Yazılım | Programlama Python'a Devam Etmeli Miyim?

Charles_

Yeni üye
18 Tem 2022
47
6
Yakın zamanda merak saldım ve python yazılım diline başladım amacım küçük hack şakaları yapmaktı.Örnek vermek gerekirse "Ekranda kendini kopyalıyan ve kapanmayan hatalar(görev yöneticisinden kapatılabilen)" & Bilgisayarı rastgele kullanan(Chrome'yi açmak, mauseyi rasgele haraket ettirmek) vb.Bir kaynağı açtım ve izlemeye başladım.Anlatan kişi resmen operatörleri anlatıp direkt ne işe yaradığını söylemeden başka kodlara geçti(Ne olduğunu bile hatırlamıyorum kafam çok karışmıştı) Sonra neyse diyip eskiden algoritmeyı anlamak için html öğrendim kanal geldi ve ondan izleyeyim dedim.İlk bölümlerde güzeldi ama neredeyse yarısına geldiğimde sadece kodun ne olduğunu söyleyip geçiyordu bu kanaldanda umudu kestim.Sonra aklıma C# 'ı ortanın bir üst kademesinde bilen(tam emin değilim) bir arkadaşım geldi.Son zamanlarda Roblox için Bir Exploit yapıyordu.Aklıma ona öğrendiği kaynağı sormak geldi ve bana kaynağın linkini attı.Bunun üzerine C# hakkında biraz bilgi toplamaya başladım ve tam istediğim gibi bir dil olduğunu öğrendim.Oyun yapabiliyor, uygulama ve program yazabiliyor , ve virüs yazabiliyorduk(Trojan,şaka virüsü vb.) bende hazır iyi bir kaynak bulmuşken python u yarıda bırakıp C# öğrendikten sonra geri dönmeyi planlıyorum(kendimi iyice geliştirdikten sonra)
Sizce Bunu yapmalı mıyım? Yoksa Python'dan devam etmeliyim? Yada önerebileceğiniz Python Kaynağı var mıdır?

KAYNAKLAR:

İlk izleyip operatörlerden sonra direk çok ileri seviyeyi anlatan kaynak :

Html öğrendiğim kişi :

Arkadaşımın C# için önerdiği kaynak :

Flack

Katılımcı Üye
5 Tem 2020
475
391
in Turkey
C#'ın da Çerçevesi büyük birçok şeyi yapabilirsin büyük faydası olur Önemli bir C#
zamnında burdan okumuştum hocam ama sonda pythonun çok daha iyi olduğu falan yazıyordu o zaman gerekli motivasyonu da aldığıma göre ben C#'a başlayayım

deltaturk

Katılımcı Üye
26 Kas 2020
920
1,005
Green Team Mersin Daire Bşk.
zamnında burdan okumuştum hocam ama sonda pythonun çok daha iyi olduğu falan yazıyordu o zaman gerekli motivasyonu da aldığıma göre ben C#'a başlayayım
Amaçları neredeyse aynı bak işine hangisi geliyorsa onu kullan ben Python tercih ederim ama C# Bana güven veriyor
Ek Olarak C# Yeni dil sayılır ordan bak olaya

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
772
Cudi
Öncelikle arkadaşım C# ile exploit yapıyordu cümlenden tahminen arkadaşınında seninde exploit ne demek olduğu hakkında en ufak bir şey bilmediğiniz sonucuna vardım bu yüzden onun bilgisine güvenerek yolunu çizmemeni önerebilirim sana. Öbür taraftan istediğin basit işler için C# tam senlik bir dil amacın ne algoritma öğrenmek nede bilgisayar biliminde kendini geliştirmek değil. Kod nasıl çalışır, işlemci nedir gibi soruların da yok. Bu noktada C# öğrenerek hayal ettiğin şeyleri gerçekleştirebilirsin Python ile de bunları yapabilirdin ama C# ın uygulama geliştirme konusunda bariz kolaylıklar sağlaması ve derlenen bir dil olması onu bu noktada Pythondan öne çıkarır. Python niçin lazım olur, hızlı bir deneme yapman gerekir, bir şey test etmen gerekir. Kısaca anlık çözümlere ihityacın olur o zaman açarsın kod editörünü Python yuvarlarsın Aynı zamanda algoritma öğrenmek içinde gayet iyidir Python çünkü kodun nasıl çalıştığı ile ilgili fazla uğraşmadan direk algoritmaya odaklanmana olanak sağlar, kolay adapte olunur, tabiki Python ilede GUI li uygulamalar yazarsın, onu exe haline getirip istediğin bilgisayarda Python kurmaya gerek kalmadan da kullanabilirsin ama bunlar Python un asıl odak merkezi olan ve Python geliştiricilerinin Python kullanma nedeni olan sebepler değil çünkü ne olduğu belli Python un, script dili, Python yüklü bir ortamda, yorumlanarak satır satır çalıştırılır kodun bunun güzelliklerini ve koalylıklarını kullanırsın. Tekrardan. İstersen Pythonla C# ın yaptığı her şeyi yapabilirsin ama önemli olan pratiklik...

Charles_

Yeni üye
18 Tem 2022
47
6
Öncelikle arkadaşım C# ile exploit yapıyordu cümlenden tahminen arkadaşınında seninde exploit ne demek olduğu hakkında en ufak bir şey bilmediğiniz sonucuna vardım bu yüzden onun bilgisine güvenerek yolunu çizmemeni önerebilirim sana. Öbür taraftan istediğin basit işler için C# tam senlik bir dil amacın ne algoritma öğrenmek nede bilgisayar biliminde kendini geliştirmek değil. Kod nasıl çalışır, işlemci nedir gibi soruların da yok. Bu noktada C# öğrenerek hayal ettiğin şeyleri gerçekleştirebilirsin Python ile de bunları yapabilirdin ama C# ın uygulama geliştirme konusunda bariz kolaylıklar sağlaması ve derlenen bir dil olması onu bu noktada Pythondan öne çıkarır. Python niçin lazım olur, hızlı bir deneme yapman gerekir, bir şey test etmen gerekir. Kısaca anlık çözümlere ihityacın olur o zaman açarsın kod editörünü Python yuvarlarsın Aynı zamanda algoritma öğrenmek içinde gayet iyidir Python çünkü kodun nasıl çalıştığı ile ilgili fazla uğraşmadan direk algoritmaya odaklanmana olanak sağlar, kolay adapte olunur, tabiki Python ilede GUI li uygulamalar yazarsın, onu exe haline getirip istediğin bilgisayarda Python kurmaya gerek kalmadan da kullanabilirsin ama bunlar Python un asıl odak merkezi olan ve Python geliştiricilerinin Python kullanma nedeni olan sebepler değil çünkü ne olduğu belli Python un, script dili, Python yüklü bir ortamda, yorumlanarak satır satır çalıştırılır kodun bunun güzelliklerini ve koalylıklarını kullanırsın. Tekrardan. İstersen Pythonla C# ın yaptığı her şeyi yapabilirsin ama önemli olan pratiklik...
Benim burada bahsettiğim exploit ,Roblox adındaki oyunda oyuna injekte olarak oyun sırasında bir çeşit .lua yazılımı çalıştırmasıdır. Orada bir bilgiyi eksik vermişim. arkadaşım C# & .lua gibi yazılımları birleştirerek bir exploit yapıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.