phpmyadminde otomatik sayfa oluşturma

kement52

Yeni üye
27 Şub 2019
30
0
Meraba arkadaşlar ben staj yaptığım yere site yapıyorum. Sitede akınsoftun ürünleri tanıtılacak. Ürünler.php adında sayfa oluşturdum ve phpmyadminden yeni ürün ekleyince otomatik olarak yeni bir div oluşup ekleniyor. divin içinde ürünlere git diye bir link var ona tıklayınca ürün.php sayfasına gidiyor. bu sayfa da program ile alakalı ayrıntılar ve fiyatlar vs olacak. ama her program için ayrı bir ürün.php sayfası mı oluşturmam lazım bilmiyorum. bilen vrsa söyleesin lütfen. videoda bulaaadım konu hakkında

kement52

Yeni üye
27 Şub 2019
30
0
veri tabanından çekebiliyoum ondan sıkıntı yok. <?php include "header.php"?>

<?php

$getilegelen= $_GET['i'];
$sorgu= mysql_fetch_array(mysql_query("select * from üründetay where id='$getilegelen'"));

?> bu kodu kullandım ama böyle bi hata verdi
Notice: Undefined index: i in C:\xampp\htdocs\akinsoft\ürünn.php on line 5

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_fetch_array() in C:\xampp\htdocs\akinsoft\ürünn.php:6 Stack trace: #0 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\akinsoft\ürünn.php on line 6

oxcakmak

Uzman üye
1 Ara 2018
1,457
2
24
Kocaeli
kodlarda hata var en başta, mysql artık eskide kaldı. PDO Kullan, aşağıdaki kodda ürün boş ise yada yoksa çekmez varsa $fetchPageRow ile yazdırabilirsin:
Kod:
[COLOR="White"]$fetchPage = $dbh->prepare("SELECT * FROM urun WHERE urun_slug= :urun_slug");
$fetchPage->execute(array(
    ":urun_slug" => strip_tags(trim($_GET['urun_slug']))
));
$fetchPageRow = $fetchPage->fetch(PDO::FETCH_ASSOC);
if(empty(strip_tags(trim($_GET['urun_slug'])))){ 
header("********: ".$config['base_url']);
}else{ 
if($fetchPage->rowCount() < 0){ header('********: '.$config['base_url'].'404'); }
}[/COLOR]

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
veri tabanından çekebiliyoum ondan sıkıntı yok. <?php include "header.php"?>

<?php

$getilegelen= $_GET['i'];
$sorgu= mysql_fetch_array(mysql_query("select * from üründetay where id='$getilegelen'"));

?> bu kodu kullandım ama böyle bi hata verdi
Notice: Undefined index: i in C:\xampp\htdocs\akinsoft\ürünn.php on line 5

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_fetch_array() in C:\xampp\htdocs\akinsoft\ürünn.php:6 Stack trace: #0 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\akinsoft\ürünn.php on line 6
URL'de ?i=<id> şeklinde bir id belirttiniz mi?

kement52

Yeni üye
27 Şub 2019
30
0
rica etsem basit bir örnek kod yazar mısınız. mesela veritabanında ürünad ürünid ve ürünbilgi adlarında bölümler olsa ve ben bir ürünün bu bilgilerini veri tabanına eklesem yeni bir sayfa oluşturup örneğin localhost:/ürünler.php/birinciürün diye link oluştursa ve o ürün adlarını üürn bilgilerini o sayfaya aktarsa. inşallah demek istediğimi anlamışşsındır araştırdım kaç gündür bi ders videosu bulamadım. php ile vardi sadece

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.