Polisler nasıl çalışıyor

Analjezik

Üye
13 Tem 2021
70
12
24
Polisler nasıl çalışıyorda her türlü siber suç işlemiş kişileri buluyorlar. Bilen varsa yazabilirmi son bir kaç haftadır bunu düşünüyorum. Aynı zamanda onların yaptığı gibi bizde bulabilirmiyiz

'CaptainKanka

Ar-Ge Ekibi
14 Eki 2012
1,704
1,350
localhost/admin.php
siz bilgisayar ile her yerde iz bırakırsınız.
sen benim sunucumu kullanarak gittiğin her yeri ben görebilirim.
Haliyle bu sunucuda devletin elinde.
Ayrıca harddiskten sildiğiniz şey tekrar getirilebilir. Bu harddiskin yapısıyla alakalıdır. Bunlar hack yapanın yetersiz güvenlik bilgisiyle birleşince yakalnma kaçınılmaz

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,543
693
24
Kankam ben sana örneği şurdan yapıcam sen bir hackersın ve ya dolandırıcısın ve birinin ınstagram hesabını çaldın o da seni polise verdi hikaye bu yani suçun bu olsun.

133 adlı kullanıcının hesabına izinsiz giriş yaptın daha sonra bu hesabı kullanan kişi polise gitti polis ilk önce ınstagram 133 adlı kullanıcının giriş log kayıtlarını ister log kayıtlarında sen hesaba giriş yaparken senin ıp adresin kayıt edilir polis bunu ınstagramdan ister ınstagram verir polis ıp adresine bakar vpn kullanıp kullanmadığını araştırmaya başlar eyer vpn kullanmadığını anlarsa hemen bu ip adresinin hangi interneti kullandığına bakarlar. Mesela turktelekom u kullanıyor turktelekomu ararlar bize şu ıp adresinin adres bilgilerini verirmisiniz derler. Türktelekom senin net adres bilgini polislere gönderir daha sonra yaptığın işin boyutuna göre ya eve kolluk kuvetleri gelir seni alır götürürler ya da eve ifade kağıdı gelir ifade vermeye gidersin kişi sana davada açmış olabilir süreç ona göre işler o zaman. Peki diceksin vpn kullanmadan kimse böyle bişi yapmaz evet yapmaz zaten. Şimdide sana bunun vpn kullanmış halini anlatıcam. Yine 133 adlı kullanıcının hesabına izinsiz giriş yaptın polis aynı şekilde ınstagramdan log kayıtlarını istedi log kayıtlarındaki ıp adresine baktı araştırdı ve vpn kullandığını öğrendi daha sonra polis hangi vpn i kullandığını araştırır ve hangi vpn i kullandığını öğrenir. örnek verrelim expres vpn kullanıyorsun polis expres vpn i arar ve şu ıp adresinin bize gerçek ıp adresinini verirmisiniz der vpn yeri seni satar ve ıp adresini verir daha sonra aynı şekilde mesela turktelekom kullanıyor ordan adres bilgileri istenir yine aynı şekilde kolluk kuvetleri gelir ya da ifadeye çağırılırsın...

Benim bilgi birikimim bu kadar ama benimde kafamı kurcalayan şeyler var mesela ben tor vpn kullanıyorum whonix kullanıyorum ağ akışını farklı yönlendiriyor... Biraz tuaf geliyor banada ama bilgi birikimim bu kadar.

1wexter1

Katılımcı Üye
24 Eyl 2021
922
648
Uzayda1yer
siz bilgisayar ile her yerde iz bırakırsınız.
sen benim sunucumu kullanarak gittiğin her yeri ben görebilirim.
Haliyle bu sunucuda devletin elinde.
Ayrıca harddiskten sildiğiniz şey tekrar getirilebilir. Bu harddiskin yapısıyla alakalıdır. Bunlar hack yapanın yetersiz güvenlik bilgisiyle birleşince yakalnma kaçınılmaz

O zaman devlet aradığı kişiyi rahatlıkla bulabilir değil mi?(bulmak istediği sürece)

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
407
Kainat
O zaman devlet aradığı kişiyi rahatlıkla bulabilir değil mi?(bulmak istediği sürece)
Devletten gizli bir iş yapılabileceğini sanmıyorum. Sen teksin onlar bütün dünya. İstediği her şeye erişimleri var, senin saatlerce uğraşıp kodlar yazdığın şeye onlar dakikalar içinde ulaşabiliyorlar. Devlet eğer enseye eüşmüyorsa ele başı için sizi yem olarak bile kullanabilir. Bütün ülkelerde bu böyledir.

Rx

Kıdemli Üye
12 Ocak 2021
2,316
1,446
(nowhere) in
Polisler nasıl çalışıyorda her türlü siber suç işlemiş kişileri buluyorlar. Bilen varsa yazabilirmi son bir kaç haftadır bunu düşünüyorum. Aynı zamanda onların yaptığı gibi bizde bulabilirmiyiz
Bu suçu işleyen kişiler Black hat hacker (Siyah Şapkalı hackerlar yani bilgisayar korsanları) polislerin bünyesinde ise White hat hacker (Beyaz şapkalı hackerlar yani siber güvenlik uzmanları) bulanmaktadır, siyah şapkalı hackerlar suçu işledikleri zaman beyaz şapkalı hackerlar devreye girerek bunların yaptığı işlemleri tarayarak ip uçları buluyorlar ve sonucunda işin ucundaki bilgisayar korsanını buluyorlar, umarım açıklayıcı bir anlatım yapabilmişimdir İyi Forumlar dilerim.

Analjezik

Üye
13 Tem 2021
70
12
24
Kankam ben sana örneği şurdan yapıcam sen bir hackersın ve ya dolandırıcısın ve birinin ınstagram hesabını çaldın o da seni polise verdi hikaye bu yani suçun bu olsun.

133 adlı kullanıcının hesabına izinsiz giriş yaptın daha sonra bu hesabı kullanan kişi polise gitti polis ilk önce ınstagram 133 adlı kullanıcının giriş log kayıtlarını ister log kayıtlarında sen hesaba giriş yaparken senin ıp adresin kayıt edilir polis bunu ınstagramdan ister ınstagram verir polis ıp adresine bakar vpn kullanıp kullanmadığını araştırmaya başlar eyer vpn kullanmadığını anlarsa hemen bu ip adresinin hangi interneti kullandığına bakarlar. Mesela turktelekom u kullanıyor turktelekomu ararlar bize şu ıp adresinin adres bilgilerini verirmisiniz derler. Türktelekom senin net adres bilgini polislere gönderir daha sonra yaptığın işin boyutuna göre ya eve kolluk kuvetleri gelir seni alır götürürler ya da eve ifade kağıdı gelir ifade vermeye gidersin kişi sana davada açmış olabilir süreç ona göre işler o zaman. Peki diceksin vpn kullanmadan kimse böyle bişi yapmaz evet yapmaz zaten. Şimdide sana bunun vpn kullanmış halini anlatıcam. Yine 133 adlı kullanıcının hesabına izinsiz giriş yaptın polis aynı şekilde ınstagramdan log kayıtlarını istedi log kayıtlarındaki ıp adresine baktı araştırdı ve vpn kullandığını öğrendi daha sonra polis hangi vpn i kullandığını araştırır ve hangi vpn i kullandığını öğrenir. örnek verrelim expres vpn kullanıyorsun polis expres vpn i arar ve şu ıp adresinin bize gerçek ıp adresinini verirmisiniz der vpn yeri seni satar ve ıp adresini verir daha sonra aynı şekilde mesela turktelekom kullanıyor ordan adres bilgileri istenir yine aynı şekilde kolluk kuvetleri gelir ya da ifadeye çağırılırsın...

Benim bilgi birikimim bu kadar ama benimde kafamı kurcalayan şeyler var mesela ben tor vpn kullanıyorum whonix kullanıyorum ağ akışını farklı yönlendiriyor... Biraz tuaf geliyor banada ama bilgi birikimim bu kadar.
Bende şeyi düşünüyorum mesela adamın Windowsda VPN kurulu Sanal makinede kali kurup Tordan bağlanıp İnstagrama girse ne yapılabilir. Yada mesela işi büyütelim. Bir hacker gelip devlet sitesini hacklese oradan bilgi çalsa ve adamın zaten oarası olup başka birinin hackeldiği wifisi ile yukarıda anlattığım gibi bir işlem yapsa ve burdan aldığı dosyaları flasha kaydedip laptopu kırıp yaksa polis bunu nasıl yakalayacak ?

n0rkeyysx

Katılımcı Üye
17 Kas 2021
297
148
haberlerde her zaman hackerları polis yakalar ancak emin olabilirsin bir o kadarda yakalanmayan var. TurkHacker2009 adlı arkadaşın dedikleri şekilde olay gerçekleşiyor. ama işini bilen adamda log falan bırakmıyor onun önlemini alıyor. bir tarafta sadece 4 yıllık bir üniversite bitirip iş başına gelen adam var diğer tarafta çocukluğundan beri bu işte olan adam var, kusura bakmasın bu kadar tecrübeli adamıda 2 tane polis yakalayamaz. eğer büyük bir yaptıysan onun tespit aşamaları çok daha farklı ilerliyor. ne carderlar ne hackerlar gördüm canavar gibi para kaldırdılar polis tespit falan yapamadı, polis bana göre en fazla instagramdaki hakaret suçlarındaki adama baksın. forensic uygulanıyor bunun tekniklerini bilirsen bunu engellemende oldukça basit. arkadaş mesela demiş ki diskte silinen veriler getirilebiliyor evet getirilebiliyor ancak silmek yerine güzelce bir şifrele bak bakalım o polisler onu kırabiliyormu. çoğu siber suç davası kanıt yetersizliği yiyor. vpn kullanmak yerine zincir gibi proxy kullan. proxy sunucuları gelişmemiş ülkelerde olsun onların hukukuna göre uluslar arası anlaşma yok ise o sunucudan bilgi falan alamaz hiç kimse.

L0HXT

Üye
5 Eyl 2021
186
44
24
Log kayıtları ile senin bıraktığın inceliyorlar zaten çoğu yetkiye sahipler tt vb İnternet ağlarından da log isteyebilirler

Soulfly28192!sl?

Katılımcı Üye
20 Eyl 2021
408
122
24
Everywhere
Devletten gizli saklı hiçbirşey yapmassın herşey kayıt altında tutuluyor. vpn aç öyle işlem yap diyenler var arkadaşlar vpn firmaları hiç acımaz sizi kendi elleriyle polise ifşa eder %100 anonimlik imkansızdır.

Örnek:
+Bir site hacklersin (index basıp çıkarsın)
+Site sahibi şikayetçi olur
+Site loglarına bakılır ve ip adresin bulunur
+polis devreye girer ve ip adresinden tam konum bulur
+evine suç duyurusundan dolayı gelip seni karakola götürürler
+ifadeni alırlar
+ifadene göre ve kanıtlara göre savcılığa nakledilirsin
+hakim karşısına çıkar ve cezası neyse çekersin

THT/Gölge

Yeni üye
4 Şub 2022
34
10
Devletten gizli saklı hiçbirşey yapmassın herşey kayıt altında tutuluyor. vpn aç öyle işlem yap diyenler var arkadaşlar vpn firmaları hiç acımaz sizi kendi elleriyle polise ifşa eder %100 anonimlik imkansızdır.

Örnek:
+Bir site hacklersin (index basıp çıkarsın)
+Site sahibi şikayetçi olur
+Site loglarına bakılır ve ip adresin bulunur
+polis devreye girer ve ip adresinden tam konum bulur
+evine suç duyurusundan dolayı gelip seni karakola götürürler
+ifadeni alırlar
+ifadene göre ve kanıtlara göre savcılığa nakledilirsin
+hakim karşısına çıkar ve cezası neyse çekersin
logları silebilir vpn kayıtlarınıda silebilir hackledikten sonra logları silerse ardından vpnden ip adreslerini silerse bulunması zorlaşır eyer ip adresleri ve loglar başka yerde tutulmuyorsa imkansız olur bulunması

{Unk}

Üye
21 Eyl 2021
122
41
17
haberlerde her zaman hackerları polis yakalar ancak emin olabilirsin bir o kadarda yakalanmayan var. TurkHacker2009 adlı arkadaşın dedikleri şekilde olay gerçekleşiyor. ama işini bilen adamda log falan bırakmıyor onun önlemini alıyor. bir tarafta sadece 4 yıllık bir üniversite bitirip iş başına gelen adam var diğer tarafta çocukluğundan beri bu işte olan adam var, kusura bakmasın bu kadar tecrübeli adamıda 2 tane polis yakalayamaz. eğer büyük bir yaptıysan onun tespit aşamaları çok daha farklı ilerliyor. ne carderlar ne hackerlar gördüm canavar gibi para kaldırdılar polis tespit falan yapamadı, polis bana göre en fazla instagramdaki hakaret suçlarındaki adama baksın. forensic uygulanıyor bunun tekniklerini bilirsen bunu engellemende oldukça basit. arkadaş mesela demiş ki diskte silinen veriler getirilebiliyor evet getirilebiliyor ancak silmek yerine güzelce bir şifrele bak bakalım o polisler onu kırabiliyormu. çoğu siber suç davası kanıt yetersizliği yiyor. vpn kullanmak yerine zincir gibi proxy kullan. proxy sunucuları gelişmemiş ülkelerde olsun onların hukukuna göre uluslar arası anlaşma yok ise o sunucudan bilgi falan alamaz hiç kimse.

Hocam çok güzel ve net bir şekilde yorum yapmiş . Dogrusu yorumlarin arasindan sevdim bu ihtimali . Ben olsam ne yapardim , Beyaz Şapkali (White Hacker ) Olurdum yani Siyahtan önce Polise felan nereye çalişsamda onlar nasil çalişiyor neler yapiyor onu iyice kavrardim . Hani Bir dizi vardi adam polis olarak görev yapiyor sonra atiliyor haksiz yere , adam sonra hirsiz oluyor büyük çete Kimse yakaliyamiyor adami hiçbir Polis iz delil yok . Neden?​

Adam çünki onlarin arasindan geldi ne yapabileceklerini tahmin edebiliyor ona göre onlem alabiliyor , Yani Benim dedigim hayal gücünemi girer bilmem ama Ben Olsam öyle yapmayi planlardim . Tabi Mümkünmi böyle birşey bilmiyorum:)

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,543
693
24
Bende şeyi düşünüyorum mesela adamın Windowsda VPN kurulu Sanal makinede kali kurup Tordan bağlanıp İnstagrama girse ne yapılabilir. Yada mesela işi büyütelim. Bir hacker gelip devlet sitesini hacklese oradan bilgi çalsa ve adamın zaten oarası olup başka birinin hackeldiği wifisi ile yukarıda anlattığım gibi bir işlem yapsa ve burdan aldığı dosyaları flasha kaydedip laptopu kırıp yaksa polis bunu nasıl yakalayacak ?
Knk yakalarsa gelin beni öldürün :D biz işin laptop yakmadan pc yakmadan olan tarafını düşünüyoruz evimizde oturup gizlenmeyi düşünüyoruz ve bu mümkün çok iyi sistemlerle. Dediğin laptop parçalama olayı ise. mesela git bir yere kimse olmasın orda hack ini yap ister parçala ister yak ya da yakmana da gerek yok laptopun içindeki çalışmasını sağlayan şeyleri al laptopu bir köşede bırak hiç bişi olmaz ama parmak izi için temizlemen lazım laptopu.

Arkadaşlar bunları anlattığıma bakmayın biz ihtimallari düşünüyoruz yoksa kimseye illlegal iş yapmasını önermiyoruz saygılar :)

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,543
693
24
Ohh hocam ellerinize sağlık bende böyle bir yazı bekliyordum. Valla siber güvenlikler işi polis yakalasın a bırakmamalayız güvenlik önelmlerini alıp hackerların erişim sağlamasını engellemeliyiz eyer korunmak isityorsak. En kötü dediğimiz gibi adam gizlenmese bile benim dediğim gibi yapar parayı vurur gider.

n0rkeyysx

Katılımcı Üye
17 Kas 2021
297
148
Ohh hocam ellerinize sağlık bende böyle bir yazı bekliyordum. Valla siber güvenlikler işi polis yakalasın a bırakmamalayız güvenlik önelmlerini alıp hackerların erişim sağlamasını engellemeliyiz eyer korunmak isityorsak. En kötü dediğimiz gibi adam gizlenmese bile benim dediğim gibi yapar parayı vurur gider.
Türkiyede siber tespiti geçmek kolaylaştı. personeller yeterince bilgiye sahip değil.

Evet normal kullanıcılar suç işleyince tespit yapabilir ancak unutmayalım siber alem hackerların ortamıdır, asıl iş onların tespitinde.

Şimdi ben açıkcası gizliliğimi sağlayayım yada herhangibi birine gizlenme için uygulayacağı teknikleri tek tek anlatayım polis o adamı bulamaz.

diğer arkadaş dediki white hackerların yanında çalışır tekniklerini öğrenirim diye. eğer öğrenmek istersen forensic demiştim önceki mesajımda polis tespit için onu kullanır, o katagoriye bakabilirsin.

genelde sanal alemde iz bulanamazsa disk imajı alınıp incelenir ancak veracrypt tarzı bir programla disk encrypt edilirse isteyen polis gelsin açamaz onu, tabi veracrypt örnek verdim gidip askeri şifrelemede kullanabilirsiniz.

işi sadece polise bırakmakta saçma olur. bana göre öncelikle devletin siber farkındalık eğitimleri vermesi gerekiyor, bugün bir sigorta fırmasına bir saldırı düzenlesek phishing tarzında emin olabilirsiniz adam onu rahat yer. bu farkındalığında oluşması gerekiyor.

white hat türk forumları o yada şu ülkenin sitelerini hacklemek yerine kendi sistemlerinde analiz yapması daha iyi olucaktır. türkiyedeki çoğu devlet alt yapısı olası bir saldırıya karşı yetersiz ne yazık ki.

Analjezik

Üye
13 Tem 2021
70
12
24

Hocam çok güzel ve net bir şekilde yorum yapmiş . Dogrusu yorumlarin arasindan sevdim bu ihtimali . Ben olsam ne yapardim , Beyaz Şapkali (White Hacker ) Olurdum yani Siyahtan önce Polise felan nereye çalişsamda onlar nasil çalişiyor neler yapiyor onu iyice kavrardim . Hani Bir dizi vardi adam polis olarak görev yapiyor sonra atiliyor haksiz yere , adam sonra hirsiz oluyor büyük çete Kimse yakaliyamiyor adami hiçbir Polis iz delil yok . Neden?​

Adam çünki onlarin arasindan geldi ne yapabileceklerini tahmin edebiliyor ona göre onlem alabiliyor , Yani Benim dedigim hayal gücünemi girer bilmem ama Ben Olsam öyle yapmayi planlardim . Tabi Mümkünmi böyle birşey bilmiyorum:)

Yanlış anlaşılmasın siyah değilimde olmamda ben helal para peşindeyim sadece merak ettiğim için sordum ama mantıklıymış

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.