python ile yazdığım quiz game sıkıntıları

DisserF

Üye
21 Ağu 2016
201
83
Dünya
İlk olarak şu sorum var, python ile yazdığım bir quiz game, nasıl py'den app'e çevirebilirim?

İkinci olarakta window penceresini hangi komut ile aşağıya doğru uzatabilirim, python

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,761

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,491
841
Exe'ye çevirebiliyorum fakat app yani androidde çalıştırmak istediğim için, app'e nasıl dönüştüreceğimi soruyorum.
python dili ile çalışan bir altyapı bulman lazım.
ama şunu belirtmek istiyorum android windowsdan farklı bir işletim sistemi seni yorabilir.

farklı ekran çözünürlükleri,farklı ekran renk derinliği,android sürümü gibi konularda bilgin olmalı.

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,328
919
Exe'ye çevirebiliyorum fakat app yani androidde çalıştırmak istediğim için, app'e nasıl dönüştüreceğimi soruyorum.
Tkinter, Python diline bağlı olarak C dilinde yazılmış mobil/PC bir arayüz kitaplığı olan Tk (Toolkit) üzerine kuruludur. Tkinter ile yaptıysanız uygulamanız mobil arayüzünde de çalışacaktır ancak .apk gibi mobil uygulama uzantısına çevirmek mümkün degildir. Ancak termux veya python wiever gibi uygulamalar vasıtasıyla terminal aracılığı ile çalıştırması gerekir.

Ayrıca oyun yapmak istiyorsan Python hiç tercihim değildir. Bunun için geliştirilmiş kodlama dillerine ve oyun motorlarına yönelebilirsin.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.