Root/Unroot Mevzusu

EmreSlgn

Katılımcı Üye
14 Ocak 2018
540
1
Mars
Merhaba, ben yaklaşık 1 yıl önce telefonuma root atmaya çalıştım fakat pek beceremedim. Root isteyen programlar üzerinde Rootlanmadığı gözüküyordu. Fakat ayarlardan bakınca orjinalliğinin gittiğini farkettim. Ayrıca SuperSU adında saçma sapan bir program bu root atma ile birlikte telefona kalıcı olarak yüklendi. Yapmak istediğim şey başarılı bir şekilde root atmak ve sonra unroot işlemi ile orjinalliği geri kazanmak.
Bu orjinallik durumu telefonu satacağım için fiyat düşürür.

Samsung Galaxy J1 Ace - J110H

Şimdiden teşekkürler.

ProMen

Üye
15 Eyl 2018
188
0
Unroot yaptığımda eskisi gibi orjinal olmaz root atıldığı samsung teknik destek tarafından %100 anlaşılır supersu zaten root işleminde yüklenöesi gerek bir uygulama ve ayrıca telefona nerden root attın merak ettimde.

EmreSlgn

Katılımcı Üye
14 Ocak 2018
540
1
Mars

Baktım fakat "Reset dediğimizde resetlenecektir." diyor videoda. Dosya kaybı yaşar mıyım?

Unroot yaptığımda eskisi gibi orjinal olmaz root atıldığı samsung teknik destek tarafından %100 anlaşılır supersu zaten root işleminde yüklenöesi gerek bir uygulama ve ayrıca telefona nerden root attın merak ettimde.

Telefonu satacağım kişiler herhalde Samsung Teknik Servisi değil. Sattığım kişi tarafından anlaşılmasa yeter.

Roothaning

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
653
2
Dostum anlamıyorum supersu ne demişsin yaptığın işlemin rootla alakalı olduğunu bile bilmeden neden rootladınki ?
Bu arada telefonu odinle sağlam bir yazılımın at öyle sat . Orjinaline gelince knox sayacını sıfırlaman gerek buda ne kadar mümkün onu bilemem ayrıca zaten garantisi bittiyse telefonun bununda bir önemi yok bir root uygulamasıyla superuser sil yeter.

EmreSlgn

Katılımcı Üye
14 Ocak 2018
540
1
Mars
Dostum anlamıyorum supersu ne demişsin yaptığın işlemin rootla alakalı olduğunu bile bilmeden neden rootladınki ?
Bu arada telefonu odinle sağlam bir yazılımın at öyle sat . Orjinaline gelince knox sayacını sıfırlaman gerek buda ne kadar mümkün onu bilemem ayrıca zaten garantisi bittiyse telefonun bununda bir önemi yok bir root uygulamasıyla superuser sil yeter.

Sorun şu ki root uygulamaları telefonu rootlu olarak görmüyor. Ayrıca satacağım kişi yazılım güncelleştirmelerine girip "Güncelle" dediği zaman karşısına gelen mesaj ile telefonun orjinal olmadığını düşünebilir.

BOZKURTCLAY

Katılımcı Üye
16 May 2016
469
0
BELİRSİZ
bende root attım unroot yapmadan teli sıfırlayınca supersu ve root yetkilerim gitmiş oldu .wipe data factory reset ile resetlendiğinde kalktığını görürsün eğer kalkmaz ise unroot programlarını denemelisin.j1 eski bir cihaz zaten artık bayii veya garantide ücretsiz bir işlem yapamazsın .

EmreSlgn

Katılımcı Üye
14 Ocak 2018
540
1
Mars
bende root attım unroot yapmadan teli sıfırlayınca supersu ve root yetkilerim gitmiş oldu .wipe data factory reset ile resetlendiğinde kalktığını görürsün eğer kalkmaz ise unroot programlarını denemelisin.j1 eski bir cihaz zaten artık bayii veya garantide ücretsiz bir işlem yapamazsın .

Ben bir çok kez hard reset attım fakat hâlâ root var. Daha doğrusu tam olarak root değil, root izni isteyen programlar rootu görmüyor fakat artık telefon orjinal de değil. Bu siteye baktım fakat J110H için root dosyası yok sanırsam.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.