Python ile ilgili bilgisi olan varsa bana dm den ulaşabilirmi?

Egec

Üye
19 May 2021
236
67
merhaba ben bir chat programı yaptım serverın görevi client-client bağlantısı kurmak client 1 e c dedim 2. clientede c2 dedim c den gelen mesaj c2 ye gitsin diye bir kod yazdım servere evet gidiyor fakat c2 de servere mesaj gönderiyor ya input değerini bekliyor önce sonra serverden gelen mesajı kabul ediyor ve ekrana yansıtıyor sorun bundan ibaret şu sıralar tht yardım merkezi konularım hep cevapsız kalıyor umarım cevap gelir. ( denediğim şeyler ise c2 c den gelen mesajı aldıktan sonra ekrana yansıtıyor kodunu alıp input değerinin üstüne yazdım fakat işe yaramadı aynı şekilde thread modülünüde denedim)

server:

import socket
import time
import threading

clients= {}
host='xxxx'
port=xxxx
addr=(host,port)
server=socket.socket(socket.AF_INET, socket.SOCK_STREAM)
print ("socket oluşturuldu...")
server.bind(addr)
print("Socket {} nolu porta bağlandı".format(port))

server.listen(5)
print("Socket dinleniyor bağlantı bekleniyor...")

c,addr= server.accept()
print("1. Şahıs Bağlandı...",addr)

print("2. Şahıs Dinleniyor...")

server.listen(5)

c2,addr= server.accept()
print("2. Şahıs Bağlandı... {}".format(addr))

mesaj=c.recv(50)

print(mesaj)

mesaj2=c2.recv(50)
print(mesaj2)
#c den gelen mesaj c2 ye gidiyor
gidenmesaj=c2.send(mesaj)
while True:

modülğ=threading.Thread(target=addr, args=())
modülğ.start

client c2 (client c yi şuanlık atmayacağım önce c den gelen mesajı c2 ye transfer etmeyi öğrenmem lazm yani gerek yok):

import socket
import threading

import time

host='xxxx'
port=xxxx
addr=(host,port)
server=socket.socket(socket.AF_INET, socket.SOCK_STREAM)
print("192.168.56.1:4444 numaralı port üzerinden sockete bağlanılıyor... # BY egecanlıTR")
server.connect(addr)

print("servere bağlanıldı")
def c_den_gelen_mesaj ():
while True:
msg_al=server.recv(50)
print(msg_al)
modül=threading.Thread(target=c_den_gelen_mesaj,args=())
modül.start()

while True:
msg_gönder=input("[CLİENT] MESAJ: ")

server.send(msg_gönder.encode())
time.sleep(0.5)

c_den_gelen_mesaj()

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.