Sahibinden.com Hakkında

Dudu Peri

Uzman üye
9 Ara 2017
1,215
0
Sin.
Şimdi dostlar ben sahibinden.com üzerinden telefon almak istiyorum telefon alacağım yer ise sahibinden.com kurumsal belgesi filan var. Ancak şehir farklı olduğundan dolayı parayı havale ile gönder bizde telefonu gönderelim diyor.
Soru 1: Dolandırılma ihtimalim % kaç? (Satıcı bilinen bir satıcı)
Soru 2: Dolandırılırsam ne yapmam gerek?
Soru 3: Havale ile gönderim sahibinden.com da yasak mı? yasak ise dolandırılma durumunda ne yapmam lazım?
Soru 4: Ürün yanlış gönderilirse ne yapmam lazım?

Son düzenleme:

'TÜRKÇÜ

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,059
2
Öncelikle, dediğiniz şekilde satıcının belgeleri vs. Var ise dolandırma ihtimali düşüyor. Fakat, bir hususta bilinmedilirki örneğin, SSL sertifikası olan biryerden alışveriş yapıyorsunuz ve dolandırılıyorsunuz. Yani, sertifika var diye pek güvenmek söz konusu olamaz. Dolandırılma açısından, mesajlarınızın kayıtları, ekran görüntüleri ve satıcıya ait bilgileri yedekleyin, bir köşede kalsın. Dolandırılırsanız, bu kayıtlar ile birlikte savcılık veya polise gidiniz. Havale ile gönderim konusunda pek bir bilgim yok fakat, satıcının istediği gibi ürününü satabileceğini düşünüyorum. Birde şöyle bir şey söyleyebilirsiniz satıcıya. Büyük ihtimalle, yüksek bir kalitede satıcıysa anlaştığı mutlaka kargo şirketi vardır. Kargo ile üzerine ödenecek tutarı yazıp gönderilebilir. İllaki havale şeklinde birşey söz konusu olduğunu sanmıyorum. :)

Sahibinden 'den alıntı

Ödeme Yöntemleri Nelerdir?
Bireysel kullanıcılar dopingleri sadece kredi veya banka kartı ile satın alabilir.

Kurumsal kullanıcılar ise kredi ve banka kartının yanı sıra havale ve EFT yöntemiyle de doping satın alabilir.

Anlaşmalı kredi kartı veya banka kartlarıyla Peşin, 3 taksit, 6 taksit veya 9 taksit ödeme seçenekleri tercih edilebilir. Anlaşmalı olmayan kredi kartı veya banka kartları için sadece peşin ödeme alınır.

Alınan doping, ait olduğu ilan numarası için geçerlidir, başka bir ilana bu hak devredilemez.

Sadece Güncelim dopingi için mobil ödeme kabul edilir. Bu yöntemi hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar kullanabilir.

. Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyiniz.
Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyiniz.
Aldığınız ürünün size teslim edilmesini garanti altına almak ve yaptığınız ödemenin güvenliği için alışverişlerinizde Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemini kullanmaya özen gösterin.
Güvenli e-Ticaret (GeT) sisteminde ödemenizi sahibinden.com havuz hesabına yaparsınız. Satıcı size ürünü kargo ile gönderir. Ürünün elinize ulaşması ile birlikte ürünü kontrol etmek ve almak istediğiniz ürün olduğundan emin olmak için 4 iş günü zamanınız olur. Ürüne onay vermenizi takiben ödemeniz satıcıya aktarılır.
Üründe sorun olması halinde ürünü satıcıya aynen geri gönderebilir, ödemenizi geri alabilirsiniz. Aynı şekilde, satıcı ürünü belirtilen süre boyunca göndermese bile ödemeniz sahibinden.com hesaplarında güvence altında olacak ve işlem süresi sonunda da tekrar eksiksiz olarak tarafınıza iade edilecektir. Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemiyle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
GeT sistemi dışında verilmiş ilan sahiplerinden ilanlarını GeT sistemi ile vermelerini talep edin. Alışverişiniz Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemi dışında gerçekleştirilmek isteniyorsa ürünü teslim almadan ve almak istediğiniz ürün olduğundan emin olmadan ödeme yapmayın. sahibinden.com’da tam anlamı ile güvenliğinizi sağlayan tek sistem Güvenli e-Ticaret (GeT)’tir.
Kapıda ödemeli bir alışveriş yapılıyorsa, sorun çıkması halinde satıcıya ulaşabileceğiniz sabit bir iletişim ve adres bilgisi alın. Ürününüzü teslim alırken kargo yetkilisinin yanında ürünü açıp kontrol edin, sorun olması halinde tutanak tutturun.
Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde sahibinden.com’un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

İyi forumlar

Son düzenleme:

Dudu Peri

Uzman üye
9 Ara 2017
1,215
0
Sin.
Öncelikle, dediğiniz şekilde satıcının belgeleri vs. Var ise dolandırma ihtimali düşüyor. Fakat, bir hususta bilinmedilirki örneğin, SSL sertifikası olan biryerden alışveriş yapıyorsunuz ve dolandırılıyorsunuz. Yani, sertifika var diye pek güvenmek söz konusu olamaz. Dolandırılma açısından, mesajlarınızın kayıtları, ekran görüntüleri ve satıcıya ait bilgileri yedekleyin, bir köşede kalsın. Dolandırılırsanız, bu kayıtlar ile birlikte savcılık veya polise gidiniz. Havale ile gönderim konusunda pek bir bilgim yok fakat, satıcının istediği gibi ürününü satabileceğini düşünüyorum. Birde şöyle bir şey söyleyebilirsiniz satıcıya. Büyük ihtimalle, yüksek bir kalitede satıcıysa anlaştığı mutlaka kargo şirketi vardır. Kargo ile üzerine ödenecek tutarı yazıp gönderilebilir. İllaki havale şeklinde birşey söz konusu olduğunu sanmıyorum. :)

Sahibinden 'den alıntı

İyi forumlar

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...iz-kutulu-faturali-garantili-610258139/detay/ Satıcı bu sizden ricam biraz araştırsanız ben araştırdım kötü bir yorum görmedim ama yinede içimde sıkıntı var

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.