RAT yaptığım için mahkeme ve yakalanma sürecim [resimli kanıtlı] (bulaşmayın!)

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,224
900
22
Önceki konumda da belirttiğim üzere uzak durun beyler yoksa başınız benim gibi belaya girebilir, neyse ki "hükmün açıklanmasının geri bırakılması" ile paçayı kurtardık. tövbe ettim daha uzak duruyorum bu işlerden. Bunlar da kanıtı;

AFP (AVUSTURYA FEDERAL POLİSİ) İHBAR tutanağı (evet beni INTERPOL, Avusturya Federal Polisi bulup ihbar etti);

e4cl1r2.png

ecgwzld.png

9j9oyt3.png
sadece şunu demek istiyorum cok acemisin ve hack konusunda hiç tercübeli değilsin gecmiş olsun :D

22 May 2019
73
26
internetli

demreli34

Üye
16 Ocak 2023
56
12
Arkadaşlar merhaba, DroidJackle rat yapıyorum da modem olmadığı için port açamadım kendim. Ngrok ile port açtım bu şekilde port bilgileri verdi. DroidJack de APK yaparken dinamik ip ve port kısmı var. Oraya yazdığım şekilde doğru mu? İlk kez yapıyorum deneme amaçlı şuan da.. amaç çalışacak mı merak ediyorum. Lütfen bilgi sahibi olan yardımcı olsun

Kaliyeyenibaşladım

Katılımcı Üye
8 Kas 2021
508
145
23
Kali
Arkadaşlar merhaba, DroidJackle rat yapıyorum da modem olmadığı için port açamadım kendim. Ngrok ile port açtım bu şekilde port bilgileri verdi. DroidJack de APK yaparken dinamik ip ve port kısmı var. Oraya yazdığım şekilde doğru mu? İlk kez yapıyorum deneme amaçlı şuan da.. amaç çalışacak mı merak ediyorum. Lütfen bilgi sahibi olan yardımcı olsun

Lütfen kendi konunuzu açın. Bu sayede konu kirlenmeden daha rahat yardım alabilirsiniz.

'Black-King

Yaşayan Forum Efsanesi
30 Tem 2012
10,353
340
İstanbul
Bu gibi durumlardan nasıl korunabiliriz? Yani açık kaynak kodlu olarak paylaşmakta mı suç teşkil ediyor?

Açıklama kısmındaki "yalnızca eğitim amaçlı" veya "illegal kullanımlardan sorumlu değilim" vb yazılarda paçayı kurtarmamızı sağlamaz mı?

Yasak cihaz veya programlar
Madde 245/A- (Ek: 24/3/2016-6698/30 md.)
(1) Bir cihazın, bilgisayar programının, şifrenin veya sair güvenlik kodunun; münhasıran bu Bölümde yer alan suçlar ile bilişim sistemlerinin araç olarak kullanılması suretiyle işlenebilen diğer suçların işlenmesi için yapılması veya oluşturulması durumunda, bunları imal eden, ithal eden, sevk eden, nakleden, depolayan, kabul eden, satan, satışa arz eden, satın alan, başkalarına veren veya bulunduran kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. Tüzel kişiler hakkında güvenlik tedbiri uygulanması
Madde 246- (1) Bu bölümde yer alan suçların işlenmesi suretiyle yararına haksız menfaat sağlanan tüzel kişiler hakkında bunlara özgü güvenlik tedbirlerine hükmolunur.

Maddenin bir diğer açılımı ise zararlı yazılım barındırma bulundurma gibi suçlarıda kapsamaktadır.
Seneler önce bu maddeden bende yargılandım.
Bu durumun kapsamlı bir çözümü vardır ancak her virüs yapan bu koşulları sağlayamaz. 2-3 kelime ile de anlatılacak iş değildir.

Konu sahibi arkadaş, iyi bir bilişim avukatı ile bu suçlardan beraat edebilirsin. Normal şartlarda şu mahkemeden çıkacak tek karar hagb olacaktır.

Geçmiş olsun, iyi forumlar.

v for vandet

Katılımcı Üye
26 Kas 2020
261
103
bin\debug\
Herkesin bildiği, bilgi değildir.
Bu dünyada bilgi paylaştıkça büyümez/çoğalmaz.
Bunu hep derim. Üzgünüm ama dostum senin kendi tökezlemen gibi görünüyor olay.
yani hocam bilemedik github'da paylaştığım halde bile bunun başıma gelebileceğini.. programı yaptım, piyasada tanıttım sadece. forumlarda filan
sadece şunu demek istiyorum cok acemisin ve hack konusunda hiç tercübeli değilsin gecmiş olsun :D
dostum bu hack değil, yalnızca bir yazılım yapmıştım

Maddenin bir diğer açılımı ise zararlı yazılım barındırma bulundurma gibi suçlarıda kapsamaktadır.
Seneler önce bu maddeden bende yargılandım.
Bu durumun kapsamlı bir çözümü vardır ancak her virüs yapan bu koşulları sağlayamaz. 2-3 kelime ile de anlatılacak iş değildir.

Konu sahibi arkadaş, iyi bir bilişim avukatı ile bu suçlardan beraat edebilirsin. Normal şartlarda şu mahkemeden çıkacak tek karar hagb olacaktır.

Geçmiş olsun, iyi forumlar.
evet hocam hagb çıktı karar olarak, 2 ay filan oluyor mahkeme olalı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gazibeyq

Üye
19 Nis 2021
138
61
Dünya:)

TurkGokay

Uzman üye
4 Ara 2022
1,020
544
Kemalizm
Önceki konumda da belirttiğim üzere uzak durun beyler yoksa başınız benim gibi belaya girebilir, neyse ki "hükmün açıklanmasının geri bırakılması" ile paçayı kurtardık. tövbe ettim daha uzak duruyorum bu işlerden. Bunlar da kanıtı;

AFP (AVUSTURYA FEDERAL POLİSİ) İHBAR tutanağı (evet beni INTERPOL, Avusturya Federal Polisi bulup ihbar etti);

e4cl1r2.png

ecgwzld.png

9j9oyt3.png
Çok geçmiş olsun neyse ki paçayı kurtarmışsınız. :) Umarım bir daha bu tarz işlere girmezsiniz.

bdtrhkı7ku8yo

Yeni üye
15 Şub 2023
5
0
Aga aklıma bir şey takıldı 1 sayfanın altında 2016 dan beri tht de üye diyor bu veriler forum sahibinde değilmi neden seni forum sahibi ifşa etsinki veya nasıl buldular senin olduğunu onu çözemedim.

v for vandet

Katılımcı Üye
26 Kas 2020
261
103
bin\debug\
Önüne gelene gecene yedirmek mi istedin bilmiyorum. ama geçmiş olsun

yok dostum, programı kodlayıp github'a yüklemiştim ve yabancı forumlarda tanıttım

Çok geçmiş olsun neyse ki paçayı kurtarmışsınız. :) Umarım bir daha bu tarz işlere girmezsiniz.

asla :D

Aga aklıma bir şey takıldı 1 sayfanın altında 2016 dan beri tht de üye diyor bu veriler forum sahibinde değilmi neden seni forum sahibi ifşa etsinki veya nasıl buldular senin olduğunu onu çözemedim.

multi hesaplarımdan yola çıkılarak bulunmuş, bilmiyorum belki yönetim de bilgi vermiş olabilir, ne de olsa yasal bir süreç

ZoRRoKiN

Özel Üye
7 Ağu 2005
2,149
378
WORLD
İp nizi yakalatmissiniz ve sizi enselemisler. Mesela 1/82 şansım olan bir şey tahmin edeceğim. İstanbul da yaşıyorsunuz. Bence kendinizi daha iyi gizlemelisiniz. İnterpol tarafindan aranmak profesyonel oldugunuzu göstermez. Bu tarz işlerde ciddiye almak gerekir. "Beni ne de olsa kimse bulamaz" diye rahat davranmak amatorcedir. Burada yaygara kopararak insanları endiselendirmeniz yersiz. Kendini koruyan VPN kullanan hiç kimse kolay kolay yakalanmaz hele Avusturya tarafindan hiç yakalanmaz.

Son düzenleme:

v for vandet

Katılımcı Üye
26 Kas 2020
261
103
bin\debug\
İp nizi yakalatmissiniz ve sizi enselemisler. Mesela 1/82 şansım olan bir şey tahmin edeceğim. İstanbul da yaşıyorsunuz. Bence kendinizi daha iyi gizlemelisiniz. İnterpol tarafindan aranmak profesyonel oldugunuzu göstermez. Bu tarz işlerde ciddiye almak gerekir. "Beni ne de olsa kimse bulamaz" diye rahat davranmak amatorcedir. Burada yaygara kopararak insanları endiselendirmeniz yersiz. Kendini koruyan VPN kullanan hiç kimse kolay kolay yakalanmaz hele Avusturya tarafindan hiç yakalanmaz.

zorrokin adminim vay be :) yok programı böyle açık kaynak olarak paylaşmanın bile suç olacağını bilemedim ki, yakalanıp yakalanmama konusunda da herhangi bir düşüncem, endişem olmadı, dolayısıyla vpn kullanayım gibi fikirleri düşünmedim, keza programın tanıtımında da "Made in Turkey" yazısı ekledim, çünkü bunun bir suç teşkil edeceğini bilmiyordum (açık kaynak program ve eğitim amaçlı) yani interpol bana çok garip geldi, desen demir kubbeyi hackledik, pro olduğumu kastetmedim yani. bu tarz işlerle uğraşan arkadaşlar dikkatli olsun anlamında kastettim, sizi görünce eski günlere gittim hocam, vay be.. :)
@ZoRRoKiN

1 Şub 2023
135
80
Merhaba beni yanlış anlamayın ama espiyonaj faliyetlerinde malesef sizi VPN kurtarmıyor bazı firmalar bizzat istihbarat servisleri tarafından kurulmaktadır bilhassa 2012 yılında birçok kişi bu VPN'leri kullandıkları için yakalandı.
burada yazdıklarımız dahi izlenip kayıtlara geçiliyor kim bilir belkide bizim geçmişimize kadar haberdarlardır.

ENİGMA1

Uzman üye
31 Ocak 2016
1,961
39
Merhaba beni yanlış anlamayın ama espiyonaj faliyetlerinde malesef sizi VPN kurtarmıyor bazı firmalar bizzat istihbarat servisleri tarafından kurulmaktadır bilhassa 2012 yılında birçok kişi bu VPN'leri kullandıkları için yakalandı.
burada yazdıklarımız dahi izlenip kayıtlara geçiliyor kim bilir belkide bizim geçmişimize kadar haberdarlardır.
Benim kişisel düşünceme göre, tüm VPN şirketleri yakından ya da uzakdan devletlerle ilişkilidir. Bir devlet yetkilisi, VPN şirketine "Bu siteye giren kimmiş söyle bakalım" diye sorduğunda, VPN şirketinin bu bilgiyi açıklaması gerektiğini düşünüyorum.
Çünkü devletler, Interpol veya diğer güvenlik kurumları tamamen anonim olan insanların piyasada varlığından hoşlanmazlar. Çünkü tamamen anonim olan bir insan > (büyüktür) devletten > (büyüktür) Interpolden

1 Şub 2023
135
80
Benim kişisel düşünceme göre, tüm VPN şirketleri yakından ya da uzakdan devletlerle ilişkilidir. Bir devlet yetkilisi, VPN şirketine "Bu siteye giren kimmiş söyle bakalım" diye sorduğunda, VPN şirketinin bu bilgiyi açıklaması gerektiğini düşünüyorum.
Çünkü devletler, Interpol veya diğer güvenlik kurumları tamamen anonim olan insanların piyasada varlığından hoşlanmazlar. Çünkü tamamen anonim olan bir insan > (büyüktür) devletten > (büyüktür) Interpolden
hepsi değil ama paravan olarak kurulan şirketler var.
misal rus istihbaratı FSB avrupada troll VPN şirketleri kurmuş zamanında tabi 5-6 yıl sonra anlaşıldı bunlar.
VPN bir yana bu forum bile TC savcılığı ip bilgisini istediğinde verir eğer x-y kişi foruma kendi ağı üzerinden giriyorsa yakalanma olasılığı aşırı yüksek. bunu bir kenara atalım bu kişi kendisini çok ele vermiş arkasında çok iz bırakmış biraz eski konulara bakarsanız adı,soyadı,skype adrersi vb iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.