Python 3 Kulübü -Türk Hack Team

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alphapack

Katılımcı Üye
26 Ocak 2016
645
0
Bursa
Ders 2# Karakter Dizilerinin Metotları

Ders 2# Karakter Dizilerinin Metotları

#KARAKTER DİZİLERİNİN METOTLARI(ÇOK UZUN KONU VE FONKSİYON)

karakter_dizisi.metot(parametre)

#1.REPLACE()

kardiz="elma"
kardiz.replace("e","E")

'Elma'

#2.Split(),rsplit(),splitlines()

kardiz="istanbul büyükşehir belediyesi"

print("kardiz[0],kardiz[9],kardiz[20],sep=" ")

#kardiz="İstanbul Büyükşehir Belediyesi"

kardiz.split()

#kardiz=input("kısaltmasını öğrenmek istediğiniz kurum adını giriniz")

for i in kardiz.split() :
print(i[0],end=" " )

#kardiz="Bolvadin,kilis,siverek,iskenderun,istanbul"
kardiz=kardiz.split(",")
print(kardiz)

#split ikinci parametre de alır . Kaç kez bölüneceğini söyler

kardiz.split(" " ,2)

#rsplit()

#sağdan sola doğrudur

kardiz.split(" " ,1)
kardiz.rsplit(" " ,1)

#Farkı görünüz.

#splitlines() satır satır ayırmak için kullanılır

metin="""gdtsfggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg"""
print(metin.splitlines())

#tek parametreyle de çalışabilir

print(metin.splitlines(True)

#3.LOWER

#küçük büyük harf duyarsızlığını ortadan kaldırır

kardiz="ELma"
kardiz.lower()

#Fonksiyonun tek sorunu ı ve i lerdir.

#iller="ISPARTA,ADIYAMAN,DİYARBAKIR,AYDIN"
#iller=iller.replace("I","ı").replace("İ","i").lower()
#print(iller)

#4.UPPER

kardiz="elma"
kardiz.upper()

#5.İSLOWER(),İSUPPER()

kardiz="istihza"
kardiz.islower()

Sorgulama amaçlıdır.

#6.ENDSWİTH()

Karakter dizisinin hangi karakter dizisi ile bittiğini sorgular
kardiz="elma"
kardiz.endswith("a")
True

#7.STARTSWİTH()

kardiz="python"
kardiz.startswith("p")
True

Çok uzun bir konu 3 part şeklinde paylaşacağım

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,881
248
İstanbul
Yanlız ilk başlayanlara nasıl olduğunu anlatman gerek direk dersleri buraya yazarsam eğer hiç kimse bir şey anlamaz en ince ayrıntıya kadar anlatıcaksan eğer al.

Hacknology

Kıdemli Üye
25 Eki 2015
2,711
11
rm -rf /

Merhabalar kanıtımı sunayım

İstihza.com un bizzat hazırladığı python 3 kitabından çalışmaktayım ve çalışmalarımın hepsinin notunu tutmaktayım hepsini tek tek yazdım ve 566.sayfadayım

bboWmd.png

dbVRmV.png

5VOBbj.png

AJlpWp.png

0D5Q99.png

Şimdi izin verirseniz arkadaşlara yardımcı olmak istiyorum

Eğer hala inanmıyorsanız 100 sayfalık kitabımı da yollayacağım

üstad anlamadığınız şey de bu. istihza dan kopyala yapıştuır yapıyorsunuz, e buna herkes ulaşır ki. özgün şeyler olmayacaksa kulüp yararsız

Alphapack

Katılımcı Üye
26 Ocak 2016
645
0
Bursa
Bilmeyenler İçin Python

Arkadaşlar Python nedir ? İlk olarak bununla başlayalım Python bir programlama dilidir.
Guido Van Rossum adlı Hollandalı bir programcı tarafından 90’lı yılların başında geliştirilmeye başlanmıştır
Bu dil diğer dillere göre oldukça kolay ve kullanışlıdır . Diğer dillerle yapabileceğiniz sürenin yarısında aynı programı python ile yapabilirsiniz.

En büyük artısı derlenmeye gerek duymadan kodla çalıştır mantığıdır.Ve şuanda python dünyanın en çok kullanılan dilleri arasındadır

Pek çok platformda geliştirebilirsiniz : GNU/Linux, Windows, Mac OS X, AS/400, BeOS, MorphOS, MS-DOS, OS/2, OS/390, z/OS, RiscOS, S60, Solaris, VMS, Windows CE, HP-UX, iOS ve Android

En yeni Python sürümleri Python 2.7.11 ve Python 3.5.1‘dir.

Benim size önerim python 3 sürümleridir .Çünkü 2 zamanla yok olurken yerini 3 e bırakmaktadır

.Alıntı Değildir

İyi Günler Dilerim Yakında Python eğitimine sıfırdan başlayacağım

Alphapack

Katılımcı Üye
26 Ocak 2016
645
0
Bursa
üstad anlamadığınız şey de bu. istihza dan kopyala yapıştuır yapıyorsunuz, e buna herkes ulaşır ki. özgün şeyler olmayacaksa kulüp yararsız

Anladım ne demek istediğinizi ama sadece kod örneklerini almaktayım yazılı anlatımları kolaylaştırmaktayım . Zaten yeni başlayanlar için sıfırdan anlatıma başlayacağım anladım ben sizi .
Dikkatiniz için teşekkür ederim dikkat edeceğim.Siz bir eğitmensiniz eğer sizde paylaşım yapmak isterseniz sizi tutmuyorum bizi mutlu edersiniz

isimsiz45

Yeni üye
28 Şub 2016
34
0
beyler ben python 2 ögreniyorum class(sınıflar) konusundayım eger kabul ederseiz bende katılmak isterim ve python 3 çok büyük bir degişim var

Son düzenleme:

Alphapack

Katılımcı Üye
26 Ocak 2016
645
0
Bursa
beyler ben python 2 ögreniyorum class(sınıflar) konusundayım eger kabul ederseiz bende katılmak isterim

Tabiki hoşgeldiniz yalnız paylaşımlarımız sadece 3 üzerinedir yani sadece 3 konularını öğreniceksiniz ikiyle pek benzerliği yok en basit örnek

print 'a' ( yanlış bilmiyorsam)

print("a")

tabi biraz var ama başka konularda yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.