tek çözüm kendim kodlamam fakat pek fazla kaynak bulamadım acıkcası şu linkteki kaynakdan yola cıksam olur mu sizce

TrQures

Uzman üye
31 Tem 2017
1,852
1
Cehenem
Hocam ioncube şifrelemeyi bi arkadaş aracılığıyla hallettim sayılır sadece adam akıllı çalışan lisans scripti kaldı. Buldugum scriptleri denedim hiçbiri çalışmıyor. tek çözüm kendim kodlamam fakat pek fazla kaynak bulamadım acıkcası şu linkteki kaynakdan yola cıksam olur mu sizce

Kendiniz kodlamanız kendinizi geliştirmek ve öğrenmek açısından daha iyidir, Aşağıda önceden kullandığım bir lisans paneli mevcut ve çalışıyor gerekli kurulumu düzgün yaparsan.

https://www.scriptcidayi.net/phpmylicense-v3-4-81-php-lisans-script-indir/

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.