Sanal makinada kablosuz ağlara bağlanmak için adaptör alınmalı mı?

20 Tem 2020
102
0
Sql
Selamlar, arkadaşlar bir tane laptop alıyorum güzel donanımlı Windows 10 Pro iştem sisteminde kullanacağım.

Virtual Box kullanarak sanal makine olarak kali linux kullanacağım fakat kablosuz ağlara bağlanmak için kali linux için adaptör almam gerekiyor mu?

Yoksa laptopun kendi donanımında zaten kablosuz bağlanmak için bir kart yok mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

sky2222

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
487
6
Threadripper
Cevap: Kablosuz ağ - Virtual Box

Şöyle söyleyeyim , laptopundaki ağ kartını hem kendi işletim sisteminde hem de virtualboxda kullanamazsın.Ama aynı zamanda da virtualboxda bir aygıtı kullanabilmek için ana makinenin o aygıtı kullanabiliyor olması lazım.Yani böyle bir paradoksa düşüyorsun.Ana makine olarak kurarsan kullanabilirsin.Ayriyeten eğer ağ geçidini köprü bağdaştırıcı yaparsan modem seni wireless client olarak görür...

PWX

Üye
19 Eki 2020
117
3
Cevap: Kablosuz ağ - Virtual Box

Selamlar, arkadaşlar bir tane laptop alıyorum güzel donanımlı Windows 10 Pro iştem sisteminde kullanacağım.

Virtual Box kullanarak sanal makine olarak kali linux kullanacağım fakat kablosuz ağlara bağlanmak için kali linux için adaptör almam gerekiyor mu?

Laptopunun içinde gelen adaptörü sanal makinaya bağlayamazsın bu yüzdende USB adaptör alman gerek diye biliyorum.

20 Tem 2020
102
0
Sql
Şöyle söyleyeyim , laptopundaki ağ kartını hem kendi işletim sisteminde hem de virtualboxda kullanamazsın.Ama aynı zamanda da virtualboxda bir aygıtı kullanabilmek için ana makinenin o aygıtı kullanabiliyor olması lazım.Yani böyle bir paradoksa düşüyorsun.Ana makine olarak kurarsan kullanabilirsin.Ayriyeten eğer ağ geçidini köprü bağdaştırıcı yaparsan modem seni wireless client olarak görür...

Bi discord bak kankam sen

Eninde sonunda alıyorsun paşam. Al bir kenarda dursun

Aynen hocam zaten alcam.

Laptopunun içinde gelen adaptörü sanal makinaya bağlayamazsın bu yüzdende USB adaptör alman gerek diye biliyorum.

Ya ana makinemi kali linux yaparsam?

Moderatör tarafında düzenlendi:

JİTEM

Senior Hunter
31 May 2020
1,604
418
KATO DAĞI
ben virtual box kullanıyoum linuxum 2020.3 bir sıkıntı görmedim bu szamana kadar internete baglıyım para vermeni tavsiye etmem ag ayarlarından halledebilirsin bu durumu dostum iyi forumlar dilerim :)

S79 MeDuSa

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
339
5

Merhaba
Ne için kullanacağına bağlı. Normalde ağa bağlanıyor arkadaşlarında dediği gibi dış ağ v.s gibi durumlar içinse şart. Iyi günler

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
905
ZYZZ
Bence ana makineyi kali linux yap sonra içine virtual box kur ****sploitable falan bunları içine yüklerken bunları ağ dan köprü bağdaştırıcı seç bu sayede ip çakışmasını da önlersin geliştirebilirsin kendini
İyi forumlar

ByQueny

Uzman üye
8 Ara 2018
1,281
1
Laptoplarda kablosuz gereği internet kartı vardır bir nevi adaptör işlevi görüyor. Sanal makine ayarlarını nat network olarak ayarlayabilirsin. Kablosuz ağlara bağlanmak mümkün.

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
44
26
Merhaba,
Laptop kullanıyorsan böyle bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum ekstra bir kablo almana gerek yok. Kur ve kullan

İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.