ram mı önemli disk mi

J700

Adanmış Üye
20 Ocak 2011
6,905
11
alanya
telefon alacağım bir birine çok yakın iki model var

birisin 2 gb ramı var ama hafızası 32gb
birisinin 3 gb ramı var ama hafızası 16 gb

sizce hangisini alayım

android 5.1 den üstünü hiç kullanmadığım için sistem ne kadar ram yer ne kadar disk kaplar hiç bilmiyorum

Son düzenleme:

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Kişisel fikrim ha 2 gb ram olmuş ha 3 gb. Çok büyük uçurum derecesinde fark yaşamazsın. Hatta 2 gb bile yetebilir. Ama 16 gb ile 32 gb disk arasındaki uçurum hayli güzel.. Ben yerinde olsam 3 gb ram 16 gb disk olan yerine 2 gb ram 32 gb disk olanı alırdım.

sozlukkk

Katılımcı Üye
29 Eyl 2012
276
0
ramı yüksek olanı al ram daha önemli hafıza yı artırmak için hafıza kartı takarsın ama ramı artdıramazsın zaten sistem 1.5 gb kaplıyor sana 500 mb kalır

moze

Üye
23 Ağu 2017
164
0
Eskişehir
Dostum şimdi örneğin 2 ram 32 gb yi aldın burada ram ihtiyacın olduğu taktirde ram yükseltemezsin.
Ama 3 ram 16 gb aldığın zaman depolama alanına ihtiyacın olduğu zaman 32gb sd card alır 48 gb yapar geçersin mantıken sen karar ver bu arada telefon olarak zenfone 3 öneririm.
3GB ram 32 GB hafıza olan model fiyatı sıfırı 1400 felan tertemiz garanti kutulu ikinci el olanını 800 900 ze çok rahat bulursun ve android 7.0 root atma konusundada ben yardımcı olurum bizzat alırsan.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.