Rat Programları Hakkında İlginç Bir O Kadarda Beyin Yakan Bir Soru (hk)

panelink

Üye
26 Eki 2013
137
0
Selamun aleykum tüm tht ailesine mutlu haftasonları..
Herhangi bir rat programını(darcomet-skynet vb) sadece yüklediğimiz pc ve modemden mi kullanabiliyoruz ? Kurulum yapıp izleme yapacagım pc yi başkasına verirsem farklı bir modem ve farklı bir pc den kullanabilirmiyim ? iki gr aklım vardı onuda kaybettim bunlarla uğraşırken
-Pc den yeni bir ip belirleyerek ip sabitlemeye çalıştım
-Dock dns oluşturdum
-Modem arayüzünden port yönlendirme işlemlerini yaptım
Dock Dns kayıt olurken sitesinde farklı bir ip adresi çıkıyor İpconfigde farklı, modem arayüzünde farklı bir ip adresi çıkıyor.Dock dns sitesinin gösterdiği ip ile ipconfig'deki ip adresi uyuşmuyor.Modem arayüzünde de internet ip adresi adı altında farklı ip var.Dock a yazmam gereken sitesinde gösterdiği ip adresi sanırım.
Kullanacagım iki modeminde arayüzüne erişebiliyorum
(bu dns ne işe yarar kendini hangi ip adresine bağlar, İnternet İp Yerel İp nedir başka bir yerden ben bu ayarları nasıl değiştiripte izleme yapacagım yukarıdaki işlemleri doğru yaptıgımı düşünüyormusunuz pc ayarları ile ip sabitleme vb derken error 404 oldum :) )
Cevab verecek olanlardan şimdiden Allah razı olsun kolay gelsin

Son düzenleme:

Dèfacer

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,621
1
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim fakat sorduğum soru ile video çok alakasız :) ben port açma ıp sabıtlemede kaldım o cok ılerlemıs yınede tks :)

Allah sabır versin kardeşim sorununu okurken beynim yandı soru mu soruyorsun o da belli değil Hocam video atmış izlemiş olabilirsiniz fakat Sorununuzu daha detaylı anlatabilir misiniz? Mesela nerede takıldınız yardımcı olayım??

mert215

Yeni üye
28 Tem 2008
49
0
Kurulum yapıp izleme yapacagım pc yi başkasına verirsem farklı bir modem ve farklı bir pc den kullanabilirmiyim ? demişsin .
Evet kullana bilirsin.
herhangi bir pc de dnsini yönlendirsin modemdende portunu açıp dinlersin bitti.

HoliganCTL

Katılımcı Üye
19 Eyl 2015
319
0
IP Sabitlemeye çalışmanı anlayamadım. Ben sabitlerken zaten DuckDNS'i kullanıyordum.

Kendi kullandığım yöntem şöyle ;
1. Adım : IP Adresim Ne? Sitesine Gidip IP Adresini Öğren
2. Adım : Kullandığın ip adresiyle DuckDNS girip ip adresini sabitle.
3. Adım : Cmd>ipconfig>Varsayılan Ağ Geçidi ile Modem Arayüzüne Gir>IPv4 adresi ile kendine TCP&UDP olmak üzere 1604 portunu aç.
4. Adım : Serverini oluştururken ip adresini sabitlediğin ip olan Örneğin : "xxx.duckdns.org" olarak yaz.
5. Adım : Darkcomet RAT kullanıyorsan 1604 portunu dinlemeye aç.
-
Çalışıp Çalışmadığını Tespit Etme
-Virüs total sitelerinden herhangi birine gidip serverini yükle ve tarattır o sırada kurban olarak geliyorsa server sorunsuz çalışmaktadır.

Son düzenleme:

panelink

Üye
26 Eki 2013
137
0
Allah sabır versin kardeşim sorununu okurken beynim yandı soru mu soruyorsun o da belli değil Hocam video atmış izlemiş olabilirsiniz fakat Sorununuzu daha detaylı anlatabilir misiniz? Mesela nerede takıldınız yardımcı olayım??

soruyu yanlıs sormusum bu yuzden ozur dılıyorum sızden bağdaştırıcı ayarlarından ip sabitledim bu sabit ile port açtım modemı aç kapa yapsam dahı portum stabıl midir

Merhaba panelink
ipconfigte çıkan ip ile rat oluşturursanız sadece ağınızda çalışır.
duckdnsdeki ip public ipnizdir farklı ağlarda çalışır.

ip config de cıkan ıp adresını bağdaştırıcı ayalrlarından sabitledim.bu şekilde ip sabitleme işe yarıyormu emin olamadım.ve bu kendi oluşturdugum ıp adresıne duck dns den bağlantı mı ypamam gerekiyor

IP Sabitlemeye çalışmanı anlayamadım. Ben sabitlerken zaten DuckDNS'i kullanıyordum.

Kendi kullandığım yöntem şöyle ;
1. Adım : IP Adresim Ne? Sitesine Gidip IP Adresini Öğren
2. Adım : Kullandığın ip adresiyle DuckDNS girip ip adresini sabitle.
3. Adım : Cmd>ipconfig>Varsayılan Ağ Geçidi ile Modem Arayüzüne Gir>IPv4 adresi ile kendine TCP&UDP olmak üzere 1604 portunu aç.
4. Adım : Serverini oluştururken ip adresini sabitlediğin ip olan Örneğin : "xxx.duckdns.org" olarak yaz.
5. Adım : Darkcomet RAT kullanıyorsan 1604 portunu dinlemeye aç.
-
Çalışıp Çalışmadığını Tespit Etme
-Virüs total sitelerinden herhangi birine gidip serverini yükle ve tarattır o sırada kurban olarak geliyorsa server sorunsuz çalışmaktadır.

Detaylı anlatımın ıcın cok tesekkur ederım ben pc bagdastırıcı ayarlarından kendım ıp sabitledim.Bu işlem işe yarar mı acaba yoksa kendı olusturdugum ıp adresını duckdns ye baglamam mı gerekıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

karazafer_

Kıdemli Üye
11 Ağu 2009
2,267
4
System32
Detaylı anlatımın ıcın cok tesekkur ederım ben pc bagdastırıcı ayarlarından kendım ıp sabitledim.Bu işlem işe yarar mı acaba yoksa kendı olusturdugum ıp adresını duckdns ye baglamam mı gerekıyor

Dostum port açacağın için localip ni ya modemden yada bağdaştırıcı ayarlarında sabitlemen tamam doğru fakat devamı var. sen modemdeki yerel ip ni sabitledin. bide modemin dış ip si var. onuda duckdns ile sabitliceksin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.