rat kurbanın bilgisayarında nasıl kalıcı olabilirim

mucanlıube

güzel günler dileğiyle
28 Haz 2016
219
1
6
asycrat darkcomet tarzı uygulama ile kurbanın bilgisayarına eriştim fakat bilgisayar kapanıp açılınca bağlantı gidiyor bağlantıyı nasıl kalıcı hale getirebilirim

27 Ağu 2022
85
1
39
@icehead bende virüsümün formatta silinmesini engellemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
Selamlar. Yapılabilir fakat çok zor. İşlemci ve gömülü sistemlerde ufakta olsa memory belleği mevcut assembly 32 bit 64 bit biliyorsan sisteme yedirdikten sonra makinaya manuel olarak enjekte etmeden gömülü sistemdeki memorylere bulaştırabilirsin. Format atsa dahi işlemciyi anakartı değişmediği sürece oradan dinleme yapılabilir. Arkadaşımın birisi buna benzer bir yöntem ile yapmıştı hdd ye ve işlemciye bulaştırmıştı sanırsam format atsa dahi gitmiyordu.

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
10
833
Selamlar. Yapılabilir fakat çok zor. İşlemci ve gömülü sistemlerde ufakta olsa memory belleği mevcut assembly 32 bit 64 bit biliyorsan sisteme yedirdikten sonra makinaya manuel olarak enjekte etmeden gömülü sistemdeki memorylere bulaştırabilirsin. Format atsa dahi işlemciyi anakartı değişmediği sürece oradan dinleme yapılabilir. Arkadaşımın birisi buna benzer bir yöntem ile yapmıştı hdd ye ve işlemciye bulaştırmıştı sanırsam format atsa dahi gitmiyordu.
Aynısını bios chip için yapıyorlar ömrü chipin yeniden programlamasına kadar :)
yada üstündeki bantı çıkar bios ile birlikte virüste tarih oluyor.

27 Ağu 2022
85
1
39
işlemciye bulaştırmak için ne yamam gerek?
Sisteme göre 32 bit 64 bit assembly bilmen gerekiyor. İşlemciler assembly üzerinden yazılıyor C dili üzerinden yazılanlarda var fakat assemblye göre daha yavaş kalıyorlar işleyiş mantığını bildikten sonra yedirmesi kolay olacaktır. Çok fazla bilgili değilim o konuda tanıdığım uzman bir abim sayesinde öğrenip görmüştüm. Mantık şu şekilde basitçe anlatayım. Karşı tarafın db si ile elindeki db'nin yerini değiştiriyorsun yani veri alışverişi yapıyorsun kod olarak şöyle anlatayım. Assembly 16 bit üzerinden. Kodları inceleyebilirsin.

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
10
833
bize lisede aruino ile robot kodlamak için c++ öğretiyotlar
okulda öğrendiklerim ile yapabilir miyim?
CPU programlamadım bilmiyorum ama sanmıyorum ki arduino bilgin ile bunu yapabilesin.
ayrıca bak şu hack huk işleri ile fazla uğraşıp bilgisayarına virüs bulaştırıyorsun sürekli biraz akıllı dur da şu bilgisayarın rahat etsin :D

ScriptKid

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
611
8
91
CPU programlamadım bilmiyorum ama sanmıyorum ki arduino bilgin ile bunu yapabilesin.
ayrıca bak şu hack huk işleri ile fazla uğraşıp bilgisayarına virüs bulaştırıyorsun sürekli biraz akıllı dur da şu bilgisayarın rahat etsin :D
daha bu sabah bu hack işleri yüzünden bilgisayara format attım

ama bu sefer daha dikkatli olucam

(her 3 ayda bir bilgisayarıma bu tür sebeplerden dolayı format atıyorum, üstelik sanal makinede kullanıyorum)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.