Sanala Başlamak İstiyorum Yardım Edermisiniz?

METE _HAN

Katılımcı Üye
16 Eyl 2021
895
8
565
root💀kali
Selamın Aleyküm Sanala Başlamak İstiyorum Sanaldan Kastım : Instagram Hesap Çalma Kapama , Site Kurma , ddos Attcak v.b
Bu Konuda Önerebileceginiz Bişeyler varmı Hangi Egitim Setini Önerirsiniz
Merhabalr..Öncelikle Aramıza hoşgeldiniz..Unutmayın Bilişim teknolojileri Bir çok dala ayrılır ve Bütün Alanları içinde Bilişim Temelleri gerekir.İlk Başta bu temel Konuları araştırıp öğrenerek Başlayabilirsiniz..Ardında Hangi alana Yönemelecekseniz O alana yönelik eğitimlerle , Teoride Kalmayayıp Pratiğe döktüğünüz takdirde Gelişirek Devam Edebilirsiniz..BAŞARILAR SİZİNLE OLSUN...

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,024
7
1,054
17
Konya Ovası Askeri Tesislerinde
Selamın Aleyküm Sanala Başlamak İstiyorum Sanaldan Kastım : Instagram Hesap Çalma Kapama , Site Kurma , ddos Attcak v.b
Bu Konuda Önerebileceginiz Bişeyler varmı Hangi Egitim Setini Önerirsiniz
Dostum sana tavsiyem yeni başladiysan ağ teknolojilerin öğren progam dilimöğren en basidi python ögren sonra devamı nasıl geldi anlamayacaksın
Bide BTK akademedki uygulamalı sïzma egtimine katıl ordanda python egtimine katıl
ARAMIZA HOŞ GELDİN İYİ FORUMLAR...

Bahadır-Şad

Katılımcı Üye
23 Tem 2021
951
16
881
SaMuRai
Merhaba değerli üye

Sıfırdan başlıyorsanız Sanal Makine'de Kali Linux kullanmanızı tavsiye ederim. Herhangi bir virüs yerseniz veya geri dönüşü olmayan dönüşler yaparsanız yeni bir makine kurabilirsiniz. Virtual Box kullanabilirsiniz. Aşağıya yardımcı olabilecek konuların linklerini bırakıyorum.

Kali Linux içerisindeki Toolları kullanmayı öğrenmenizi tavsiye ederim başlangıç olarak. Hem terminale eliniz alışır hem de işletim sistemine ısınmış olursunuz. Ayrıca yavaştan olayların içine girmeye başlarsınız. Forumda bununla alakalı konular bulunmaktadır.

Forumda bunlarla alakalı birçok konu bulunmaktadır. Yardımcı olabilecek konuların linklerini aşağıya bırakıyorum.

Sosyal Medya hesaplarını çalmanın birden fazla yöntemi vardır. Bunlardan en önde geleni Sosyal Mühendisliktir. Sosyal Mühendislik karşı tarafı gerek doğrudan kandırarak gerek farklı psikolojik manipülasyonlarla kandırarak zaaflarından yararlanmaktır.

Örneğin hedefe Instagram Servisi ağzından mail atıp phishing yöntemi ile linke girmesini sağlarsanız hesabını çalabilirsiniz.

Tabi hedefe Rat/Keylogger vs yedirerek de dilediğinizi yapabilirsiniz.

Bunların dışında artık günümüzde popülerliğini yitirmek üzere olan Brute Force yöntemi vardır. Kaba kuvvet saldırısı olarak adlandırılan bu saldırı hedefe sürekli şifre denemesi yapar. Günümüzde kullanıcıların bir çoğu artık daha güvenli şifreler kullandığı için bu yöntem çoğu zaman işe yaramıyor.

Forumda bunlarla alakalı birçok konu mevcuttur. Ben size yardımcı olabilecek konuların linklerini aşağıya bırakıyorum.

İyi Forumlar

Bahadır-Şad

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.