Python Syntax Error Hatası

regoxdd

Yeni üye
4 Ağu 2022
38
2
python kurdum ve tool çalıştırmak için bir modül girdiğimde örn:(color a) SyntaxError: invalid syntax - Böyle bir hata alıyorum yardımcı olurmusunuz.

'HYPERS

Üye
1 Haz 2023
85
31
şimdi ne yazdığın önemli yazılım biliyormusun? syntax a sürükleyecek bir hata yapıyosundur belki o yüzden sorunu görsel ve yaşadığın kodda atarsan sevinirim

regoxdd

Yeni üye
4 Ağu 2022
38
2
dostum allah için kodu at artık :D color a ya nasıl yazdığın önemli direkt olduğu gibi color a yazıyorsan hata alırsın ama
import os

os.system("color a") yapsan almazsın
deniyim bi bide dm bakarmısın
dostum allah için kodu at artık :D color a ya nasıl yazdığın önemli direkt olduğu gibi color a yazıyorsan hata alırsın ama
import os

os.system("color a") yapsan almazsın
öyle yazınca oldu ama her bir komut yazdığımda
import os

os.system("color a")

bu şekildemi yazmam gerek

Moderatör tarafında düzenlendi:

bubinick

Üye
3 Haz 2023
54
23
22
Bursa
color a dediğin şey cmd'de yazı rengini değiştirir. python ise bildiğin programlama dili :D öyle kafana göre bir şeyler yazarsan sytnax hatası alman çok normal.

bubinick

Üye
3 Haz 2023
54
23
22
Bursa
örnek veriyorum zaten kanka color a da bir komut onun üzerinden örnek verdim yukarda okuduysan eğer .
Her kod her dilde çalışmaz. Tabi amaç aynıdır atıyorum değişken oluşturmak istediğinde Python'da aynı şeyi yapar vb.net'te ama bunu uygulama şekilleri farklılık gösterir. Color a Python'da karşılığı olmayan bir komuttur. Bu komutu sadece cmd'de yazı rengini değiştirmek için kullanabilirsin. Sen olayı baya yanlış anlamışsın. Hatta color a'nın programlamayla bile alakası yok o sadece basit bir komut ve program içinde bir işlevi var.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.