Sabah 8-10 Arası foruma Giriş yapamadım Sizdede aynısı oldumu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Greenhack

Üye
3 Haz 2013
70
0
Merhaba arkadaşlar bu sabah kalktım her sabahki gibi oturdum bilgisayar başına turkhackteam.net i açtım daha doğrusu açmaya çalıştım fakat internet imleci sürekli dönüp duruyor(yükleniyor)ve en sonunda siteye ulaşılamıyor hatası veriyordu aynı şeyi telefonumdanda yaptım yine siteye giriş hatası aldım son çare başka bir bilgisayardan denedim oda olmadı.Sonra sitenin önbelleğe alınmış bir kopyasına eriştim ve sitenin en üstünde saat 04.49 (o zamanki saati hatırlamıyorum 04.45 de olabilir)Sitenin en son o zaman aktif olduğunu söylüyordu.Sabaha karşı bizim siteye bir saldırımı oldu?Merakımdan açıyorum konuyu :RpS_rolleyes:

ali0254

Katılımcı Üye
3 Haz 2013
711
0
Çoğu mesajlarında "imkiansız" kelimsini kullanıyorsun unutma imkiansız diye bir şey yok sunucu kime bağlı sunucuyu sağlayan şirkete eğer sunucuyu sağlayan şirkete bir şey olursa buda otomatik düşer. Bunlar tabi zor ama imkiansız değil.

Aynen öyle.Zeki insan zor ama imkansız değil der.Bende onu anlatmaya çalışmıştım.

Star-Turk

Kıdemli Üye
2 Kas 2012
3,516
7

Aynen öyle.Zeki insan zor ama imkansız değil der.Bende onu anlatmaya çalışmıştım.

Sen Ne Demek İstiyorsun ?
Uslubunla Takıl.Madem İmkansız Değil o Zaman Hackle Bana Gönder Zone-h`sini o zmn Birdaha Sanala Adım Atmam.Bu Siteyi Daha Tanıyamamıssın Ben Eminimki Bu Site Bu Saatten Sonra İndex Yemez.

ali0254

Katılımcı Üye
3 Haz 2013
711
0
Sen Ne Demek İstiyorsun ?
Uslubunla Takıl.Madem İmkansız Değil o Zaman Hackle Bana Gönder Zone-h`sini o zmn Birdaha Sanala Adım Atmam.Bu Siteyi Daha Tanıyamamıssın Ben Eminimki Bu Site Bu Saatten Sonra İndex Yemez.

Demek istediğim şu imkansız bir şey yok.Anlamanı beklemiyorum zaten zeki olmadığın açık ben hacklerim dedim mi hackle diyorsun ya yazılarımı oku yada kes sessini.

By-Kararuh®

Uzman üye
30 Tem 2012
1,987
2
Arkadaşlar saldırı olsada bir etki etmez :) Forumumuz yöneticilerinden Elazığlı168 komutanımızı tanıyanlarınız vardır . Bu forumun sunucu işlemleriyle ilgilenir . Onun açıklaması şu :
"Çalıştığımız verimerkezinde sabah 8 sularında yaşanan elektrik kesintisi ve ups arızası nedeniyle problem yaşanmıştır, sunuculara tekrar elektrik verildiğinde açılışta kernel hatası verdiğinden site birkaç saat aktif olamadı, sorun giderilmiştir."

Kendi yazısından okumak isterseniz bu yazıyı yazdığı konu : http://www.turkhackteam.net/forum-hakkinda/893043-thtye-demin-ne-oldu.html

Saldırı nedeniyle bir kapanma yaşanmamıştır :) Saldırı akşam 7'de başlayacaktı bildiğim kadarıyla ama saat 7 de hiçbirşey yoktu :) İyi forumlar .

USTAHACKBARBAROS

Uzman üye
18 May 2013
1,411
0
Yavru Vatan
İkii şey sonsuzdur, evren ve insanların aptallığı, ve evrenden henüz tam emin değilim. [Albert Einstein]

Unutmayı her sitede mutlaka açık verdır fakat mesele bu açığı bulmakta. İyi forumlar

SlimeDont

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
805
1
@By-Kararuh® genelde hep saldırı olduğu zaman bakım oluyor :) Siz server'a güvenmeye devam edin hiçbirşey sınırsız değildir.Her site Hacklenir,çökertilir.
Elazığlı ilgileniyormuş oda bir insan oda elbet bir yere kadaar yapacak bu işi onunda açıkları var.Her insanın olduğu gibi İyi günler.

premiumx

Katılımcı Üye
1 Kas 2012
360
0
Ctrl+Alt+Del
Herkes'in ağzında artistçe bir tavırla: "Açıksız sistem yoktur, imkansız diye bir şey yoktur" gibi laflar var. Bu durumda söylenmesi gereken bu değil, "Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu." Şu güne kadar kimse bulamadıysa yoktur açık falan kardeşim. Ve ya varsa da bunun lafı sizlere düşmez. Boş boş konuşup "İmkansız diye bi şey yoktur" diyerek de flood yapmayın.

Admin

Administrator
28 Ara 2005
2,426
320
Arkadaşlar açıklamayı yapmıştım, tabiki hiçbir zaman imkansız diye birşey yoktur, hiçbir sistem kapanmaz gibi bir şey olamaz, servis sağlayıcılarının karşılayamayağı büyüklükte trafikler ile saldırılar yapılabilmekte bu trafikler 10 gbitten 250 gbite kadar çıkmaktadır, çok iyi altyapıya sahip sistemlerde ataklara maruz kalmış ve komple yada lokal olarak erişim sıkıntısı yaşamıştır, internet dünyası büyüdükçe yapılabilecek saldırılarında kapasitesi artmıştır, hatta öyle atak türleri varki bir ülkenin internet ağını kesebilecek yada yavaşlatabilecek büyüklüğe ulaşabilmektedir.

Ön planda olan bir site olduğumuzdan bizde sürekli saldırı almaktayız, sürekli yazılımlarımızı geliştirerek, yedekli çalışarak gelen atakların büyük kısmını filtreleyebilmekteyiz, kapasite üstü ataklar geldiğinde siz hissetmeden tüm trafik farklı sunuculara dağıtılmaktadır, tabiki bununda limitleri vardır uzun süredir bu limitlerin altında ataklar geldi, sitemiz gerçek bir saldırıda kesintiye uğramadı.

Kimseden birşeyi gizleme gibi bir amacımız yok, baştan beri hiçbirşeyin garantisini vermediğimizi söylüyoruz, bir saldırı yüzünden kapalı kalırsak bunun açıklamasını size ilk ben yaparım.

Geçen hafta sonuda sabah saatlerinde böyle bir erişim kesintisi oldu, bu kesintide yine verimerkezi kaynaklıydı, router ve switch yazılım güncellemesi yapılmış ancak beklenmeyen bir problem yaşanmış kesinti süresi uzamış, geçen haftalarda 8 saatlik bir kesinti daha yaşandı ondada bir sunucu arızası yaşandı bu bizden kaynaklı planlanmayan bir sorundu sistem yine çalışmasına devam edebilirdi ama ilerleyen zamanlarda tekrar sorun çıkma ihtimaline karşın web1 ve sql1 sunucularımızı formatlayıp tekrar kurarak siteyi yayına soktuk.

Bu sabahki kesintide yine verimerkezi kaynaklı bir elektrik kesintisi, akabinde devreye girmesi gereken ups sistemlerinin devreye girmemesi nedeniyle sunucularımızın enerjisinin kesilmesi sonucu ortaya çıkmıştır, sistem tekrar açıldığında işletim sisteminin kernel hatası vermesi ve bu hatanın düzeltilmesinin biraz zaman alması nedeniyle kesinti süresi uzamıştır, bu kesinti sadece bizi değil çalıştığımız verimerkezinde bulunan binlerce sunucuyu etkilemiştir, r10 üyeliğiniz varsa dedicated bölümünde ilgili konu görünmektedir inceleyebilirsiniz.

Edit: Konu gösterimden kalkmış, google cache den bakabilirsiniz.

https://www.google.com.tr/search?q=...08,d.ZWU&fp=14aa3ee27693427c&biw=1320&bih=720

İyi geceler herkese.

Son düzenleme:

ali0254

Katılımcı Üye
3 Haz 2013
711
0
Herkes'in ağzında artistçe bir tavırla: "Açıksız sistem yoktur, imkansız diye bir şey yoktur" gibi laflar var. Bu durumda söylenmesi gereken bu değil, "Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu." Şu güne kadar kimse bulamadıysa yoktur açık falan kardeşim. Ve ya varsa da bunun lafı sizlere düşmez. Boş boş konuşup "İmkansız diye bi şey yoktur" diyerek de flood yapmayın.

Sana gereken cevabı sayın Yönetici'miz vermiş.Dediğim gibi sadece zeki insanlar imkansız bir şey olmadığını bilir anlamanı beklemiyorum.Lütfen cevap yazıp post kasma.

Arkadaşlar açıklamayı yapmıştım, tabiki hiçbir zaman imkansız diye birşey yoktur, hiçbir sistem kapanmaz gibi bir şey olamaz, servis sağlayıcılarının karşılayamayağı büyüklükte trafikler ile saldırılar yapılabilmekte bu trafikler 10 gbitten 250 gbite kadar çıkmaktadır, çok iyi altyapıya sahip sistemlerde ataklara maruz kalmış ve komple yada lokal olarak erişim sıkıntısı yaşamıştır, internet dünyası büyüdükçe yapılabilecek saldırılarında kapasitesi artmıştır, hatta öyle atak türleri varki bir ülkenin internet ağını kesebilecek yada yavaşlatabilecek büyüklüğe ulaşabilmektedir.[/url]

İyi geceler herkese.

Teşekkürler açıklama için.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.