Rat Şüphesi

Gritty

Üye
14 Eki 2014
139
0
Yaklaşık bir hafta önce flash belleğimi okuldaki bilgisayar öğretmenine teslim etmiştim. Benimle birlikte bir arkadaşım daha teslim etmişti. Flashımı aldıktan sonra içerisinde "Dosyalarım" adında exe uzantılı bir dosya vardı. Açmaya çalışmıştım ilk başta şüphelenmedim ama sonra arkadaşım bende de aynı dosya var dedikten sonra şüphelendim ve görev yöneticisine baktığımda orda açıktı. Kapattım ancak bilgisayarı açtığım zaman tekrardan açılıyor. Başlangıç kısmından kaldırdım ancak bunun rat olmasından şüpheleniyorum. ve bunu bilgisayar öğretmeninin yapacağını düşünmüyorum başka bir öğrencinin yapmış olmasından şüpheleniyorum. Rat remover indirdim ancak bulmadı. kayıt defterinden falan sildim ancak bunu nasıl temizleyebilirim?

Turkhacker346

Katılımcı Üye
29 Eki 2014
251
1
./ It's Risk
Diğer arkadaşlar bu konuda daha bilgilidir ama bende avira diyorum geçemediğim bi o kaldı bi ara kurdum sistemden kaldırması bile dert 10 numara kendini ve pcyi koruyor :)

O senin geçemedigin dostum :) geçilemeyecek antivirüs yoktur sadece sen antivirüsüm var her önüme gelen dosyayı indireyim dersen işin yaş önemli olan her dosyayı indirmemek

exemelation

Katılımcı Üye
22 Tem 2009
529
1
O senin geçemedigin dostum :) geçilemeyecek antivirüs yoktur sadece sen antivirüsüm var her önüme gelen dosyayı indireyim dersen işin yaş önemli olan her dosyayı indirmemek

Aynen hocam katılıyorum para harcarken kazanılır misali bi örnek ,asıl iş indirmelere dikkat etmek bu yüzden comodo kullanıyorum ben gelen giden bağlantıları iyi inceliyor mesela bişey indirip çalıştırınca comodoya bakıyorum sağa sola veri gönderen exe ne var diye ,şüpheli bişey bulursam kaldırıyorum hemen.

Turkhacker346

Katılımcı Üye
29 Eki 2014
251
1
./ It's Risk
Aynen hocam katılıyorum para harcarken kazanılır misali bi örnek ,asıl iş indirmelere dikkat etmek bu yüzden comodo kullanıyorum ben gelen giden bağlantıları iyi inceliyor mesela bişey indirip çalıştırınca comodoya bakıyorum sağa sola veri gönderen exe ne var diye ,şüpheli bişey bulursam kaldırıyorum hemen.

Aynen öyle yapılması gerekende budur zaten fakat bazı kullanıcılar malum...

exemelation

Katılımcı Üye
22 Tem 2009
529
1
Aynen öyle yapılması gerekende budur zaten fakat bazı kullanıcılar malum...

Tecrübesi olan kişiler burada belli ediyor direk kendini mesela bi ara crypter üzerinde çok durmuştum 7/40 çıkıyordu server sonucu ,çok dert yanıyordum bana birisi demişti ki crypter felan uğraşma hilenin adı.exe şeklinde yapıştır gönder dediydi,memlekette antivirüs kulanan yok ki çünkü :) programcılık okumuş abim var bilgisayarında antivirüs yok,herkes zannediyor ki antivirüs varsa sıkıntı yoktur :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.