RAT ve metasploit arasınsaki fark ne?

Amonkus

Üye
9 Kas 2023
184
24
Merhabalar ben Rat ve metasploit kullanıyorum ama bunların arasında pek bir fark göremedim merak ediyorum acaba arasındaki fark nedir?

Çözüm
Merhabalar ben Rat ve metasploit kullanıyorum ama bunların arasında pek bir fark göremedim merak ediyorum acaba arasındaki fark nedir?
RAT = Remote Acces Trojan dir Arayüzlü Windows Kullancılarına hitap eden rahat bir araçtır çok kolay öğrenebilirsin Metasploit hem exploit hemde rat barındıran bir tooldur içinde bi çok rat vardır farklı çesit ama windows hazır arayüzlü ratlarda tek rat türü oluyor
12 Kas 2022
157
35
dostum senin "rat" dediğin zararlı bir yazılımdır kısacası uzaktan kontrol aracı "metasploit" dediğin ise kali linux içinde hazır gelen ruby ile kodlanmış bir rat oluşturma tooludur, yani aralarında bir fark yok diyebiliriz ama farklı bir rat toolu ile metasploit arasında fark varmı dersen evet var, metasploit sana web sızma testlerinde de yardımcı olur, rat toolu ise sadece hedef cihaza uzaktan kontrol erişimi verir. Bu kadar.

Rapx13

Anka Team Junior
1 Kas 2023
119
48
Atamın İzinde
RAT = Remote Acces Trojan demektir.
Metasploit ise bir düzine işlevi olan seninde kullanmış olduğun gibi payload oluşturmayada yarayan önemli bir linux tooludur.
İkisi farklı şeyler. Metasploit aracılığıyla RAT oluşturabilirsin.

BlackDynamite

Uzman üye
7 Kas 2023
1,055
402
RAT = Remote Acces Trojan dir Arayüzlü Windows Kullancılarına hitap eden rahat bir araçtır çok kolay öğrenebilirsin Metasploit hem exploit hemde rat barındıran bir tooldur içinde bi çok rat vardır farklı çesit ama windows hazır arayüzlü ratlarda tek rat türü oluyor

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.