Çözüldü Samsung a7 2016 cihazım açılmıyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

shadowmoon

Katılımcı Üye
1 Eki 2017
345
0
25
İZMİR
Selamlar Sabah Telefonumla Dizi İzliyordum Sonra Uyuyakalmışım Telefon Altımda Kalmış Şarjım da 70 ler deydi ama açılmıyor ne yapmalıyım telefon samsung a7 2016

Moderatör tarafında düzenlendi:

Anesa

Yeni üye
8 Ara 2018
29
0
Turan
Aşağıdaki sorun başımdan geçtiği için anlatıyorum, umarım aynı durum ile karşı karşıya kalmazsın ve bu yazıyı şarjının olduğunu düşünerek yazıyorum.

Belli bir süre her hangi bir etkileşimde bulunmadan, beklemelisin. Daha sonra açılmazsa; şarja takmalısın ama şarjı takılı olduğu ilk 5 dakika içerisinde anormal bir şekilde ısınma oluyorsa; ana kartının gittiği sinyalidir.

Telefon belirli bekleme sonrası açılırsa, yakında ana kartın gidecektir.

Ayrıca, telefon altında kalmışsa eğer, bazı telefonlar aşırı ısınma nedeniyle kendini kapatıyor diye biliyorum.

Tekrar umarım ki, bu sorun değildir ve önemsiz bir sıkıntıdır.

Kutlu günler dilerim.​

Konce

Üye
11 Ağu 2018
233
1
Edirne
Belki ezilmeden kaynaklı ekranda bir sıkıntı olabilir telefonu şarja takmayı dene ve ekrana görüntü gelecekmi bak gelirse ekranda bir sıkıntı yok biraz bekle tekrar açmayı dene gelmezse donanım ezilmeden dolayı zarar görmüş olabilir

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
1. bataryan komple bitmiş olabilir bir kaç saat şarjda bırakıp dene
2.yeni nesil telefonlarda çipler BGA olarak barındığı için bga yapısını oluşturan lehim topları ısıdan dolayı çatlamalara yol açabiliyor.o yüzden olabilir

3.bu telefon amoled ekrana sahip.amoled ekranlarda arka aydınlatma (backlight) olmaz.dolayısı ile kırıldığı anda hiç bir görüntü vermez sürekli siyah ekran verir bu yüzden telefonu açmaya çalıştığında herhangi bir bildirim ledi veya titreşim var mı ? . eğer varsa ekran gitmiş olma ihtimali yüksek.eğer yoksa çip sorunu veya batarya sıfırlanmış olabilir.

Examplernszt

Yeni üye
2 Ara 2018
46
0
Dünya
1-Kapalı iken Sesi Yükselt + Home tuşlarına basılı tutarken Açma (Power) tuşlarına basınız.
2-Telefon açılacaktır ve Samsung logosu geldiğinde tuşları bırakınız.
3-Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
Bi deneyiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.