Php site hatası

JOKERVFOR

Üye
30 Eyl 2017
61
0
Merhabalar phpde site yapıyorum fakat bir sorunum var bir türlü çözemedim internette nasıl arama yapacağımı bile bilmiyorum. Çözümünü biliyorsanız yardımcı olur musunuz ?

Sayfaya include komutu ile bir delik açtım oraya istediğim sayfanın verilerinin gelmesini sağlıyorum

Kodum bu :

Kod:
[COLOR="Red"]İndex.php[/COLOR]
<?php
                   if(isset($_GET["s"]))
                    {
                      if(is_file($_GET["s"].".php")) include_once $_GET["s"].".php";
                      else include_once ("anasayfa.php");
                    }
                    else
                    {
                      include_once ("anasayfa.php");
                    }
?>

Bu kod sayesinde url çubuğuna
Kod:
www.site.com/index.php?s=mesajgonder
.
yazıldığı zaman mesajgonder.php adresini index.php de belirlediğim bölümün içerisine getirmesi gerekiyor.

fakat kullanıcılar url çubuğuna
Kod:
www.site.com/mesajgonder
.
yazdıkları zaman sayfaya direkt olarak girebiliyorlar ve temalar gelmiyor.

Olması gereken =
9YM6j3.png

Ama kullanıcılar anlattığım gibi eriştikleri zaman =
qA6gzD.png

BU SORUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİM

Not = Bu şekilde kullanıcılar sessiona takılmadan sayfayı görüntülüyebiliyor.

Son düzenleme:

Ergeshov

Yeni üye
15 Mar 2018
31
0
TURAN
Kod:
<?php
switch ($_GET['s']) {
             case "anasayfa":
               $inc = 'index.php'; 
             break;
             case "hakkimda":
               $inc = 'hakkimda.php'; 
             break;
             default:
                $inc = 'index.php';
            break;
}
?>
include ($inc);
Sorununu sonradan anladım hocam. kodları değiştirdim switch kullandım deneyip haber verir misin!

Son düzenleme:

JOKERVFOR

Üye
30 Eyl 2017
61
0
Eline, koluna, yüreğine sağlık
fakat ben switch içerisine bir kaç tane daha case ekleyeceğim. El ile eklemekten bahsetmiyorum veritabanından nasıl eklerim.

leaks

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
864
1
Eline, koluna, yüreğine sağlık
fakat ben switch içerisine bir kaç tane daha case ekleyeceğim. El ile eklemekten bahsetmiyorum veritabanından nasıl eklerim.

Kod:
$id = $_GET["a"];
$db = new PDO ($dsn, $user, $pass);
$stmt = $db->prepare ("SELECT icerik FROM sayfalar WHERE sayfaID = ?");
$stmt->execute (array ($id));
$icerik = $stmt->fetch (PDO::FETCH_COLUMN);
echo ($icerik);

Yukarıdaki mantıkla yapabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.