Python İle Şifre Kırma

SaykoX

Yeni üye
19 Mar 2022
48
18
Merhabalar, Python İle Şifre Kırma Kodları Saygilar.

from random import choice,choice,choices
sayilar=(1,2,3,4,5,6,7,8,9,0,"veya","sayko")
sifre=str(input("krilacak sifreyi giriniz"))
sifres=""
adim=0
while True:
print("sifreniz deneniyor...",sifres)

if sifre==sifres:
break

else:
sifres=""
for i in range(4):
sifres+=str(choice(sayilar))
adim+=1

print("sifreniz krilmistir ",sifre,"adimda krilmis",adim)

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,326
918
ANKARA
Güzel olmuş. Bunun gibi bir örnek vardı. Daha önceden tanımlanmış şifre ipuçları ile telefondaki şifreyi teker teker deneyerek kırma hakkında bir video izlemiştim. Ona benzemiş. Eline Sağlık. buda Python için ideal bir örnek. Biraz daha geliştirilip bilinmeyen şifreleri kırma gibi bişey yapılabilir.

K3D

Katılımcı Üye
1 Mar 2021
629
555
30
root
Eline sağlık dostum.

Kod'u şu şekil de yaparsan çok daha iyi olacaktır

fx68krg.jpg

-------------------------------------------------------------

4t6sa2b.jpg

Alih78

Katılımcı Üye
26 May 2022
266
243
Merhabalar, Python İle Şifre Kırma Kodları Saygilar.

from random import choice,choice,choices
sayilar=(1,2,3,4,5,6,7,8,9,0,"veya","sayko")
sifre=str(input("krilacak sifreyi giriniz"))
sifres=""
adim=0
while True:
print("sifreniz deneniyor...",sifres)

if sifre==sifres:
break

else:
sifres=""
for i in range(4):
sifres+=str(choice(sayilar))
adim+=1

print("sifreniz krilmistir ",sifre,"adimda krilmis",adim)
Merhaba, bu uygulamaya şifre kırma uygulaması dersek diğer programlara ayıp etmiş oluruz. Algoritmanızda hata var. Herhangi bir koşul eklemediğinizden önceden denediği şifreleri tekrar deneyecek ve siz eşitlik koşulunu öne koyduğunuz için tek seferde şifreyi kırsa dahi koşulu önceden çalıştırdığınız için şifre kırılmamış gibi davranacaktır. Tabi ondan sonra şifrenin uzunluğunu bilmiyoruz. Bilsek dahi neredeyse tüm siteler artık cooldown ya da captcha koyuyorlar. Uzun lafın kısası bu haliyle kodunuz şifre kırma programından hayli uzak, sadece alıştırma için yapılmış basit bir Python betiği.

SaykoX

Yeni üye
19 Mar 2022
48
18
Güzel olmuş. Bunun gibi bir örnek vardı. Daha önceden tanımlanmış şifre ipuçları ile telefondaki şifreyi teker teker deneyerek kırma hakkında bir video izlemiştim. Ona benzemiş. Eline Sağlık. buda Python için ideal bir örnek. Biraz daha geliştirilip bilinmeyen şifreleri kırma gibi bişey yapılabilir.
Aynen Hocam Saygilar

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,024
1,053
16
Konya Ovası Askeri Tesislerinde
Merhaba, bu uygulamaya şifre kırma uygulaması dersek diğer programlara ayıp etmiş oluruz. Algoritmanızda hata var. Herhangi bir koşul eklemediğinizden önceden denediği şifreleri tekrar deneyecek ve siz eşitlik koşulunu öne koyduğunuz için tek seferde şifreyi kırsa dahi koşulu önceden çalıştırdığınız için şifre kırılmamış gibi davranacaktır. Tabi ondan sonra şifrenin uzunluğunu bilmiyoruz. Bilsek dahi neredeyse tüm siteler artık cooldown ya da captcha koyuyorlar. Uzun lafın kısası bu haliyle kodunuz şifre kırma programından hayli uzak, sadece alıştırma için yapılmış basit bir Python betiği.
Herkesten ne istiyon? ,
Adam dememiş yeni algoritma buldum ufak basit güzel bir şey yapmış neden karısiyon herşeye artık Sal
Şu üyeleri tamam yorum yapda koda bakarak empati yaparak yorum biraz düşün yani bu üyelerin senden çektiği ne .d

SaykoX

Yeni üye
19 Mar 2022
48
18
Te
Eline sağlık dostum.

Kod'u şu şekil de yaparsan çok daha iyi olacaktır

fx68krg.jpg

-------------------------------------------------------------

Eyvallah Hocam Saygilar.

Herkesten ne istiyon? ,
Adam dememiş yeni algoritma buldum ufak basit güzel bir şey yapmış neden karısiyon herşeye artık Sal
Şu üyeleri tamam yorum yapda koda bakarak empati yaparak yorum biraz düşün yani bu üyelerin senden çektiği ne .d
Hocam Bunlari Takmasak Daha İyi Cevap Verirsek Bunlar Hirs Aliyor Salak Salak Cmd Ye Giriyorlar 😂 Saygilar.

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
1,652
Herkesten ne istiyon? ,

Valla üyeler nasıl bakar bilmem ama ben @Alih78'in arkasındayım.

Farkı zaten ortada gören göz için. Abzürtlük senin ve neyi neden destekledini bilmediğimiz yorumunda.

Alih78

Katılımcı Üye
26 May 2022
266
243
Buradaki kodların kalitesi çok kötü. Bunu söyleyince de üyelerden ne istiyorsun diyorsunuz.

Alih78

Katılımcı Üye
26 May 2022
266
243
Şahsen ben böyle bir kod atmaya utanırım. Ama bu forumda işler böyle işlemiyor.

Merhaba arkdaşler bugün merhaba dünya yazcz

print("Merhaba dünya")

Buna da eline sağlık demezsin ya.

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,024
1,053
16
Konya Ovası Askeri Tesislerinde
Empati her zaman yapılmaz.
Yersiz empati insanı geriletir.
Yersiz empati insanı eksiltir.
Yersiz empati insanı komik duruma düşürür.
Yersiz empati haksızı korumaya çalışmaktır.
Belki üye küçük yaştadır alınırsa ?
Üye ilk defa bir şey başardığını düşünüyorsa sizde birşey başaramadığını söylüyorsaniz ?
İlk defa heves edip bir progam yazmışsa ?

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
1,652
Üye ilk defa bir şey başardığını düşünüyorsa sizde birşey başaramadığını söylüyorsaniz ?
Şöylenecek o kadar çok şey var ki heran biri gelip "post kasıyorsun" diyip tartışma daha farklı yerlere gidecek diye susuyor ve yalnızca ifade atıyorum.

Uzatmıyorum korumaya çalıştığınız her ney ise yanlış bir koruma

SaykoX

Yeni üye
19 Mar 2022
48
18
Kucuk yasta değilim 18 im hocamda insanlar gercekten bazen geriden gelen zeka olabiliyor adamlar şifre kirma derken gercek sifre kirma zannediyor hocam saygilar

Şöylenecek o kadar çok şey var ki heran biri gelip "post kasıyorsun" diyip tartışma daha farklı yerlere gidecek diye susuyor ve yalnızca ifade atıyorum.

Uzatmıyorum korumaya çalıştığınız her ney ise yanlış bir koruma
Kankam Bunun Gercekten Sifre Kiricağina İnaniyorsan Buyur Ben Seni Anlayişla Karşiliyorum + sayginida öperim hocam iyi gunler

Şahsen ben böyle bir kod atmaya utanırım. Ama bu forumda işler böyle işlemiyor.

Merhaba arkdaşler bugün merhaba dünya yazcz

print("Merhaba dünya")

Buna da eline sağlık demezsin ya.
Kankam İnstagram Discord Telegram Butun Platformlarda Adim Geçiyor Sen Printe takmişsin bu kodlarin gelişmediğini bildiğin taktirde sen bana bunlari yaziyorsun birkere eline saglik desene

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
1,652
Kankam Bunun Gercekten Sifre Kiricağina İnaniyorsan
Kimse gerçekten bunun bir password cracker olmadığını biliyor. Fakat siz bunu böyle paylaştığınız için tepki alıyorsunuz anlamak istemediğiniz nokta burası. Bizlerde biliyoruz bununla hiçbir şey yapılamayacağını.
Adınızın geçtiği platformlarda da Ana fikirde anlatılmak isteneni anlamama gibi bir rumuz ile mi tanınıyorsunuz ?
Çünkü orda bahsedilen şey sizin paylaştığınız tutorial kodun süslenerek anlatılması.

bu kodlarin gelişmediğini bildiğin taktirde
İşte burada da siz devreye giriyorsunuz. Geliştirmek sizin elinizde. Hani söylemiyeyim söylemiyeyim diyorum ama random modülü içeri import ederken birden fazla choice fonksiyonunu içeri aktarmanız gerçekten size olan bakışımı değiştirdi.
birkere eline saglik desene
İşte en tehlikeli salgınlardan biri. Bunun bir evrimleşmiş versiyonu "Elindekine şükretsene" diyip ülkenin bu hale gelmesine vesile olanlarla dolu. Kelebek etkisi dedikleri olay vardır duymuşsunuzdur. İşte olay bu kadar basit.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.