RegeditX (Windows startup dedektörü)

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
10
833
Windows'ta başlangıçta hangi programlar var? diye merak edenlere özel bir program yazdım.
program her 5 saniye de bir aşağıdaki yolları kontrol eder.
Kod:
/*HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run*/
 /*HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce*/
 /*HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run*/
 /*HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce*/

Windows Startup folder

bu programı sisteminizi kontrol ederken kullanabilirsiniz regedit ile uğraşmanıza gerek yok hemde bu lokasyonlarda bulunan programları silebilirsiniz.

Program şuanlık windows hizmetleri ve bootloader'ı listelemiyor fakat ilerleyen zamanlar da bunlarıda ekleyeceğim.

Programdan görüntüler:

on7q06s.png

a4v5mcj.png

k3udfwj.png

dqa58il.png

Virustotal ve indirme adresi(kaynak kodu ile birlikte):

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
10
833
Antiviruslerin algılaması regedit ve startup klasorunde işlem yaptığı içindir arkadaşlar.
malwarebytes,bitdefender gibi antivirusler bu sebepten algılıyor.
not: programda küçük hatalar olabilir gece yazdım dalgındım eğer bir hata olursa DM den yazabilirsiniz.

Son düzenleme:

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,584
17
1,646
Green/Moderasyon
Windows'ta başlangıçta hangi programlar var? diye merak edenlere özel bir program yazdım.
program her 5 saniye de bir aşağıdaki yolları kontrol eder.
Kod:
/*HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run*/
/*HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce*/
/*HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run*/
/*HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce*/

Windows Startup folder

bu programı sisteminizi kontrol ederken kullanabilirsiniz regedit ile uğraşmanıza gerek yok hemde bu lokasyonlarda bulunan programları silebilirsiniz.

Program şuanlık windows hizmetleri ve bootloader'ı listelemiyor fakat ilerleyen zamanlar da bunlarıda ekleyeceğim.

Programdan görüntüler:

on7q06s.png

a4v5mcj.png

k3udfwj.png

dqa58il.png

Virustotal ve indirme adresi(kaynak kodu ile birlikte):

Eline sağlık

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,746
38
2,570
Wrong Side Of Heaven
ellerine sağlık dostum.

regedit üzerinde işlem yapıldığı için vt ve antiler bunu virüs sayıyor bildiğin üzere.

böyle bir uygulamayı satış ya da benzeri son kullanıcıya pazarlama durumlarında bunun önüne nasıl geçersin?
ben şahsen basit bir kullanıcı olsam virüs görür görmez direk kaçardım.
(satacağım için değil merakımdan soruyorum :D )

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
10
833
ellerine sağlık dostum.

regedit üzerinde işlem yapıldığı için vt ve antiler bunu virüs sayıyor bildiğin üzere.

böyle bir uygulamayı satış ya da benzeri son kullanıcıya pazarlama durumlarında bunun önüne nasıl geçersin?
ben şahsen basit bir kullanıcı olsam virüs görür görmez direk kaçardım.
(satacağım için değil merakımdan soruyorum :D )
hocam antivirusler afedersiniz ama birazcık gerizekalı çöp kodlar ile projeyi şişirir ve classlara bölersek algılama düşecektir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.