sallayarak lisans kodu tutturuyorum basım derde girer mi

sozlukkk

Katılımcı Üye
29 Eyl 2012
276
0
bir program var sallayarak lisans kodu tutturuyorum programın sattığı lisans kodları hep tek kullanımlık yani kişiye özel kod satıyor

benim sallayıpta tutturduğum kodu birisine sattıkları zaman benim başım derde girer mi
adam lisans kodu aldığı zaman bu kod daha önce kullanılmış diyecek :D

sozlukkk

Katılımcı Üye
29 Eyl 2012
276
0
sallayıp tuturmak için önceden süresi dolmuş veya daha önce kullanılmış bir koda ihtiyacımız var mesela lisans kodu söyle diyelim

XNMJ-9993-3786-2250-5753

buradaki mesela 3786 yı 3785 yapıyorum olmazda başka rakamı değiştiorum olmazsa 2 rakamı birden değiştiyorum 50-60 denemede tutuyor

program yıllık 120 tl böyle beleşe getiriyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

AngelRayt

Uzman üye
13 Eki 2015
1,352
15
Python
Şimdi bilgisayara format atıyorum tam o sırada su içmeye gidiyorum 4 yaşındaki yeğenim geliyor tuşlara rastgele basıp enter diyor sonra kabul ediyor bak güzel bahane yaz bunu bir kenara

ayriyeten o sistemin güvenliğini windows/x kendisi sağlamak zorunda salla :D

DarkHealler

Özel Üye
4 Eki 2015
8,058
6
izmir:)
Merhaba konu icerisindeki tartisma postlari kaldirildi konu sahibi soru sormus sadece yanit vermek isteyen uyelerimiz post atsin aksi takdirde tartisicak arkadaslar post atmasin..

Bu konuda tartisma gormek istemiyoruz..

Iyi forumlar dileriz...

Sd1eewDEWG156d

Kıdemli Üye
26 Nis 2013
2,406
0
Her ne kadar ilk baktığımızda saçma gibi gözükse de, bu olayın gerçekleşme olasılığı programı yazan arkadaşın hazırladığı lisans üretme algoritmasına bağlı olan bir şey bu. Eğer algoritma, lisans içerisinde barındırılan karakterleri rastgele üretmediğini varsayıyorsak, ki zaten konuyu açan arkadaşın tamamıyla doğruyu söylediğini de varsayıyoruz, bu olay muhtemeldir. Fakat gerçekten çok nadir karşılaşılacak bir olaydır. Programın da çok kaliteli bir şey olduğunu sanmıyorum. Eğer öyleyse, programın yazarında bir sorun vardır. Zaten aylık, aşağı yukarı, $2 gibi bir fiyata denk geliyor.

Bu kadar yazdıktan sonra, sorunun cevabını da vermeden geçmek biraz saçma olur. Eğer kullanılan kodların geçerliliğini yitirmesi için ayrı bir sistem geliştirilmişse, ki az önce yazdığım ihtimali göz önünde bulundurunca pek inandırıcı gelmiyor, biraz sıkıntı çıkartabilir. Adam lisansı girmeye çalıştığında hata ile karşılaşacak. Ama olaya mantıklı bir açıdan bakarsak, bir insan lisansı aldığı gibi kullanır. İstisnaların olacağını pek sanmıyorum. Adamın o lisansı aldığı andan itibaren o lisansı tutturman o kadar düşük olasılık ki, şu an bu yazıyı yazan kişiliğin, ki bu durumda ben oluyorum,
hem bu yazıyı okuyan hem de bu konuyu açan kişilikle aynı olmasının ihtimali gibi bir şey. Fakat eğer dediğin gibi böyle bir şey varsa, olaya en mantıklı açıdan şu şekilde bakabiliriz;
Az önce bahsettiğim gibi bir algoritma yazan bir yazarın, kullanıcı satın aldığında oluşan lisans anahtarlarının bir veritabanı ya da ona benzer bir veri depolama merkezine taşınması ve kullanıcı tarafından girildiğinde kontrol amaçlı verilerin oradan çekilmesi tarzında bir sistem geliştireceğini düşünmüyorum. Yani bu durumda lisans anahtarı üreten bir sistem olmuyor. Sadece bazı karakterlerin, belirli aralıklarda olduğu durumlarda lisansı geçerli sayan bir sistem vardır. Kullanıcı satın aldığında, zaten hazırda bulunan algoritma, geçerli bir lisans anahtarını kullanıcıya veriyor olabilir.

Programı incelemeden ve verdiğin bilgilerden sadece bu çıkarımları yapabildim. Fakat programa bir göz atarsam yanılıp yanılmadığımı tam olarak anlayabilirim.

Merhaba konu icerisindeki tartisma postlari kaldirildi konu sahibi soru sormus sadece yanit vermek isteyen uyelerimiz post atsin aksi takdirde tartisicak arkadaslar post atmasin..

Bu konuda tartisma gormek istemiyoruz..

Iyi forumlar dileriz...
sozlukkk adlı arkadaşın son mesajının, ki konunun baştan 6. mesajı oluyor, en başında bulunan, tartışma içerisine girilen üyenin alıntısını kısmını kaldırabilir misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

sozlukkk

Katılımcı Üye
29 Eyl 2012
276
0
Aslında yazılımı upload etse o programı benim için kodlarına ayırmak 10 dklık iş böylece neyin ne olduğu ortaya çıkacaktır.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=dFY_ZAlmHfU[/ame]

oh be senunda tuturdum web sitesindeki bir bug sayesinde satın alma işlemi yaparken üste link yazan yerde key kodu yazıyor :D

Ordaki kod daha önce kullanılmış ama oynamalar yaparak tutturdum

JQ3jqE.png

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.