PKK neden bitmez?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheGeccsaa

Uzman üye
3 Nis 2013
1,332
0
ister “Öcalan bunları yakalasa sopayla kovalar“ deyin, isterseniz sabah akşam bomba yağdırın, PKK bitmez! Öcalan 1999 yılında yakalandı. O dönemden bu zaman kadar 16 yıl geçti. Oysa PKK terörü şiddetlenerek devam etti. Neden? Her şeyden önce PKK, illegal ekonomi üzerine kurulmuş bir örgüttür.
Parasal kaynağı; uyuşturucu geliri, haraç, şantaj, bağış, soygun ve diğer illegal ve yasadışı faaliyetlere dayanmaktadır. Bu para o kadar büyüktür ki, sistem kontrol edilebilir olmaktan çıkmıştır.
Bugün Öcalan’ı serbest bırakıp örgütün başına geçirseniz öldürülmesi bir haftayı bulmaz.

Altın Hilal

PKK, 1978 yılında kuruldu. Şu şansa bakın ki Afganistan-Pakistan-İran ülkelerindeki yasadışı uyuşturucu
kaçakçılığı faaliyetlerinde o yıllarda başladı.
Uyuşturucu Türkiye üzerinden Avrupa’ya sevk ediliyordu. Bu üç ülke uyuşturucu trafiği “Altın Hilali” olarak adlandırılıyordu.
PKK tam da yerinde kurulmuştu. Doğu ile Batı arasında uyuşturucuyu taşıyan ve sevk eden kilit pozisyonda faaliyet gösteriyorlardı. Başka bir deyişle çok kârlı bir ticaretin en önemli köprüsünü oluşturuyorlardı.

400 milyar dolarlık pazar

Son tahlilde; Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Raporu’na göre dünya uyuşturucu piyasasının büyüklüğü yaklaşık 350-400 milyar dolar civarındadır. Avrupa bu piyasanın en önemli hareket alanlarından biridir. PKK ise Avrupa’daki trafiğin yüzde 60’ını kontrol etmektedir.
PKK 30 yıldan uzun süredir uyuşturucu piyasasında en önemli aktördür. Avrupa uyuşturucu pazarında özellikle Almanya’da ve Fransa’da çok etkindir.

Ya dokunmayacaksın ya savaşacaksın

Fransa’ya giren uyuşturucunun yüzde 80’inden fazlasını PKK idare etmektedir. İngiliz Ulusal Suç İstihbarat İzleme örgütüne göre, İngiltere’ye sokulan eroinin yüzde 70’inden fazlasını PKK sevk ve idare etmektedir.
PKK’nın uyuşturucu ekonomisini çökertmeden bu iş bitmez. Ekonomisine dokunduğun anda da süreç işlemez. Ya görmezden gelip dokunmayacaksın, ya da her şeyi göze alıp savaşacaksın. Tabiatıyla işin boyu Öcalan’ı, HDP’yi çoktan aşmıştır.

KaFDeR

Kıdemli Üye
4 Ocak 2012
3,106
0
Biter. Haberlerden gazetelerden izledigin kadar basit degil isler. Niye gozleri korktu? Dun tukuruguyle bogar diyenler bugun ozur diledi dun pkk en guclu orguttur gucunuz yetmez diyen bugun konusarak cozulmeyecek hic bir sorunumuz yok diyo? ocalanla gorusmeler yasaklandi. Oldurulen terorist sayisini ben soylemicm arastiran bulur.
Kaçacaklar. 1 değil 1000 şehitte versek kaçacaklar.

7 Tem 2007
9,549
90
Öyle bir biter ki. Benim Ülkem aynı anda hem pkk hem daes hem seçim süreci hem isyanlar hem paralel yapı hem maden göçükleri hem de Suriyeli göçmenlere rağmen dimdik ayakta ise, bi avuç it sürüsünü temizlemek oyun gibi gelir. Ammaaaa işte bilmedigimiz şeyler var maalesef. Büyüklerimiz bilir diyip susuyoruz.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
91
34
Gökyüzü
Sağlam bir iddaaya göre Öcalan'ın sözlerinden biri : "Benim dağda bu kadar sözüm geçmiyordu."

Pamukoğlu'nun dediği gibi bu adama yarım metrekare çok bile.Yeri belli de...yeri değil şimdi demenin.

BerQueen

Uzman üye
16 Tem 2014
1,606
0
Karaköy
Türkiyem düzgün ve sağlam bir hükümete sahip olsaydı pkk ypg ışid vb. hepsini bitirirdi. Kürt ayrımı nedir Allah aşkına . Mezhep ayrımı nedir . Bazı akıl fakirleri Kürtlere o kadar sövüyor ediyor. Yazık diyorum. Ben Türküm okurken bunu bir düşünün. Pkk güneydoğudada neler yapıyor. Ölenler kürt değil mi ? İstanbulda izmirde yatarak kürtler için defolsun gitsinler demek olmuyor. Dikkat edin kürt Türk birdir demiyorum. Asla. Bakın adı gündem olması lazım. Öyle bir haber programı var play store de . İndirin yorumları okuyun. Oradaki kürt yorumcuların çoğu hdpnin kürtlerin temsilcisi olduğunu inkar ediyor . Pkk ya beddualar ediyor küfürler ediyor. Benim nice kürt arkadaşım soysuzdan bahsedince ağlamaya başlıyor.

Daha fazla yazmak istiyorum, yazdıkça canım sıkılıyor.

'Taipan

Kıdemli Üye
30 Haz 2015
3,846
73
Biter neden birmesin kandile cudi'ye bir gireceksin hepsini süpüreceksin tamam elbet şehit vereceksin ama ancak böyle kurtulursun bombayla falan olmaz

By G3R3KSIZ

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
505
0
ADANA
ülkeyi karıştıran amerika ..almanya pkk destekçisi...rusya ...ermenistan....iran..... israil p**çleri ve diğer bazı arap ülkeleri vb ..
parti kapatmay la çözülmez
bu sorun asla çözülmez böyle gelmiş böyle gider
geçmişine bak
allah yardımcımız olsun .........

AlinganPanda

Uzman üye
30 May 2014
1,786
1
105
Anıtkabir
Ne için olacak "para için" Bakın çok emin ve net bir şekilde söylüyorum bu ülkenin üst düzey askeri yetkilileri, üst düzey bürokratlarının hepsi pkkdan para yiyor. PKK'nın bitmesini istemiyor

Alcestra

Katılımcı Üye
17 Nis 2015
404
0
Teksas
Şimdi bazıları çıkmış Tayyip mayyip diyo terör şimdimi başladı onu anlamıyorum.PKK amerika ermenistan almanya ve bir çok avrupa ülkesinin desteklisi bitmesinin biraz zor olacağını düşünüyorum sonuçta Bazı kürtlerde bunların oyununa gelip dağa çıkıyor.Askerin dağa çıkıp terörü temizlemesi lazım anca öyle etkisi azaltılabilir ama tamamen bitmez.Allah askerimizi,vatanımızı,bayrağımızı,devletimizi,milletimizi korusun.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Konu "bitmesi"nden çok, bunların Kürt Sempatizanlığıyla alakası olmamasıdır gerçek. Gözünü para bürümüş adi teröristlerden başka bir şey değillerdir.

oktay3443

Üye
14 Tem 2015
163
0
İstanbul
Bitmez zaten.Bu iş savaşla olacak birşey değil.Bence devlet PKK nın bulunduğu bölgelerde elektriği kessin,PKK nın yıktığı şeyleri yenilemesin bakın nasılda duracaklar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.