Sızma Testleri php'yi derinlemesine nasıl öğrenirim?

bil4derim

Üye
9 Tem 2020
105
0
İzmir
php temel olarak öğrendim fakat kendimi bug bounty alanında geliştirmek istiyorum.
php yi derinlemesine öğrenmek istiyorum ne yapmalıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:

StarDustt

Katılımcı Üye
2 Tem 2013
851
0
İstanbulCopy
Cevap: siber güvenlik ve php

php temel olarak öğrendim fakat kendimi bug bounty alanında geliştirmek istiyorum.
php yi derinlemesine öğrenmek istiyorum ne yapmalıyım?

Gel gelelim phpnin temel mantığını anladıysan ileriye gitmeni gerektirecek durum olduğunu düşünmüyorum.Bu yapacağın şey direkt zaman kayıbı olur mesela ctf çöz.Önüne gelen kodsal bir açık varsa incele temel syntaxını nasıl olsa biliyorsun anlamadığın metodu kısımı internetten araştır devam et.Birden böyle her şeyi öğrenmeye değilde karşılaştığınız sorun kadarını çözersiniz ilerleme kaydedeceğinizi düsünüyorum[/B]

Moderatör tarafında düzenlendi:

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Cevap: siber güvenlik ve php

Gerçekten uzmanlaşınca nerede nasıl bir açık olabileceğini düşünüyorsun çünkü benzer yazılımları yaparken kendi hatalarını görüyorsun. Ancak direk siber güvenlik için PHP öğrenmek istiyorum dersen açıkçası bana uygun gelmedi çünkü siber güvenlik çok geniş bir alan. Bunun için direk siber güvenlik akademilerinin paylaştığı eğitici videoları öneririm. Her türlü kaynağa bak.
Diyorsan PHP'yi öğrendim bir kere devam edeyim, sen bilirsin. Belki de siber güvenlik alanında ilerlemek yerine web programlama alanında ilerlersin :) PHP için öğretici kaynak arıyorsan BTK Akademideki PHP kursunu öneririm.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.