Polis Siber Suçluları Nasıl Buluyor İşte Cevabı #Stajyer Asistan Kulübü#

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
17 May 2018
226
0
Ankara
İnsanlar "vpn/tor kullanıyorum, kimse beni bulamaz" dememeli.

Öncelikle mağdur savcılığa başvurmuş sayalım dava açıldı, diyelimki bugün bir kişiyi bir site veya uygulama üzerinden dolandırdınız varsayalımki instagram üzerinden bir kişiyi dolandırdık.

Gs8if5.png

Şimdi öncelikle polis soracak insragrama;

Polis: Merhaba, 15.02.2018 Tarihinde "dolandırıcı_kinq" hesabına hangi ip adresi ile giriş yapılmış ve e-maili nedir?

İnstagram: Merhaba 15.02.2018 Tarihinde "dolandırıcı_kinq" hesabına 215.24.64.53 ip adresinden girilmiştir ayrıca hesaba kayıtlı e-posta adreside "[email protected]" dır.

tnI0Dj.jpg

Bunun üzerine bakar polis bu bir vpn ip sidir, vpn sitesine sorar;

Polis: Merhaba beleşvpn sitesi, üyelerinizden kime 215.24.64.53 ip'sini verdin. Bu vpn'e 15 Şubat günü hangi ip ile bağlanıldı?

Beleş VPN sitesi: dolandırıcı[email protected] adresi ile üye olmuş vatandaş, 15 şubat günü 253.247.55.96 nolu adres ile bağlanmıştır.

Polis gider bakar, 253.247.55.96 adresi hüseyinet internet hizmetleri a.ş.'ye ait bir adrestir, gider oraya sorar.

5A3MNR.jpg

Polis: sevgili hüseyinet, 253.247.55.96 nolu adres ile, 15 Şubatta kim bağlandı?

Hüseyinet: İsim:Mehmet , Soyisim: Türkmen, Telefon: 05051234567, Ana Adı: Halime, Baba Adı: Ahmet, TC Kimlik numarası: 71643695472 (Bilgiler Gerçeği Yansıtmıyor Random Yazdım)

Bu bilgiler mail adresi yolundan da bulunabilirdi tabii.

dm1LFq.jpg

Birkaç hafta sonra evinize ptt den bir kağıt geliyor tebliğgat olarak. Üzerinde isminiz gönderen kurum (Savcılık) falan yazar. Gidiyorsunuz bunu muhtarlıktan alıyorsunuz bir bakıyorsunuz üzerinde ifadeye çağrıldığınız yazar sanık olarak , veya direkt olarak evinize polis gelir alır sizi dizilerdeki,filmlerdeki gibi. Durum böyle umarım konumu beğenmişsinizdir ve sıkıcı olmamıştır. Beğendiyseniz bir
post_thanks.gif
'ü çok görmeyin lütfen

güzel ve faydalı bir şey gerçekten iyi bilgi edindim bundan sonra vpn em var diye her tarafa saldırmıyacağım

hydd

Üye
13 Ara 2015
195
4
Ankara
tor ile adam akıllı bir exit node kullandıgın zaman + log tutmayan ücretli bir vpn aldımı degil siber suçlar TUBITAK dahi bulamaz.

hydd

Üye
13 Ara 2015
195
4
Ankara
Bizim Uyarı İndexi Attığımız Site Sahibi Bize Dava Açabilir mi?
Misal= www.site.com/uyarı.php

açılır ama bunlar ulkemızde pek umursanmıyor

adamlar meb'i trt'yi hackliyor ana sayfaya index cakıyor exploiti paylasıyor yine hıc bışey olmamıs gibi devam

o yuzden korkmayın bısey olmaz gır mass cek sunucuyu del ancak turk sıtesıne yapma

uyarı olarak index atılırmı

genelde mail yoluyla etkileşime geçtiğinde insanlar dava acıyor ben onu tavsiye etmiyorum hiç bişey yapma tarama dahi

Tiseal

Üye
17 May 2018
137
0
World
Bana göre her VPN bir log tutar VPN sorumluluğu üstüne almaz bir suç olsa VPN ne diyecek nasıl bilgi verecek? Bana göre hepsi log tutuyor he birde her zaman yazarım imkansız diye birşey yoktur belkide vardır :)

kaan34440tr

Katılımcı Üye
22 Tem 2014
822
1
istanbul
öncelikle paylaşım için tşk ederiz arkadAŞIM İYİ BİR SİSTEMİ BİLEN HACKER AKIL OYUNU YAPAR BU OYUN NEDİR 1 SABİT BİR İP KULLANMAZ YANİ KENDİSİNE AİT İNTERNETİ YOKTUR KENDİSİNE AİT BİR PC VEYA LAPTOPU OLMAZ ÇÜNKÜ BİR ŞEY YAPIYORSAN SÜREKLİ OLARAK İLERİYİ DÜŞÜNCEN DÜŞÜNMESSEN SONUN SİBER SUÇLAR OLUR YANİ DEMEK İSTEDİM ÖNCE BİLGİLENCEN SONRA YAPICAN ŞEYİ YAP BEN YILLARDIR BUNU YAPIYORUM

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.