Rar şifresini unuttum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rhavenix

Yeni üye
31 Ara 2018
16
0
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık bir yıl önce tüm anılarımı kaydettiğim bir rar var driver a kaydetmiştim şimdi indirdim ama şifresini unuttum bu konuda lütfen bana yardımcı olur musunuz cidden buna çok ihtiyacım var.
NOT:RAR sıkıştırırken şifrelemiştim fakat rar değil içindeki dosyalar şifrelenmiş.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cybrturk

Yeni üye
28 Nis 2019
1
0
john the ripper jumbo ve rar2john.py scrıptı var bu ıkısını google'den ındırıp rar dosyasının hash bılgısını alın daha sonra bu hash dosyasına saldırı yapabılırsınız arastırmalarınızı bu sekilde yapabılırsınız

Rhavenix

Yeni üye
31 Ara 2018
16
0
john the ripper jumbo ve rar2john.py scrıptı var bu ıkısını google'den ındırıp rar dosyasının hash bılgısını alın daha sonra bu hash dosyasına saldırı yapabılırsınız arastırmalarınızı bu sekilde yapabılırsınız

kesin bir şekilde şifreyi kırabilecek mi peki. İsterseniz özelden de cevaplayabilirsiniz bu sorumu

iLab

Uzman üye
15 Mar 2018
1,305
0
Ankara
Merhabalar,

Öncelikle RAR dosyasının oluşturulduğu tarihe bakın. (Örneğin 1 Temmuz 2017)

Daha sonra şu formülü uygulayacağız:
WIN-(Dosyanın oluş tarihi*5-2)-(Oluşturulduğu ay+1*2)-(Oluşturulduğu yılın son iki sayısı)-RAR

Yani örnek vermek gerekirse; (yukarıdaki tarihe göre.)
WIN-3-16-17-RAR

İyi forumlar.

G@KHAN

Kıdemli Üye
14 Kas 2009
3,061
3
36
ŞİLE
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık bir yıl önce tüm anılarımı kaydettiğim bir rar var driver a kaydetmiştim şimdi indirdim ama şifresini unuttum bu konuda lütfen bana yardımcı olur musunuz cidden buna çok ihtiyacım var.
NOT:RAR sıkıştırırken şifrelemiştim fakat rar değil içindeki dosyalar şifrelenmiş.

https://www.turkhackteam.org/kriptografi-sifreleme/516928-winrar-sifre-kirici.html

https://www.turkhackteam.org/c-j-vb-net-net-dilleri/1504677-rar-sifre-kirici-v0-1-icerde.html

https://www.turkhackteam.org/kripto...ip-sifresi-kirma-barlasx-resimli-anlatim.html

https://www.turkhackteam.org/kriptografi-sifreleme/223803-winrar-sifre-kirici.html

Sizin için araştırdaklarım

Rhavenix

Yeni üye
31 Ara 2018
16
0
Arkadaş ordan dosya çekmeye çalışan bir yöntem söylemiş işinize yarar

hangi arkadaştan bahsettiğinizi anlayamadım eğer üsttekini diyorsan onu da maalesef yapamadım :/

Merhabalar,

Öncelikle RAR dosyasının oluşturulduğu tarihe bakın. (Örneğin 1 Temmuz 2017)

Daha sonra şu formülü uygulayacağız:
WIN-(Dosyanın oluş tarihi*5-2)-(Oluşturulduğu ay+1*2)-(Oluşturulduğu yılın son iki sayısı)-RAR

Yani örnek vermek gerekirse; (yukarıdaki tarihe göre.)
WIN-3-16-17-RAR

İyi forumlar.

dosya 27 mart 2018 de oluşturuldu senin dediğine göre WIN-133-8-18 bunun bana bir yararı olucak mı ki

öncelikle çok teşekkür ederim aynı konulara kendim de bizzat baktım hatta hepsini denedim olmadı sadece bir tanesi tek halen çalışıyor o da deneme yanılma yoluyla buluyor yani benim parolamı bulması ne kadar sürer hiç bir fikrim yok

Moderatör tarafında düzenlendi:

G@KHAN

Kıdemli Üye
14 Kas 2009
3,061
3
36
ŞİLE
hangi arkadaştan bahsettiğinizi anlayamadım eğer üsttekini diyorsan onu da maalesef yapamadım :/

dosya 27 mart 2018 de oluşturuldu senin dediğine göre WIN-133-8-18 bunun bana bir yararı olucak mı ki

öncelikle çok teşekkür ederim aynı konulara kendim de bizzat baktım hatta hepsini denedim olmadı sadece bir tanesi tek halen çalışıyor o da deneme yanılma yoluyla buluyor yani benim parolamı bulması ne kadar sürer hiç bir fikrim yok

Eğer bu konular çalışmıyorsa forumda durmanın anlamı yok yetkili arkadaşlara talep edin silinsin..

Rhavenix

Yeni üye
31 Ara 2018
16
0
Eğer bu konular çalışmıyorsa forumda durmanın anlamı yok yetkili arkadaşlara talep edin silinsin..

bu dosyayı ne yapıp ne edip açmam lazımdı tüm anılarım içindeydi ama sende haklısın sorun değil kaldırabilirler bu kadar kişi yardım edemedi daha da kimsenin yardım edebileceğini düşünmüyorum herkese teşekkürler

anonuser23532

Kıdemli Üye
9 Ara 2017
2,602
12
Merhaba sayın Rhavenix ,
WinRAR , dosyaları AES şifreleme sistemi ile korur.
AES şifreleme sistemini de şifreli metnin çözülmesi için gerekli anahtar olmadan çözmek imkansızdır.
Brute Force programları dışında farklı hiçbir program veya herhangi mesaj işinize yaramayacaktır.
Post kasımı olmaması adına //konu kilit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.