Port Scanner /python3

Will Graham

Katılımcı Üye
14 Eki 2022
581
489
program girdiğiniz ip adresinin, belirttiğiniz aralıkta ki portlarının açık olup olmadığını kontrol eder. port açık ise port, servis ve banner (açık olan port'a istek gönderdiğinde döndürdüğü veriler) bilgisini ekrana yazdırır. thread'ı (aynı anda kontrol edilecek port sayısı/işçi sayısı gibi düşünebilirsiniz) fazla arttırmanızı önermiyorum sonra açık olmayan portları bile gösteriyor aşağıda ki gibi.

örnek komut: python3 192.168.1.1 1-1000 200

228981814-15ab52b8-7683-4789-a0e6-d55f58ac0869.png

aşağıda ki komutlar ile indirip çalıştırabilirsiniz
Kod:
git clone https://github.com/willgraham-A/Stoxe/
cd Stoxe
pip3 install colorama
python3 stoxe.py <ip adresi> <port aralığı> <thread>

Son düzenleme:

alexsandru

Üye
23 Mar 2023
111
64
daha çok geliştirilmesi lazım.
thread neden kullandın ki onu anlamadım ben sunucu görevi yapsan belki lazım olacaktır diye düşünürüm ama basit bir client te 1 hostun portunu taramak için pek iyi bir seçenek gibi gelmedi bana.
programı biraz iyileştir aksatma misal SBM checker özelliği koyabilirsin popüler ratların banner kodlarından rat checker yapabilirsi veyahut hazır exploitleri bir dizinde toplatıp exploit işlemi yaptırabilirsin tıpkı metasploit gibi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.