Sanaldan Tehditlere Karşı Ne Yapabilirim?

salixit7

Yeni üye
14 Eki 2023
1
0
Arkadsim tarafindan panelle aile bilgilerimi yayma konusunda tehdit ediliyorum ama bu konulardan pek anlamıyorum ne yapmamı önerirsiniz

yuathay

Katılımcı Üye
7 Mar 2023
377
180
Gitti
Arkadsim tarafindan panelle aile bilgilerimi yayma konusunda tehdit ediliyorum ama bu konulardan pek anlamıyorum ne yapmamı önerirsiniz
emniyete ver kafandan bu adam hacker bulamazlar diye bir düsünce gecmesin seni tehdit eden bi adamın kafasında gecen dusunce şudur :
ben hackerim gizlenirim bana bişey olmaz
ve muhtemelen bu adam 30 yaşından aşağıdadir gidipte birisini tehdit eden adam pek akıllı bişey değildir, zaten emniyette 40-50 yaşındaki adamların tecrübesiyle direk bulurlar sende seni tehdit eden kişinin ne kadar kişisel bilgisi varsa onlarıda soyle emniyete sikayette bulunurken bu onu bulmayı hızlandıracaktır fotograf instagram veya facebook hesabı falan telefon numarası gibi bilgiler herşeyi ver korkacak birşeyde yok aile bilgisiyle pek bişey olmaz ailendekilerin kişisel banka sosyal medya şifrelerini falan değiştir karmaşık bir şifre yap her şifre birbirinden ayrı olsun şifrelerinizi bir kağıda yazın o şifreler ile giriş yapın hesaplarınıza, ailenede söyle tanımadığı yerden gelen linklere tıklamasınlar ve bir siteye girecekleri zaman url'deki linke baksınlar http:// ile başlıyorsa site, banka bilgilerini paylaşmasınlar ve şunada dikkat edin
site linkine cok dikkatli bakın giris yerine http:://:ziraatbonk.com ile de kandirmaya calisabilirler (veya bunun gibi karmaşık linkler) siz http://www.zıraatbonk.com'a bilgilerinizi girerseniz şifreniz falanda karşı tarafa gidebilir --yani buradaki mantık ziraat.com'a giderken adam farklı bir site acar zıroot.com diye sizde bilgilerinizi girerseniz sifreniz falan adama gider bunları bilgilerinizi paylaşma ihtimali oldugu icin yazdım dedigim gibi şikayet et elbet bulunur

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,607
3,346
Россия
sınıf arkadaşın bile olsa göz yaşına bakma aloo polis siber suclar sonraki seneryo
sabah 08:30 kapıda siber şube 11 12 adliye seneryo 19 20 gibi silivri gece 00:00 Silivri ceza evi
yada özür diler herkes kendi yoluna

kalyopi

Yeni üye
27 Eki 2022
7
0
İyi akşamlar benim de buna benzer bir sorunum var ama benim kim olduğu hakkında hiç bir bilgim yok.fake bir hesaptan yazan biriydi.bi arkadaşımın yardımıyla internete nereden girdiğini bulabildik ama daha fazlasına ulaşamadık.maalesef benimle aynı ilçede yaşayan biriymiş ama kim belli değil.ben buna artık burada olduğunu biliyorum dediğimde beni tehdit edip hesabı sildi.acaba şikayet etsem bulunabilir mi.cunku gerçekten tedirgin olmaya başladım.disari çıktığımda sürekli etrafima bakıyor ve kendimi tehlikede hissediyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.