Programcı Adayı [BEN]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Apiox91

Yeni üye
24 Eyl 2016
12
0
Merhaba.
Ben ileride programcı olmak için uğraşıyorum.Algoritma kitabını okudum ve Python'u okuyorum.Python'u bitirdikten sonra VB.NET ve Assembly'ı öğrenmeyi düşünüyorum.Sonra HTML ye başlayıp internet konusundada birazcık gelişmek istiyorum.Sizce izlediğim rota doğrumu?
Yorumlarda belirtirseniz sevinirim
.

AntiHackerTR

Yeni üye
30 Tem 2016
29
0
Nasıl OYUNLARDA KARŞI KİŞİNİN IP ADRESİNİ NASIL BULABİLİRİM ?

Ben bazı oyunlardaki kişilerin IP adresini bulmak istiyorum.
Nasıl OYUNLARDA KARŞI KİŞİNİN IP ADRESİNİ NASIL BULABİLİRİM ?

RaxiD

Kıdemli Üye
10 Haz 2010
3,954
7
127.0.0.1
Bil dal ve bir dil ile başla. Bu anlamda işi kavradığında diğerlerini daha az zamanda daha kolay bir şekilde zaten öğreniceksin. Python konusunda Türkiye'de iş bakımından sorun çekebilirsin. Programcılık istiyorsa şu dediklerimden üçü piyasada iş yapabileceğin şeyler;
- Masaüstü yazılımlar (başta .Net)
- Mobil yazılımlar (Başta Java)
- Web üzerinde html ve css yanında php ve asp.net

bu dediklerimden birine başlar ve en yakın zamanda iyi derece öğrenirsen güzel işler yapabilirsin. Benim tercihimi sorarsan mobil yada web. Allah yardımcın olsun :)

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
Bil dal ve bir dil ile başla. Bu anlamda işi kavradığında diğerlerini daha az zamanda daha kolay bir şekilde zaten öğreniceksin. Python konusunda Türkiye'de iş bakımından sorun çekebilirsin. Programcılık istiyorsa şu dediklerimden üçü piyasada iş yapabileceğin şeyler;

bu dediklerimden birine başlar ve en yakın zamanda iyi derece öğrenirsen güzel işler yapabilirsin. Benim tercihimi sorarsan mobil yada web. Allah yardımcın olsun :)

Başka ne yapabilir ki?

Adam gidip NASA'ya füze mi kodlayacak?

serseri03

Yeni üye
14 Mar 2007
8
0
Karınca Duası:

Allâhumme yâ rabbi ve cebrâîle ve mikâîle ve isrâfîle ve azrâîle ve ibrâhîme ve ismâile ve ishâka ve yakûbe ve munzilel berekâti vet tevrâti vez zebûri vel incîli vel furkâni ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm lâ ilâhe illallâhul melikul hakkul mubîn muhammedun resûlullâhi sâdikul va’dil emîn yâ rabbi yâ rabbi yâ hayyu yâ kayyûmu yâ zel celâli vel ikrâm es’eluke yâ rabbel arşil azîm en yerzukanî rızkan helâlen tayyiben bi rahmetike yâ erhamer râhimîn.Debernûş, Şâzenûş, Kefeştatiyûş, Kitmîr, Yemlîhâ, Mekselînâ, Mislînâ, Mernûş.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Merhaba.
Ben ileride programcı olmak için uğraşıyorum.Algoritma kitabını okudum ve Python'u okuyorum.Python'u bitirdikten sonra VB.NET ve Assembly'ı öğrenmeyi düşünüyorum.Sonra HTML ye başlayıp internet konusundada birazcık gelişmek istiyorum.Sizce izlediğim rota doğrumu?
.

Üstad gayet doğrudur. Assembly ile anında uğraşmana gerek yok. Kariyerinde çok ilerlemedikçe, assembly kolay kolay kimseye lazım olmaz.

Python güzel başlangıç seçimi.. Java kadar yavaş değil, Java kadar esnek. Framework'leri araştır, takip et. Çok ama çok güzel frameworkler yapılıyor python için.

Ama ilk dilini (bu durumda python) bitirince biraz dur. Programlar yaz kendin için. Aklına gelen her halt için program yazmaya çalış. Algoritma içine işlesin. Ondan önce boşuna yeni dil öğrenme.

serseri03

Yeni üye
14 Mar 2007
8
0

Merhaba.
.

Başka ne yapabilir ki?

Adam gidip NASA'ya füze mi kodlayacak?

Karınca Duası:

Allâhumme yâ rabbi ve cebrâîle ve mikâîle ve isrâfîle ve azrâîle ve ibrâhîme ve ismâile ve ishâka ve yakûbe ve munzilel berekâti vet tevrâti vez zebûri vel incîli vel furkâni ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm lâ ilâhe illallâhul melikul hakkul mubîn muhammedun resûlullâhi sâdikul va’dil emîn yâ rabbi yâ rabbi yâ hayyu yâ kayyûmu yâ zel celâli vel ikrâm es’eluke yâ rabbel arşil azîm en yerzukanî rızkan helâlen tayyiben bi rahmetike yâ erhamer râhimîn.Debernûş, Şâzenûş, Kefeştatiyûş, Kitmîr, Yemlîhâ, Mekselînâ, Mislînâ, Mernûş.

Apiox91

Yeni üye
24 Eyl 2016
12
0
O kitbıp nereden bulabilirim ? Ve karınca duasını not almadım ama lıyim belli olurum.

alperfb18

Uzman üye
27 Şub 2016
1,796
0
London
bak şunları izle ilk baş visual basic veya studio ile başla ilerki zamanlar da web programlama işlerine gir bir de internet üzerinden sertifika kazanabilirsin onlara katıl işin elinde olabilir sonra hacklemeler le de uğraşırsan iyi yerlere gelebilirsin

Apiox91

Yeni üye
24 Eyl 2016
12
0
İngilizcem iyi pythonuda ingilizcesinden okuyordum zaten .Ben o zaman 1 2 mağza dolaşırım bulamazsam internetten sipariş ederim.Yardımınız için teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.