Radyo sinyallerini kontrol edebilirsek yakınlarımızdaki telefonları dinleyebilir miyiz

HACKR00T

Üye
29 Şub 2020
71
0
Öncelikle herkese selamın aleyküm arkadaşlar şimdi benim bir sorum olacaktı dün discord'a da gelip sormuştum burada konu açmamı istediler ilk konum şimdiye nasipmiş şimdi ben biraz araştırma yaptım hackrf one diye bir cihaz buldum bu cihaz frekansları falan ölçmek için kullanılıyormuş cihazın dışına bakınca dedim bu şebekeye benziyor falan derken aklıma sahte bir baz istasyonu yani telefon şebekesi kurmak geldi yakınımızda bulunan telefonlar yapacağımız yada yapılmıştır tam emin değilim cihaz ile telefonlarını bizlere teslim ediyor olacaklar bunu nasıl yaparım nasıl ederim araştırırken araştırırken forum sitenize kayıt oldum bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden de yazımı okuyan herkese teşekkür ederim

19 Ağu 2017
74
1
Antalya
Ss7 ağında böyle birşey 1000 TL'lik bir hackrf cihazıyla mümkün olmaz denilmese bile gsm işi biraz farkli baskalarinin telefonlarini dinlemek işi çok teferruatli ciddi bilgi gerekiyor...Ek olarak Kişisel hayatın gizliliği ve akabinde bir yığin yasayi çiğnediğin için ceza alırsın....

HACKR00T

Üye
29 Şub 2020
71
0
iyi de ben bunu yapmak istiyorum cezası umrumda bile değil düşünsene özel harekatsın içeride birisi telefonla konuşuyor onu dinlemen duyman lazım ama duyamıyorsun bu cihaz sayesinde içerideki olup biten her şeyden haberdar olabiliriz android rat gibi bişey ama bu sefer telefona değil de telefonun bağlandığı asıl yere hükmedeceğiz mesela sen nasıl bilgisayarından modemine bağlanıyorsun ben senin modemine değil de modemine elektiriği veren pirizine müdahale edeceğim gibi kısıtlı alanda şebekeyi ele geçirmek gibi bir şeyden bahsediyorum jammerler var belirli bölgelerde radyo dalgalarını engelleyebilecek potansiyele sahipler ben bu dalgayı engellemek yerine wiresharkta olduğu gibi paket analizi yapmak istiyorum bu tabiki kötü ellere geçmemeli ama kendi askerimiz polisimiz de kullansın yani ne kadar işin bir karanlık yüzü olsa da sen pembe tarafına bakarak yorumla böyle bir şey için bütçe dahi ayırabilirim sadece fikir ve fikrimi gerçekleştirebilecek ekipmanları bilmem gerekiyor

19 Ağu 2017
74
1
Antalya
Şuralarıda bir incele derim :

https://furkanonder.github.io//rtl-sdr-ile-gsm-aginda-sinyal-analizi

https://docplayer.biz.tr/61317869-Rtl-sdr-tabanli-teknolojiler-ile-gsm-sinyal-analizi.html

https://www.rtl-sdr.com/rtl-sdr-tutorial-analyzing-gsm-with-airprobe-and-wireshark/

iyi de ben bunu yapmak istiyorum cezası umrumda bile değil düşünsene özel harekatsın içeride birisi telefonla konuşuyor onu dinlemen duyman lazım ama duyamıyorsun bu cihaz sayesinde içerideki olup biten her şeyden haberdar olabiliriz android rat gibi bişey ama bu sefer telefona değil de telefonun bağlandığı asıl yere hükmedeceğiz mesela sen nasıl bilgisayarından modemine bağlanıyorsun ben senin modemine değil de modemine elektiriği veren pirizine müdahale edeceğim gibi kısıtlı alanda şebekeyi ele geçirmek gibi bir şeyden bahsediyorum jammerler var belirli bölgelerde radyo dalgalarını engelleyebilecek potansiyele sahipler ben bu dalgayı engellemek yerine wiresharkta olduğu gibi paket analizi yapmak istiyorum bu tabiki kötü ellere geçmemeli ama kendi askerimiz polisimiz de kullansın yani ne kadar işin bir karanlık yüzü olsa da sen pembe tarafına bakarak yorumla böyle bir şey için bütçe dahi ayırabilirim sadece fikir ve fikrimi gerçekleştirebilecek ekipmanları bilmem gerekiyor

Kardeş bu ülkede herkes işini yapacak! Bir özelharekatçı diyerek başladığın cümlede zaten o anki operasyonda bunların hepsi saglanıyor. Polisimizde, askerimizde gerektiği zaman kullanılıyor bu sistemleri zaten ama sen bunu şahşi menfaatlerin için kullanacaksan inşallah ceza alırsın :) iyi forumlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

SeaMar

Üye
29 Eki 2018
163
0

Kaç yaşında olduğunuzu bilmiyorum, umarım aklı başında bir gençsinizdir. Çok şükür emniyet güçlerimizin teknolojisi var ve sivil insanların bu tür yollara başvurmasına gerek yok. Çaresini bulsanız bile cezanızı en iyi şekilde alırsınız. Her hangi bir terör vesayre suç olaylarında emniyet güçlerimize haber vermen yeterli. Aklınızı daha doğru konularda kullanmanı tavsiye eder iyi günler dilerim.

areYOUreadyy

Yeni üye
29 Şub 2020
18
0
Öncelikle herkese selamın aleyküm arkadaşlar şimdi benim bir sorum olacaktı dün discord'a da gelip sormuştum burada konu açmamı istediler ilk konum şimdiye nasipmiş şimdi ben biraz araştırma yaptım hackrf one diye bir cihaz buldum bu cihaz frekansları falan ölçmek için kullanılıyormuş cihazın dışına bakınca dedim bu şebekeye benziyor falan derken aklıma sahte bir baz istasyonu yani telefon şebekesi kurmak geldi yakınımızda bulunan telefonlar yapacağımız yada yapılmıştır tam emin değilim cihaz ile telefonlarını bizlere teslim ediyor olacaklar bunu nasıl yaparım nasıl ederim araştırırken araştırırken forum sitenize kayıt oldum bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden de yazımı okuyan herkese teşekkür ederim

Radyo sinyalleri ile alakalı bir bilgim yok fakat, bazı lazer sistemleri kullanılarak telefonlardaki asistan (Siri, OK Google) ile bilgi toplanılabiliyor. Birazdaha üstüne gidilebilirse telefondaki banka uygulaması ile tek komut ile başka bir kişiye para toplanılabilir ..

19 Ağu 2017
74
1
Antalya
Radyo sinyalleri ile alakalı bir bilgim yok fakat, bazı lazer sistemleri kullanılarak telefonlardaki asistan (Siri, OK Google) ile bilgi toplanılabiliyor. Birazdaha üstüne gidilebilirse telefondaki banka uygulaması ile tek komut ile başka bir kişiye para toplanılabilir ..

Günümüzde o lazer 5.000 $ min...Birazdaha üstüne gitmesine gerek yok mobil bankacılık denilen bir sistem zaten var :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.