PHP Powered by kaldırma

15 Eyl 2018
67
1
Merhabalar ben bir script kullanıyorum fakat en alt köşede "Powered by bla bla bla" yazıyor bunun kilitli php kodunu nerede bulabilirim bunu kaldırmak istiyorum kullanacağım konsept gereği mecburiyetten kaldıracağım ve ayrı bir bölüm oluşturarak script hakkında bilgisini vereceğim fakat dediğim gibi konseptim gereği kaldırmak istiyorum bu yazıyı nasıl kaldırabilirim acaba yardımcı olabilecek var ise?
not: script lisanslı bir script sadece alttaraftaki sitenin nereye ait olduğu "powered by XxX blabla" kısmını kaldırmak istiyorum alt tarafta olan şey kaldırılmıyorsada yazıyı değiştirmek istiyorum.

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,706
14
575
agent ransack programı ile o yazının olduğu script/kod dosyası ismini ve içini bulabilirsin. Örneğin "x.php" de geçiyor o yazı metni aratarak bulabilirsin bir nebze. Eğer dosya çoksa bu yöntemi uygulayabilirsin.

15 Eyl 2018
67
1
agent ransack programı ile o yazının olduğu script/kod dosyası ismini ve içini bulabilirsin. Örneğin "x.php" de geçiyor o yazı metni aratarak bulabilirsin bir nebze. Eğer dosya çoksa bu yöntemi uygulayabilirsin.

Reis ben kontrol ettim foother-inc.php ve bir çok dosyalarda o alttaki yazıyı lisanslamışlar kaldırdığında site kullanılamaz hâle geliyor mesela index.php, admin.php, ticket.php, giris.php gibi bir çok yerlere bu lisans kodlarını koymuşlar ve kaldırıldığında o kısmında bir şey yapılmıoyr

Secret Person

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.