Sahte profil açanı bulmak!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LeWeNt

Üye
5 Ara 2006
89
0
Arkadaşlar bilmiyorum farkında mısınız ama bu aralar sürekli arkadaşlık sitelerinde birileri adına sahte profil filan açılıyor.

Bunları bulabiliriz diye umuyorum hani bi şekilde profili açtığı mail adresinden filan... Ama önce o mail adresini bulmak gerek tabi...

http://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=100001602178035
https://tik.lat/xTl5f

bu iki profil sahte mesela bunları çözmenin bi yolu var mı? Arkadaşlarım ikisi de yardımcı olabilecekseniz mesajlarınızı bekliyorum.....

24 Şub 2011
115
0
kardeşim öncelikle kullandıkları mail adresini bulman lazım.. daha sonra o mailden kişiye serveri yutturman lazım.. kısacası çok waktini alır.. bence böyle şeylerin olmasını istemeyen nete çok açık resmini falan koymaması lazım.. çünkü artık herkes birbiriniz fotosunu calıs sacma sapan sitelerde yayınlıyor..

IrReSisTibLe

Uzman üye
19 Şub 2011
1,549
0
Diyarbakır
kardeşim öncelikle kullandıkları mail adresini bulman lazım.. daha sonra o mailden kişiye serveri yutturman lazım.. kısacası çok waktini alır.. bence böyle şeylerin olmasını istemeyen nete çok açık resmini falan koymaması lazım.. çünkü artık herkes birbiriniz fotosunu calıs sacma sapan sitelerde yayınlıyor..

Evet Haklı Katılıyorum :)

Justice4ewer

Adanmış Üye
9 Ara 2010
6,346
0
Ankara
Bence 2side fake arkadaş listeleri tekinin 6 diğerinin 1 hem hiç bir sayfaya üye olmamış çok yakın bir zamanda açılmış eğer o fotoğraftakiler doğru insanlarsa yani fake değilse tekrar facebook açmışsa yakınlarının hemen ekletir.
Tanımadığın kişileri nie ekliosunki :)
Neyse orasına ben karışmayım. :D

LeWeNt

Üye
5 Ara 2006
89
0
arkadaşlar fake profil bu paylaştığım iki link bunların orjinal profil sahipleri arkadaşım...
mail adresine ulaşamadan kimin yaptığını bulamam haklısınız. face'in serverı hack edip bu profile hangi ip'den girilmiş filan gibi bi seçeneğim de yok :) üstelik açık resim olması veya olmaması mesele değil photoshop diye bişe var... profesyonel olmayan anlamaz ayrı bişey tabiki de....

benim öğrenmek istediğim bu işi yapabilmenin bi sosyal mühendislik durumu var mı? yapabilir miyiz? ne dersiiniz?

alierke

Uzman üye
26 Eki 2009
1,227
0
Syst€m...
Bence 2side fake arkadaş listeleri tekinin 6 diğerinin 1 hem hiç bir sayfaya üye olmamış çok yakın bir zamanda açılmış eğer o fotoğraftakiler doğru insanlarsa yani fake değilse tekrar facebook açmışsa yakınlarının hemen ekletir.
Tanımadığın kişileri nie ekliosunki :)
Neyse orasına ben karışmayım. :D

Zaten adam o iki linkdeki profilinde sahte (fake) olduğunu belitmiş...
-------------
kardeş sende bunların kim olduğunu bulmak için kişileri ark. ekle
belki bilgiler kısmında mail adresi vs. yazıyordur.
ekle felan, hotmail profilinde gerçek ismi yazıyordur belki...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.