Python dili bizim ne işimize yarar

Yakupglter

Yeni üye
2 Eki 2017
46
0
Dünya
Selamın aleyküm tht üyeleri bu python dilini okulda da görüyoruz da bende öğrenmeye başlıyacam bu dil ile ne yapabilirim ne işime yarar benim?

cemx42

Katılımcı Üye
30 Haz 2018
315
0
Aklina ne gelirse yapabilirsin gui console web app python surekli geliyor yapay zekadada kullanilir script tabanli oldugu icin derlenmeden calisir buda isletim sistemi fark etmedem heryerde csliscagi anlamina gelirm.
ve ayni zamana stcak bakimimdan kolaydir

Yakupglter

Yeni üye
2 Eki 2017
46
0
Dünya
kanka şimdi ben araştırmaya baya önem veriyorum böyle insanları araştırmak nedense hobi gibi bişey ben şimdi yakın arkadaşlarım hakkında baya bir bilgi edindim eminim ki onları onlardan iyi tanıyorumdur. Araştırma için sordum ya şimdi tc ne tel no instagram adresi gibi polisler hangi sistemi kullanıyorlarsa öyle düşün.

closx

Katılımcı Üye
19 Eyl 2015
413
9
kanka şimdi ben araştırmaya baya önem veriyorum böyle insanları araştırmak nedense hobi gibi bişey ben şimdi yakın arkadaşlarım hakkında baya bir bilgi edindim eminim ki onları onlardan iyi tanıyorumdur. Araştırma için sordum ya şimdi tc ne tel no instagram adresi gibi polisler hangi sistemi kullanıyorlarsa öyle düşün.
Böyle bir sistem için tüm EGM, genel Türkiye telekomünikasyon ve MENRİS database'lerini çalmış olman gerekiyor. Böyle bir şey yapmak için de iskorpitx olman gerekiyor. Sanırım tüm bu arşiv, yaklaşık 1TB falan tutar :D

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Python bir programlama dilidir. Bir programlama dili ile yapabileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Buradan Github üzerinde popüler Python projelerini inceleyebilirsiniz.

Kod:
https://github.com/trending/python

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.