Programlama dili için ilk önce hangisi? C mi Python3 mü c++ mı kolay olur

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,356
874
anka.html
Ilk olarak bir alan secmelisin ornegin web site tasarimi ogreneceksen;
Html css javascript gibi gibi ilerleyebilirsin.
Kendine gelistirme yapacagin alani bulduktan sonra o alan hakkinda araştırma yapman en mantiklisi olacaktir.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658

KralSelim54

Yeni üye
13 Eyl 2012
34
16
Hello World !
Ne yapmak istediğine bağlı. Ayrıca sözdizimi hangisi kolayına geliyorsa onuda seçmek daha iyi olacaktır. phyton ile yapabileceğin herşeyi c++ ile de yapabilirsin. C++ öğrenirsen aynı sözdizimi sahip C, C#, Java, Objective-C ve Swift gibi dillere de hakim olabilirsin. Ben ilk olarak c# öğrendim. Web siteside geliştirdim, masaüstü yazılımda, c# ile unity de oyunda geliştirdim ayrıca unreal kullanmak istersen yine c++ bilmen gerek. c ve c++ kullanarak gömülü sistem yazılımlarıda geliştirdim. java kullanarak android servisleride yazdım. Kısacası C dilleri ailesinden birini öğrenirsen geri kalan herşeye hakim olabilirsin. Bir önemli noktada kullanacağın IDE. Bence Visual studio en iyi IDE lerden biridir. bununlada geliştirilecek en iyi diller "C,C++,C#" dır. Visual studio Code önermem text editöründen çok da bir farkı yok.

Ɲémesis

Ar-Ge Ekibi Lider Yardımcısı
17 Haz 2022
987
1,608
Panama
Merhabalar;

Yazılım mantığını anlamak , sağlam bir temel atmak istiyorsanız c dillerinden biri (C, C++, C#) ile başlamanız daha doğru olur (tavsiyem bu dillerden c# olur) . Python gibi bir dille başlamanızı önermiyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.