pyhton mu javascript mi

Falcondtr

Yeni üye
29 Şub 2020
33
18
Merhaba dostum, bu durum değişebilir mesela frontend alanında python kullanılmazken javascript temelidir. Backend açısından da tercihine bağlıdır dilersen javascript ya da python ( django ) kullanabilirsin. Ben şahsen pythonun web frameworkü olan django kullanıyorum ve memnunum. Ayrıyeten web scraping için de python tercih edebilirsin ek soruların varsa iletebilirsin.

ZiksthemW

Uzman üye
28 Mar 2020
1,025
113
Oslo
Merhaba,

İkisi de tamamen farklı amaçlar ile kullanılan programlama dilleri olduğundan dolayı karşılaştırmak çok saçma olur. Python dilini yapay zeka geliştirmek, gelişmiş programlar programlar ve daha nicelerini yapmak için kullanabilirsiniz. JavaScript'i de web tabanlı programlarda frontend/backend için kullanabilirsiniz.

Saygılarımla,
ZiksthemW

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
183
Neptün
Merhabalar,

Aslına bakarsanız belirttiğiniz iki dilin kullanım alanları birbirinden farklıdır. Python daha çok program yazarken kullanabilirken, aynı zamanda bir çok hack tool'u python ile yazılmıştır. Ancak eğer web uygulamaları geliştirmek istiyorsanız javascript'i tercih etmeniz daha doğru olur. Yani kısacası sorunuz cevabı, sizin ilginize ve yapmak istediklerinize göre göre değişir.

İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.