Çözüldü RAW Olmuş Flash Bellek Düzeltme ( Herşeyi Denedim)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

masterofhacker

Katılımcı Üye
22 Eki 2008
257
0
Merhabalar;
Konuya hemen gireyim çünkü uzun.
Flash bellek bilgisayarımda aşağıdaki resimdeki gibi görünüyor. Biçimlendirme yapılamıyor. Yazdırmaya karşı korumalı hatası veriyor.
ODg3nA.jpg

Disk yöneticisinde aşağıdaki gibi görünüyor. Dosya sistemi RAW olmuş hiç bir işlem yapılamıyor.
zMX2v4.jpg

Düzeltmek için denediklerim :
- Türlü türlü CMD komutları Diskpart , attrib clean vs vs hepsini denedim.
- Biçimlendirme olmuyor, yazmaya karşı korumalı hatası veriyor.
- Raw ı NTFS ye dönüştüren program var Easyusun partition master onlada denedim yine yazma korumalı diyor olmuyor.
- HP nin biçimlendirme programı vardı denedim olmadı.
- Raw linuxte çalışıyordu dedim linuxe girdim yok yine olmuyor.
Bozulmuş olma ihtimali var ama şansımı deneyeyim dedim. Bunu çözebilen olursa helal olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

masterofhacker

Katılımcı Üye
22 Eki 2008
257
0
Merhaba değerli üyemiz, altta vereceğim programı kullanarak usb korumasını resimdeki gibi kaldırabilirsiniz.

Kaldırdıktan sonra RUFUS isimli program ile biçimlendirmeyi deneyin. RUFUS isimli programın üzerinde hatalı belleği onar gibi bir şey yazması lazım, onu işaretleyip biçimlendirin. Saygılarımla

Dosya.tc - ?cretsiz, H?zl? ve Kolay Dosya Payla??m?

VİRÜSTOTAL

vj3OL4.jpg

Denedim koruma yok diyor zaten regeditten baktım koruma yok o bellekte var sadece nasıl oluyorsa.

Linux işletim sisteminde şuanda flashı açabiliyor musunuz?

Belleği görüyor fakat windowstaki gibi açmıyor. Ve Gparted di sanırım linuxun disk biçimlendirme programı onunlada hiç bir işlem yapılamıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.