Sahte İnstagram

kage

Yeni üye
9 May 2023
50
30
Yakın arkadaşımın fotoğrafıyla bir instagram hesabı açılmış. Kendisine istek göndermiş açan kişi. Bu hesabı nasıl kapatabiliriz? yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

yarbaypala

Üye
4 May 2020
187
3
61
gerçekten teşekkür ederim hocam
ilk önce 2. seçenek daha sonra 1. seçenekten devam ederek işlemini yap. form kimlik selfie istiyor hesabın gerçek sahibinin arka kamera ile çekilmiş kimlikte ki ad soyad ve yüzünün net görünceği bir fotoğraf ile işlemi yap. Formu 2 defa gönder daha etkili olacaktır mümkünse vpn kullan. 3 saatte bir bu işlemi yapabilirsin 3 saat dolmadan yaparsan spama düşecektir form ve 24 saat beklemen gerekir.

kage

Yeni üye
9 May 2023
50
30
ilk önce 2. seçenek daha sonra 1. seçenekten devam ederek işlemini yap. form kimlik selfie istiyor hesabın gerçek sahibinin arka kamera ile çekilmiş kimlikte ki ad soyad ve yüzünün net görünceği bir fotoğraf ile işlemi yap. Formu 2 defa gönder daha etkili olacaktır mümkünse vpn kullan. 3 saatte bir bu işlemi yapabilirsin 3 saat dolmadan yaparsan spama düşecektir form ve 24 saat beklemen gerekir.
eyvallah hocam teşekkürler

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,114
23
348
Yakın arkadaşımın fotoğrafıyla bir instagram hesabı açılmış. Kendisine istek göndermiş açan kişi. Bu hesabı nasıl kapatabiliriz? yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler
selamlar
@yarbaypala üyemize ek olarak söyleyeyim :)
en hızlı yol taklit formu kendisi şikayet etmesi yeterli daha sonra forma girdiği e postaya onay mesajı geliyor ve kendisinin kimliği ile selfie çekilmesi isteniyor o fotoğrafı atınca 24 saat içinde hesap direk kalıcı olarak silinir

yarbaypala

Üye
4 May 2020
187
3
61
selamlar
en hızlı yol taklit formu kendisi şikayet etmesi yeterli daha sonra forma girdiği e postaya onay mesajı geliyor ve kendisinin kimliği ile selfie çekilmesi isteniyor o fotoğrafı atınca 24 saat içinde hesap direk kalıcı olarak silinir
şuan onay mesajı gelmez hocam, ya otomatik yanıt atar kimlik kabul edilmedi diye ya da hesabı kapatır.

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,114
23
348
şuan onay mesajı gelmez hocam, ya otomatik yanıt atar kimlik kabul edilmedi diye ya da hesabı kapatır.
4-5 hafta öncesine kadar maalesef aynı durumu bende yaşadım bana bu şikayeti yapan gerçekten siz misiniz? diye bir form gönderdiler aynı işlemleri uyguladım hemen kapattılar belki değişmiştir sizin dediğiniz gibi :)

yarbaypala

Üye
4 May 2020
187
3
61
4-5 hafta öncesine kadar maalesef aynı durumu bende yaşadım bana bu şikayeti yapan gerçekten siz misiniz? diye bir form gönderdiler aynı işlemleri uyguladım hemen kapattılar belki değişmiştir sizin dediğiniz gibi :)
evet yaklaşık 1 ay önce hiç problem yoktu, hatta 3 gün önce bile yeni method buldum anlık olarak mailsiz şekilde de kapatıyordum. Fakat o da fix yedi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.