Programınız Belirlediğiniz Tarihe Kadar Çalışsın

KontrolTHT

Kontrol Hesabı
28 Ocak 2016
239
14
Form'un OnCreate Olayına :

Kod:
[COLOR="White"]procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
begin
 Label1.Caption:=datetostr(date);//Güncel Tarih
 Label2.Caption:='01.12.2007';//Belirlediğiniz Tarih
if strtodate(Label1.Caption)>strtodate(Label2.Caption)then
 begin
 showmessage('hata oluştu');
 halt;
 end
 else
 if strtodate(Label1.Caption)=strtodate(Label2.Caption) then
  begin
  showmessage('Bu proğram Demo Sürümdür! Buğün Sonlanacak?');
  end
 else 
  if strtodate(Label1.Caption)<strtodate(Label2.Caption)then
  begin
  form1.Show;
  end;
end;[/COLOR]

Moderatör tarafında düzenlendi:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara

... Trollük müydü?

Üstad üç şey hemen dikkatimizi çekiyor. Sub/function vs. dememiş de Procedure demiş. İkinci olarak da atama işlemi = değil de := imiş.. Demek ki pascal ailesinden bir dil bu.

Ha bir de bakıyoruz yukarda forum bölümünün adı "Delphi" imiş. :trl

Tabii aslında nasıl yapılmalıydı; tarih kontrolü için verilecek tarih;

Kod:
Const
  BITIM_TARIHI=EncodeDate(<yıl>,<ay>,<gün>)

diye başta sabit olarak tanımlanıp, tek kontrol de;

Kod:
if (CompareDate(date,BITIM_TARIHI)<1) then.....

Yetecekti. Bu forumdaki form component'larını değişken gibi kullanma hevesi nerden geliyor bilmiyorum. Bir şeyi sadece saklamak istiyorsanız, onu değişkene koyarsınız, label'a değil.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.