Python mp3 çaldırma

Sweenzy

Yeni üye
20 Haz 2022
25
6
pythonda söylediğimiz mp3 çaldıracak bir kod varmı
mesela sesli bir şekilde bunu çal dediğimde klasör içindeki mp3 ü çalsın

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
25
1,653
Siz yazdığınız sürece neden var olmasın?

İnternetten sesli komutların nasıl verildiğine bakın hatta bunu sorduğunuza göre zaten elinizde böyle bir kod bulunuyordur. O kodun arasına mp3 dosyasını açan kod yazın

Mascar

Kıdemli Üye
17 Kas 2021
2,478
80
2,232
playsound modülünü kullanmanız gerekir,

Kurulum
pip install playsound

Kullanım
from playsound import playsound
playsound ("müzik.mp3")

Dosyanın yolunu belirterek veya program içerisine atarak mp3 çalabilirsiniz.

Sweenzy

Yeni üye
20 Haz 2022
25
6
playsound modülünü kullanmanız gerekir,

Kurulum
pip install playsound

from playsound import playsound
playsound ("müzik.mp3")

Dosyanın yolunu belirterek veya program içerisine atarak mp3 çalabilirsiniz.
Bu yazdıgınız kod uygulamayı çalıştırınca direkt açılıyor mesele müzik aç dedğimde müzik.mp3 oynatsın ses bölümünü halletim sadece söyleyince açmasını istiyorum

Mascar

Kıdemli Üye
17 Kas 2021
2,478
80
2,232
Bu yazdıgınız kod uygulamayı çalıştırınca direkt açılıyor mesele müzik aç dedğimde müzik.mp3 oynatsın ses bölümünü halletim sadece söyleyince açmasını istiyorum

İlgili makaleye göz atabilirsiniz, gerekli yerleri düzelterek mp3 dosyanıza uyarlayabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.