Mobil Root atma

Bayram173

Katılımcı Üye
19 May 2013
882
0
Öncelikle Selamun Aleyküm

Elimde bi android telefon var ve ben bu telefona root atmak istiyorum. Root atınca rastgele uygulamalar yükleniyor bu uygulamalar otomatik yüklenmeden sadece root ata bileceğim bi program varmı bildiginiz ? Varsa bi öneri verirseniz iyi olur.

Rastgele yükleniyor dedigim uygulamalar : Kingoroot - supersu vb..

kurtdereli

Uzman üye
19 Tem 2020
1,086
243
-Türkistan-
Root atma:Chaz geliştirici seçenekleri uygun olduğunda yine cihazın ayarlar menüsünden cihaz hakkında kısmından geliştirici seçenekleri aktif oluyor ve menü içerisinden geliştirici seçenekleri kullanılabilir duruma geldiğinde Ayarlar menüsünden Cihaz Kısmında bölümünün hemen üstünde bulunan Geliştirici Seçenekleri diye yeni bir menü kullanılabilir duruma gelecektir. Bu menüye girerek, Usb Hata Ayıklama Modu kullanılabilir hale getiriliyor.

Root'u başlatma:Usb ayıklama modu aktif hale geldikten sonra Android cihaz rooting işlemi için hazır hale geliyor. Bilgisayara ücretsiz indirilen root uygulamalarından Kingo Android ROOT, Android telefon rootlama işlemine başlanmasına yardımcı olur.

Bayram173

Katılımcı Üye
19 May 2013
882
0
Root atma:Chaz geliştirici seçenekleri uygun olduğunda yine cihazın ayarlar menüsünden cihaz hakkında kısmından geliştirici seçenekleri aktif oluyor ve menü içerisinden geliştirici seçenekleri kullanılabilir duruma geldiğinde Ayarlar menüsünden Cihaz Kısmında bölümünün hemen üstünde bulunan Geliştirici Seçenekleri diye yeni bir menü kullanılabilir duruma gelecektir. Bu menüye girerek, Usb Hata Ayıklama Modu kullanılabilir hale getiriliyor.

Root'u başlatma:Usb ayıklama modu aktif hale geldikten sonra Android cihaz rooting işlemi için hazır hale geliyor. Bilgisayara ücretsiz indirilen root uygulamalarından Kingo Android ROOT, Android telefon rootlama işlemine başlanmasına yardımcı olur.

hocam atmasını biliyorum ama ekstra yazılımlar çıkarıyo uygulamalar yüklüyo root attıktan sonra.

ZVkill3r

Katılımcı Üye
16 Tem 2019
487
50
dostum extra yazılım dediğin şey rootu kontrol altında tutmana yarıyor. o yazılımlar olmadan telefonun başına her şey gelebilir. zararlı bir yazılım abuk subuk işler yapmasın diye bir önlem olarak düşünebilirsin.

ZVkill3r

Katılımcı Üye
16 Tem 2019
487
50
piyasada bildiğim 3 root aracı var. magisk, supersu, kingoroot. magisk denemedim ama hatırladığım kadarıyla magisk de uygulama kuruyor. uygulamasız root yok galiba. sanırım ikide bir izin istemesi seni rahatsız ediyor? supersu için; ayarlar kısmında izinleri "izin ver" seçersen bir daha izin istemez. uygulama yokmuş gibi davranabilirsin. veya supersu uygulamasını silmeyi deneyebilirsin. muhtemelen root çalışmaz ama denemekten zarar gelmez

Son düzenleme:

Bayram173

Katılımcı Üye
19 May 2013
882
0
piyasada bildiğim 3 root aracı var. magisk, supersu, kingoroot. magisk denemedim ama hatırladığım kadarıyla magisk de uygulama kuruyor. uygulamasız root yok galiba. sanırım ikide bir izin istemesi seni rahatsız ediyor? supersu için; ayarlar kısmında izinleri "izin ver" seçersen bir daha izin istemez. uygulama yokmuş gibi davranabilirsin. veya supersu uygulamasını silmeyi deneyebilirsin. muhtemelen root çalışmaz ama denemekten zarar gelmez

izin istemesinden deilde telefonun açılışında bu uygulamalar çalışınca telefon yavaşlıyor bazen açılmaz hale bile getire biliyor. bu arada o önerdiklerinden kingoroot denedim ve çok fazla batarya filan bir sürü şey yükledi telefona uygulama olarak. diğerlerini denemedim denerim teşekkürler :)

AltayCyber

Coder Life'
1 Ara 2018
605
22
Kafkasya
Merhabalar,

Şuan harici olarak kullandığım J7 2016 model telefonuma odin programı aracılığıyla Magisk Manger ile ROOT attım. Senin belirttiğin gibi harici programlar yüklenmedi. KinRoot kullanmışlığımda var ama bunlar reklam olarak Root atılan cihazlar saçma sapan uygulamaları yükleyebiliyorlar. İyi araştırıp odin ile ROOT atmanı öneririm

İyi Forumlar

Br4veTurK

Üye
26 Kas 2020
184
11
Tokyo

Elimde bi android telefon var ve ben bu telefona root atmak istiyorum. Root atınca rastgele uygulamalar yükleniyor bu uygulamalar otomatik yüklenmeden sadece root ata bileceğim bi program varmı bildiginiz ? Varsa bi öneri verirseniz iyi olur.

o uygulamalar rootun sürdürülebilir olmasını sağlıyor, silersen root yetkisi düşer, iyi forumlar.

Stread

Üye
14 Ocak 2021
61
0

Merhaba,

Root atılmış android telefonların güvenliği düşer ve savunmasız hale gelir. SuperSU tavsiye ederim. Yine uygulama yükleyecektir ama uygulamanın durması telefonunuz için daha yararlı uygulamalar telefonunuzun root izinlerini takip eder ve sizden izin istemedikçe root izni vermez bu sayede telefonunuzun güvenliği artmış olur. Aslında sizin Root tan sonra yüklenen programlarla ilgili sorununuz ne tam olarak anlamadım.

İyi Forumlar!

iavdan

Üye
2 Eyl 2007
221
0

cihazın marka modeli ne?

Hacker 1453

Yeni üye
7 Eki 2019
19
0
Elazığ

Rootun şakası olmaz kardeş.
Yazılımdan programlamadan anlıyorsan ne âlâ eğer çok derin bilgilerin yoksa bir başına kalkışma bu işe. Telefon sana tam yetki vereceği için telefonun yazılımıyla ilgili dosyalara bile erişebilirsin. Yanlışlıkla bir şeyi silersin üzerinde oynarsın falan telefon taş kesilir elinde. Ama bu işlerden anlayan için de rootun avantajlarını say say bitmez.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.