Yazılım | Programlama Python password generator kodu?

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Bu kod çalıştırıldığında şifrenin kaç karakter olmasını sorması gerekiyor. Kullanacağı karakterler kodun içinde string ile değil de özel olarak yazılabilmeli ve her karakter yazılabilmeli " vb. dahil. Kodun içinde belirlenmiş bazı karakterleri kesinlikle kullanmalı ve bu belirli karakterlerin her birinden kaç tane kullanacağı kodun içinde belirlenebilmeli.
Böyle bir kod var mı? Yardımcı olur musunuz?
İyi forumlar.

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,313
357
bu karakterleri tanımlayın. Ardından sorgunun içerisine bu tanımladıklarınızı ekleyin. eğer kullanıcı bu karakterleri kullanmadan işlem yapıyorsa uyarı verin ve kullanmasını zorunlu kılın.
hocam pythonda bunları siz kaç yılda öğrendiniz harbiden yapıyonuz işi ve nereden çok iyi biliyorsunuz öyle anlıyorum biz daha algoritma yapmaya çalışıyoruz siz program

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
1,652
harbiden yapıyonuz işi ve nereden çok iyi biliyorsunuz öyle
Teşekkür ediyorum.
Estağfurullah.
Benden çok daha iyi olan @Coderx37 , @Alih78, @SilenceOfSound ve daha fazlası var. Arkadaşlar bu forumda gözüme çarpan nadirlerden biri. Ben yazdığım için beni böyle görüyor olman benim için onur verici ama benden çok daha iyilerinin olduğunu unutma :)

biz daha algoritma yapmaya çalışıyoruz siz program
Yazdığınız algoritmalarının bütünü zaten bir programı oluşturuyor.

Arkadaşa yol gösteriyorum ama ödevi için kesin bir cevap aradığından başka forumlarada aynı konuyu açmış. Kesin bir cevap vereni zor bulacaksınız. Özellikle paylaşım yaptığınız yerdeki forum kullanıcıları üst düzey bilgi birikimine sahip insanlar. Sizin ödevinizi yapacak birini yine orada bulursunuz ama size yine benim yaptığım gibi yol gösteren olacak.

Not: Ödev ya da kendinizi geliştirdiğiniz alanlar ile açılan konularda kullanılan dil kendini belli ediyor. O yüzden cevap alamazsanız şaşırmayın. Sizden bir çaba görmeleri gerek.

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,313
357
Teşekkür ediyorum.
Estağfurullah.
Benden çok daha iyi olan @Coderx37 , @Alih78, @SilenceOfSound ve daha fazlası var. Arkadaşlar bu forumda gözüme çarpan nadirlerden biri. Ben yazdığım için beni böyle görüyor olman benim için onur verici ama benden çok daha iyilerinin olduğunu unutma :)

Yazdığınız algoritmalarının bütünü zaten bir programı oluşturuyor.

Arkadaşa yol gösteriyorum ama ödevi için kesin bir cevap aradığından başka forumlarada aynı konuyu açmış. Kesin bir cevap vereni zor bulacaksınız. Özellikle paylaşım yaptığınız yerdeki forum kullanıcıları üst düzey bilgi birikimine sahip insanlar. Sizin ödevinizi yapacak birini yine orada bulursunuz ama size yine benim yaptığım gibi yol gösteren olacak.

Not: Ödev ya da kendinizi geliştirdiğiniz alanlar ile açılan konularda kullanılan dil kendini belli ediyor. O yüzden cevap alamazsanız şaşırmayın. Sizden bir çaba görmeleri gerek.
kaynak önerirmisin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.