Pubg Mobile nin Yaptıgı Kapitalist Tuzak

LeoJeLy

Üye
8 Kas 2015
161
1
Donanım olarak Android ve IOS karşılaştırman çok saçma. Apple'ın olayı bu.

Ayrıca Donanım olarak bakma olaya, kerneline kadar gider bu iş.

GM5 seedv2 ile RR ROM ve custom kernel ile rahatlıkla 20-23 fps ile oynayabiliyorum. Bunu GM5 ile yapabiliyorum. Sahip olduğu donanım belli.
sd 625 için iyi bir rakam mı 20? şaka mısınız ya..

Thanders

Üye
8 Ocak 2017
230
0
sd 625 için iyi bir rakam mı 20? şaka mısınız ya..

Dostum, performans testi için denedim. GM5'in donanımını bir tanı, araştır normalde kaç fps ile oynayacağını yaşayacağın dropu hesaba kat ondan sonra beni sorgula.

İstersem tabii ki birkaç ayar daha yaparak bunu artırabilirim ama bu değerlerden sonrası telefonun aşırı ısınıp soğuma problemleri çıkarması muhtemel. Ben de bilirim 4 çekirdeğe aynı anda yük bindirmeyi.
Ama telefonumu çöpe atmak gibi bir niyetim yok.

İyi forumlar.

Medicus456

Katılımcı Üye
15 Şub 2016
699
0
06
Oynamayın o zaman yada bilgisayardan oynayın, telefon kaldırmadı diye kapitalist mi oluyor firma? Dediğin telefon markası sağlam telefon üretiyor ki oyun su gibi akıyor samsunglar iyi değil her modeli en azından ben S8 kullanıyorum ne kasma var nede donma bunun için saçma konular açmayın.

D4rkGhost

Üye
13 Ocak 2018
57
0
Oyunda Kare Hızı Sınırlaması Var Bu Yüzden Donanımı Destekleyen Modeller bile düşük fps alıyor . Örneğin Telefonun SNAPDRAGON 845 Bile Olsa HDR da Vereceği Maximum Fps 50 Civarı Çünkü Hdr da 60 Fps seçeneğine cihazın desteklediği halde izin verilmiyor

10 Şub 2012
110
0
Arkadaşlar pubg mobile çoğu telefonda kasmaktadır. J7 Prime gibi telefonda en düşük grafiklerde %90 gpu %88 ram %81 de cpu kullanırken fps 20-26 arası dolaşıyor
Peki donanım bakımından j7 primenin 3 de 1 ine sahip olan iphone 5 %70 gpu %65 cpu %40 ramda nasıl 30-40 arası dolanıyor
Optimizasyon diyip geçirmeyin
Xiami telefonlarda dahi kasma olmuyor
Bu da tencentin zorla yeni model telefon aldırtmaya zorluyor
Ne düşünüyorsunuz?
sametdemirmka

Xiaomi telefonlarda dahi diyosun ama şuan bence alinabilecek en iyi telefonlar mi de bosuna o kadar samsunga iphoneye o kadar para bayiliyosunuz

MRAZE1994

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
625
5
AZ,Lenkeran
android samsung telefonlarında programlar açık kalıyor googel gazete google film ve.s programlarda olduğu için onlarda hepsi 10% zorluyolardır ben öyle düşünyorum bak en önemlisi para paran varsa gider ister iphone x max ister yeni çıkan samsung not 10 al istedin gibi oyna j7 prime çok iyi telefon nie kasıyo onu anlamadı açıkcası

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
501
StPetersburg
Kapitalist tuzak değil irade denemesi biz knight online, metin2, darkorbit vs oynarken paraya kıyıp hesap satın alan, item satın alanlar oluyordu arkadaşlar arasında biz irademize yenilseydik harçlığımıza kıyar aynı şeyleri yapardık ama yapmadık oyunlar paraya değer verince oyunu bıraktık

Konuya dönük açıklama gerekirse apple yaptığı ürünlerde kasa soğutucu destekli maddesi başka adını hatırlamıyorum bulursam atarım konuya

Ürün ısınınca kasma yapıyor ki android ürünlerde arka planda izinsiz çalışan çok fazla uygulama mevcut İos bunun önüne geçmiş durumda tıpkı kışın soğuktan marş basmayan akü gibi

Hll qnq

Uzman üye
17 May 2016
1,399
2
telefonun çöp, güzel değilki nesini savunuyorsun orta segment telefonun.
iphone'da kasmamasının sebebi: ios farklı bir platform ve bunu kullanan telefon modelleri belli ona göre optimizasyon yapılıyor.
androidde tonla model var.
xiaomi'nin çoğu telefonu sendeki j7 den iyidir.

0uTCasT

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
709
1
Sana katılıyorum çoğu arkadaş 10 dk oynuyor şarj hemen bitiyor ama apple ve huawei gibi markalarda böyle bir sorun yok dediğiğin doğruluğu tartışılır ama samsung telefonlarda birşey var kabul ediyorum
Takipteyim iyi forumlar :)

akovskiniz

Kıdemli Üye
7 Ocak 2016
3,636
50
23
akovskiniz.php
Xiaomi'yi gerçekten küçümsediniz mi :D
Xiaomi gerçekten de fiyatına göre muhteşem bir performansa sahip. Xiaomi A2 Lite kullanıyorum söyleyebileceğim tek şey
Xiaomi = Uygun Fiyat + Performans

mutevirus

Üye
24 Ağu 2017
203
1
25
TR
Bir tuzak olduğunu sanmıyorum j serisi birçok oyunda öyle
Size önerim pubg lite sürümünü indir aptoide de mevcut

PUBG LİTE öyle herkes indiremiyor.
Benim telefonum Samsung A5 (2016) PUBG LİTE indirdiğimde;

Cihazınız PUBG MOBİLE sistem gereksinimlerini karşılamaktadır.
Lütfen PUBG MOBİLE indirin.

Hatası veriyordu.
Yani RAM Ve Grafik Kartı uygunsa kullanmana izin verilmiyor.
Halbu ki bende de kasıyor PUBG.

Shorpm

Uzman üye
11 Ara 2015
1,177
8
Underground
"Xioami" bile derken? xioami güçlü ve iddiali bir marka? Ayrıca j7 "prime" modellerinde sorun var sanırsam. J7 2015 kullanıyorum ve hiç kasmadan akıcı oynuyorum fakat sınıf arkadaşımda j7 prime2 var kasa kasa oynuyor.

GoDCrueL

Üye
8 Eki 2007
68
0
Arkadaşlar samsung telefonları yıllarca kullandım fakat bir daha kesinlikle samsung almam. Kasması şarjı hele ki ısınma sorunu insanı canından bezdiriyor. 1-2 ay gönce xiaomi redmi 5 plus aldım ve yorumlarınızı okuduktan sonra mobile pubg indiriyorum ve oyunu açınca performansını sizinle paylaşacağım. İyi forumlar.

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,616
785
Arkadaşlar pubg mobile çoğu telefonda kasmaktadır. J7 Prime gibi telefonda en düşük grafiklerde %90 gpu %88 ram %81 de cpu kullanırken fps 20-26 arası dolaşıyor
Peki donanım bakımından j7 primenin 3 de 1 ine sahip olan iphone 5 %70 gpu %65 cpu %40 ramda nasıl 30-40 arası dolanıyor
Optimizasyon diyip geçirmeyin
Xiami telefonlarda dahi kasma olmuyor
Bu da tencentin zorla yeni model telefon aldırtmaya zorluyor
Ne düşünüyorsunuz?
sametdemirmka

işletim sistemi farkından kaynaklanıyor

0UTC4ST

Yeni üye
29 Tem 2017
30
0
oyun gb olarak yüksek bir oyun ve grafik olarakda yuksek otomatikmen telefonunun iyi olma şartını koyuyor zaten ortaya benim düşüncem bu bağımlılık yönünden bakarsan eğer her online oyun bağımlılık yapar fazla kaptırmamak gerekiyor durma noktanı bilmelisin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.