Çözüldü Rat Virüsünü Nasıl Temizlerim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

F3ARL3S

Yeni üye
20 Nis 2019
11
0
Bigisayara RAT Virüsü Bulaştığını Nerden Anlayabilirim Bide Rat Virüsünü Temizlemenin Bi Yolu Varmıdır ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

cemx42

Katılımcı Üye
30 Haz 2018
315
0
Öncelikler merhaba RAT virüsü java tabanlı olduğundan java yüklenebilen tüm sistemlere bulaşabiliyor muhtemelen bu kişi senin işletim sistemini, ping, ip, port ve ülke bayrağına kadar görebilir. Bu virüsten nasıl korunurum dersen çok basit öncelikle;

1-Bilgisayarına format at (hdd yi ikiye ayırdıysan iki bölümüde sil tekrar yükle)

2-Bu kişi senin ağına sızıp bilgisayarında açık port bularak bu virüsü çalıştırmış olabilir

3-Modeminin şifresini değiştir ama WPS2 olarak şifrele

4-Eğer aynı ağın içindeyseniz seni msfconsole framework ile izler

5-Bilgisayarına yüklenen RAT bazen .exe uzantılı olmaz jpg-png olarak seni kandırabilirler

ÖLÜNÜZÜ DİRİNİZİ HER GÜN BİRİNİZİ BİR GÜN HEPİNİZİ

Buna harbi sesli güldüm :trl
Rati java tabanli tanimlamis
Rat her dilde yazilabilir.

Analiz konusuna gelirsek msconfig baslangic kismima bakabilirsin en basitinden bilmediklerinin tiklerini kaldir
detayli istersen anlatirim daha

F3ARL3S

Yeni üye
20 Nis 2019
11
0
Tarattım Bilgisayarınızda Hiçbir Virüs Bulunamamıştır Yazdı Temizlemeyi Başardım Galiba :):

Son düzenleme:

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
324
Ben genelde nod32 kullanırım denemenizi tavsiye ederim işe yarar bir programdır ücretlidir fakat internetten lisansını bulabilirsiniz. İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.