Sahte Alışveriş

TheNeferian

Basın&Medya Ekibi
27 Kas 2022
1,454
5
1,160
є.ค♡
Ben sitelerin back-end kısmını yazıyorum ordan para kazanıyorum.
4 gün önce benden birisi hepsiburada vs. gibi alışveriş sitesi kurmam istedi işte özelliklerini falan verdi ben de bugün siteyi teslim ettim.
3.000 TL ödeme yapacaktı bende dedim ki bana para ödeme kart bilgilerini at 3.000 TL internettten Bir şeyler alayım dedim. (kartım yok)
Tamam dedi bana kart bilgileri attı sonra ben para çekmeye çalıştım para çekmedi kart kapatılmış dedim ben adama kart kapalı diye adam bana 45 50 tane kart bilgisi attı.
İşte seni bu işlere falan alalım dedi daha çok kazan dedi.
Adamlar yaptığım siteden alışveriş yapanlara kart bilgileri istiyor satın almak için adamlar kart bilgilerini giriyormuş hata var diyormuş site ama hata yok adamların kart bilgilerini çalıyorlarmış.

Şimdi adamlar yakanırlarsa siteyi kim yaptı diyince benim adımı verirse ne yapacağım?

Çözüm
4 gün önce benden birisi hepsiburada vs. gibi alışveriş sitesi kurmam istedi işte özelliklerini falan verdi ben de bugün siteyi teslim ettim.
3.000 TL ödeme yapacaktı bende dedim ki bana para ödeme kart bilgilerini at 3.000 TL internettten Bir şeyler alayım dedim. (kartım yok)
Tamam dedi bana kart bilgileri attı sonra ben para çekmeye çalıştım para çekmedi kart kapatılmış dedim ben adama kart kapalı diye adam bana 45 50 tane kart bilgisi attı.
Adamlar yaptığım siteden alışveriş yapanlara kart bilgileri istiyor satın almak için adamlar kart bilgilerini...

'Taha

Üye
16 Ara 2022
173
1
138
Ölü Üye
Adamlar yaptığım siteden alışveriş yapanlara kart bilgileri istiyor satın almak için adamlar kart bilgilerini giriyormuş hata var diyormuş site ama hata yok adamların kart bilgilerini çalıyorlarmış.

Şimdi adamlar yakanırlarsa siteyi kim yaptı diyince benim adımı verirse ne yapacağım?
Siteyi tasarlamanızı istedikleri görüntülerin SS'i varsa alın. Ve polise "siz" şikayet edin başkası etmeden.

Çözüm

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
908
11
716
carding aşırı sıkıntılı iş muhtemelen ifadeye çağırılırsın ama kötü niyetin olmadığını falan söylersen pek bi sıkıntı çıkmaz, yaş da küçükmüş zaten, çocuk şubeden ilgilenirler. korkulacak birşey yok ama merak ettiğim şey, o backend'i yazarken kredi kartı datasını herhangi bir payment processor API'si ile bağlamadan yazarken durumdan şüphelenmediniz mi? Sadece gelen cc verisini kaydedecek bir kod yazıp ne olmasını bekliyordunuz?

Flack

Katılımcı Üye
5 Tem 2020
475
2
391
in Turkey
carding aşırı sıkıntılı iş muhtemelen ifadeye çağırılırsın ama kötü niyetin olmadığını falan söylersen pek bi sıkıntı çıkmaz, yaş da küçükmüş zaten, çocuk şubeden ilgilenirler. korkulacak birşey yok ama merak ettiğim şey, o backend'i yazarken kredi kartı datasını herhangi bir payment processor API'si ile bağlamadan yazarken durumdan şüphelenmediniz mi? Sadece gelen cc verisini kaydedecek bir kod yazıp ne olmasını bekliyordunuz?
haklısın çocuk aklı işte muhtemelen diğerleri de çocuktur böyle şeylerle artık çok karşılaşıyoruz maalesef..

daggez

Junior Hunter / Malware Assistant Developer
5 Eyl 2022
323
8
114
Merhabalar kendi kişisel bir cep numaranızdan konuşmadıysanız bir sorun yaşamazsınız. Eğer direk sizin veya ailenizin adına bir cep numarasından görüşme yaptıysanız konuşanları ss alıp egm ye internet üzerinden şikayette bulunun sizin sadece web sitesi yaptığınızı anlatın olayın sizle alakalı olmadığını bana sadece ticaret sitesi yapar gibi ödeme yaptılar diyin olaydan sonra böyle bir teklif yapınca olayın bu şekilde olduğunu anladım diyin.
İyi forumlar saygılar.

TheNeferian

Basın&Medya Ekibi
27 Kas 2022
1,454
5
1,160
є.ค♡
Haklısın da herkesi kendim gibi görüyorum şüphelenmedim

Merhabalar kendi kişisel bir cep numaranızdan konuşmadıysanız bir sorun yaşamazsınız. Eğer direk sizin veya ailenizin adına bir cep numarasından görüşme yaptıysanız konuşanları ss alıp egm ye internet üzerinden şikayette bulunun sizin sadece web sitesi yaptığınızı anlatın olayın sizle alakalı olmadığını bana sadece ticaret sitesi yapar gibi ödeme yaptılar diyin olaydan sonra böyle bir teklif yapınca olayın bu şekilde olduğunu anladım diyin.
İyi forumlar saygılar.
Adamlara dava açsalar adam da benim adımı verse sonra suçlu olmadığım ortaya çıksa sicilime işlerler mi?

daggez

Junior Hunter / Malware Assistant Developer
5 Eyl 2022
323
8
114
Adamlara dava açsalar adam da benim adımı verse sonra suçlu olmadığım ortaya çıksa sicilime işlerler mi?
merhabalar sucsuz olursan işlenmez. ama sana bu bir ders olmalı önce ödeme almadan hemen iş yapma veya sana sorun getirecek işlerde anonim ol . Tabi ki de böyle işler yapma demek yada yönlendirme yapmak bana düşmez ama böyle insanlar günümüzde 40 yaş + insanları garibanları kandırıp dolandırıyor. O yüzden bu tür insanaları fark edersen uzak dur anladığım kadarıyla bilgin var elinde bir mesleğin de var daha çok kendini geliştirmeye ve doğru yönde para kazanmaya bak emin ol daha çok iş gelcek ve daha çok kazanacaksın.
İyi forumlar saygılar.

TheNeferian

Basın&Medya Ekibi
27 Kas 2022
1,454
5
1,160
є.ค♡
merhabalar sucsuz olursan işlenmez. ama sana bu bir ders olmalı önce ödeme almadan hemen iş yapma veya sana sorun getirecek işlerde anonim ol . Tabi ki de böyle işler yapma demek yada yönlendirme yapmak bana düşmez ama böyle insanlar günümüzde 40 yaş + insanları garibanları kandırıp dolandırıyor. O yüzden bu tür insanaları fark edersen uzak dur anladığım kadarıyla bilgin var elinde bir mesleğin de var daha çok kendini geliştirmeye ve doğru yönde para kazanmaya bak emin ol daha çok iş gelcek ve daha çok kazanacaksın.
İyi forumlar saygılar.
Ben back-end e devam edeceğim ama benim yaptığım siteye fishing ağı kurmamaları için ne yapmalıyım?

r4pp3r97

Üye
23 Mar 2015
90
24
istanbul
Hocam senin yaşadığın şeyi,başkasının tecrübe ettiğini gördüm. Hiç kimse sitenin sahiplerine ulaşamadı ama siteyi yazıp tasarlayan kişiyi buldular,onu linçleyip dava ettiler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.