Polis Siber Suçluları Nasıl Buluyor İşte Cevabı #Stajyer Asistan Kulübü#

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

G@KHAN

Kıdemli Üye
14 Kas 2009
3,061
3
36
ŞİLE
Ellerine Sağlık IP adres sadece mail yetiyor zaten birde mhrs yöntemi var daha doğrusu mernis türkiyede herkes o sisteme kayıtlıdır

alemdar2002

Kıdemli Üye
8 Eki 2013
2,054
4
Dünya
siber suc derken hakaret filanda giriyorsa suç almaz para cezası anca belki oda

Dostum Benim Konuda Anlattığım Dolandırıcılık Suçu İdi Ancak Tabiki Hakarette Bir Siber Suç Ancak Öyle Forumda Falan Biri Sana Sövdüyse Kovuşturmaya Yer Verilmeyecektir.

en sondaki çok güzel police station :D
Öyle :) :)

Ellerine Sağlık IP adres sadece mail yetiyor zaten birde mhrs yöntemi var daha doğrusu mernis türkiyede herkes o sisteme kayıtlıdır
Doğrudur Kardeşim Onada Bakacağım Mernisi Biliyorum Ancak Dediğin Yöntemi Bir Araştırıyım.

Sult

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
528
1
Tanrı Dağı
Örneğimizde İnstagramı Ele Aldık, Yani onion bir site değil, tabiki bazı onion siteleri bilgileri vermeyebilir ancak türkiyede bulunan çoğu platform bilgileri mecburiye yakın vermek durumunda. İnstagramında Şu Tür Bir Politikası Var Dilersen Okuyabilirsin :)

Emniyet Teşkilatına Yönelik Bilgiler
Bu operasyonel bilgiler Facebook, Inc. şirketinin tamamına sahip olduğu bağlı şirketi Instagram LLC'den kayıt talep eden emniyet teşkilatı görevlilerine yöneliktir. Bu bilgiler her zaman değişebilir.

Emniyet Teşkilatına Yönelik Bilgiler Tıkla

Teşekkürler Hocam :)

Bazìlarini vermeyebilir derken?

Onion nedir biliyor musun dostum

permanto

Yeni üye
5 Ocak 2016
37
2
diyelim ben offshore bir sunucu kiraladım açtım vpn'yi girdim sunucuya , indirdim toru bir de vpn programı indirdim, açtım vpn'yi girdim tor'a ordanda girdim bir Web Proxy sitesine oradan da instagrama vs işimi yapacağım yere girdim bir de yetmeez gibi bunu parklardaki bedava wifi ile yaptım dolandırdıktan sonra da laptopu çöpe attım o zaman nasıl bulacaklar?

Son düzenleme:

RagnarXX

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
742
1
AA
Burda kimse VPN Servisleri neden vardır ve neden ücretlidir diye kafa yormamış :) Ben VPN kullanıcam ve vpn sahibi benim yerimimi söylicek diye kimse düşünecek kıvama gelmemiş :D Toy yazılar ve düşüncüler ahh sizler güldürdünüz beni. :)

sfemnksbk3

Üye
7 May 2013
98
6
Aynen dediğin gibi oluyor.
Benim başima geldi dostum ama şu ifşa olaylari filan tanık olarak aldılar beni oda şu şekilde websitemi whois yoluyla kontrol ettiler sonra hostinge mesaj atmişlar ip adresimden tutun Gmail imi bile almışlar daha sonra internet sağlayıcılarla iletişim kurup emniyete çağırdılar beni ve bu 4 hafta içersinde oldu :) allaha şükür birşey olmadı ama size söyliyim (Internetten Asla Bir Şey Silinemez)

Burada yazmayı unuttum konu muhteşem ellerine kollarina klavyene sağlık güzel kardeşim

Security96

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,814
3
25
DARKWEB
Konuya eklenebilir şeyler var biraz eksik ama etkili olmuş eline sağlık ayrıca savcılık ufak tefek olaylari pek umursamıyor ben adamin ip sini buldum tc sini buldum adini soyadını dükkanını karisinin adini bile öğrendim savcılığa verdim birde baya kanit sundum yazışmalar parayi yatırırken bile je olur ne olmaz diye videoya çekmiştim bunları sundum savcılığa hiçbirşey çıkmadı sonra 6 ay sonra adamin numarasını aradim bir ands erismedim bunlara adami aradim biraz ds sosyal muhendislik ile 80 tl vermiştim 13 kitap gelecekdi adam 40 kitap yolladi 15 20 tl değerinde kac kat karli çıktım ama baya ugrasdim savcilik genelde büyük avlarin siber suçlularin öncelikli hedefi milyon dolarlik dolandiricilar öyle 30 tl dolandirildin diye pek ugrasmiyorlar

İsoTas'

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,596
0
Kıbrıs'
Konuya eklenebilir şeyler var biraz eksik ama etkili olmuş eline sağlık ayrıca savcılık ufak tefek olaylari pek umursamıyor ben adamin ip sini buldum tc sini buldum adini soyadını dükkanını karisinin adini bile öğrendim savcılığa verdim birde baya kanit sundum yazışmalar parayi yatırırken bile je olur ne olmaz diye videoya çekmiştim bunları sundum savcılığa hiçbirşey çıkmadı sonra 6 ay sonra adamin numarasını aradim bir ands erismedim bunlara adami aradim biraz ds sosyal muhendislik ile 80 tl vermiştim 13 kitap gelecekdi adam 40 kitap yolladi 15 20 tl değerinde kac kat karli çıktım ama baya ugrasdim savcilik genelde büyük avlarin siber suçlularin öncelikli hedefi milyon dolarlik dolandiricilar öyle 30 tl dolandirildin diye pek ugrasmiyorlar

öyle bir anlatmışın :D millet dolandırıcılağa başlıcak daha çok :D

'Black Warrior

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ocak 2013
12,132
5
E5
Eline sağlık kardeşim güzel konu olmuş. " Ben proxyden giriyom kimse beni bulamaz zaa xd" diyenlere hitaben. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.